Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan pörgessek fel egy...

Pajkii kérdése:

Hogyan pörgessek fel egy lusta lovat, hogy nyáron versenyezni tudjak vele?

Figyelt kérdés

Idén télen kezdtem el vele komolyabban foglalkozni, pályán egyáltalán nem szeret dolgozni, de még terepen is csak a hazavezető utat teszi meg gyorsabban. Egyáltalán nem pörgős. Nyáron lesznek a versenyek. (szlalom, hordó, kulcs) Tehát western. De ugye oda pörgős ló kell. Jól fordul, és ha van ellenfele akkor versenyezni próbál, nem is lassú, de még ügetni is alig akar, nem hogy vágtázni. ha a seggére csapok kibakol, ha lábbal hajtom akkor egyre lassabb.

Segítsetek légyszives.



2013. márc. 7. 19:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Eleve az egy rossz szokás, ha hazafelé gyorsan megy. Ilyenkor ne engedd. Pálca, sarok, határozott ülés.
2013. márc. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Pivekla ***** válasza:

Az okát kéne megtalálni, hogy miért nem megy.

Ha láthatóan "semmi oka", hogy ne legyen munkakedve, tehát változatosan dolgoztok, a munka-takarmány egyenes arányosságban van, annyit mozog és annyi az átlagos elvárás mint egy másik lónál... És mindezek ellenére a lónak semmi menőkedve, akkor valami élettani problémára gyanakodnék.

Megnézetném egy dokival, sok helyről fakadhat a probléma, hát, derék, fogak, még a lábával is lehet valami. -> Sajnos nem minden lábprobléma jár sántasággal.

2013. márc. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Valletta ***** válasza:
55%

Ne haragudj, de ennek így se füle, se farka. Olyan lóval, illetve lovastudással szeretnél versenyre menni, hogy még előrehajtani sem vagy képes? Mi az, hogy komolyabban foglalkozol vele, ha pályán "nem szeret" dolgozni? Mi az, hogy a seggére csapsz? Tanuld meg előrehajtani a lovadat, tanulj meg dolgozni vele és ismerd be, hogy ha a legalaposabb munka után sem alkalmas arra, amire szánod.


Ha feltétlenül erőltetni szeretnéd, akkor nevezz mondjuk trailre, mert vagy nem láttál még gyorsasági számot, vagy nevetségessé szeretnéd tenni magad. Igaz, traiben is csak maximálisan engedelmes, pontos, érzékeny, lehelettel irányítható lovaknak van esélye, nem olyanoknak, amik jóformán be sincsenek lovagolva...

2013. márc. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél kerek sarkú sarkantyút,és törd be (elhiszem hogy már be van de lehet hogy rosszol csinálták),Körkarám,pálca,erős combal és mehajtás,ja, vegyél fel : kobak,kesztyű,gerincvédő :)
2013. márc. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Lovat soha nem törünk be, csak belovaglunk, és ha nem megy, nem sarkantyút kell húzni, hanem belegondolni, hogy a lovas mit csinál rosszul, és neki fejlődni, tanulni. Ha nem tudsz egy lovat kellően előrelovagolni, akkor nem az a megoldás, hogy elkezdd szétrúgni és verni...

Sarkantyúval is lehet lovagolni, érzékenyíteni a lovat, de azt sem úgy csináljuk, hogy jól "betörjük" vele.

2013. márc. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Rosszul tudom hogy westernben nincs pálca? .-. Mert én is westernes vagyok
2013. márc. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
És amúgy kérdező: nálunk is volt egy ilyen ló, erős jellemű, karakteres herélt. Pont ez volt a helyzet, vagy ha pl beugrattam vágtába, ugyanazon a ponton mindig meg akart állni... (öö... a stopot miért csak középen tudják gyakorolni egyesek? :D) Felhúztam egy tompa sarkantyút, picit beleböktem amikor a kérdéses pontnál jártunk, erre nicsak... Pár kör után minden oké volt :)
2013. márc. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Valletta ***** válasza:

Jól tudod, westernben nem használnak pálcát. Ha szükséges, akkor a szár végével rá tudnak csapni a lóra.


Egyébként annyira jó, hogy kezdő lovasok osztogatnak abszolút ostoba tanácsokat... a másik meg, hogy teljesen nyilvánvaló, hogy attól, hogy itt valaki leírja, hogyan hajtsa előre a kérdező a lovát, az nagyon messze van a kérdésben megfogalmazott céltól, miszerint idén gyorsaságiban szeretne indulni, egy arra alkalmatlan lóval, amit se előrehajtani nem tud, se idomítómunkát "nem szeret" végezni...

2013. márc. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Bocsánat hogy válaszoltam.... ._____." És honnan veszed hogy kezdő vagyok?!
2013. márc. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Valletta ***** válasza:
Nem rád gondoltam, hanem arra, aki a pálcát és a ló betörését emlegette. Peace. :)
2013. márc. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!