Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy filmes színész/énekes...

Egy filmes színész/énekes hogy tarthat lovat?

Figyelt kérdés

Vagyis hogy tudja válalni érte a felelősséget?

értem én hogy lehetnek rá emberei,de akkor a ló egyáltalán is ismeri?

mert ha mondjuk koncetrje vagy egy sorozatbeli állása van,akkor hogy tud foglalkozni a lóval? Vagy ha turnéra kell mennie stb.....

De a legfontosabb: hogy tud kötődést létrehozni a lovával?

vagy a híres emberek nem engedhetnek meg maguknak egy lovat?


de most tényleg.

Ne küldjetek bunkó válaszokat,bocsi a helyesírásért!

előre is kösszi



2013. márc. 8. 22:44
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Ismerek személyesen olyan sztárt - nem írnám ki a nevét, személyiségi jogok és hasonló, gondolom, érthető - aki ugyan eléggé sokat szerepel színházban, haknizik is, igazi sztár, külföldön is ismerik, szóval nem valami alsóbbrendű színészecske, de mellette családja is van, gyerekei, sőt, lovai. Mi több: versenyzik és a lova (volt szerencsém még ülni is rajta) köszöni szépen, jól van, csodás élete van, kényelmes boxa, karámok, legelő és a gazdája is rendszeresen ott van vele, sőt, a gazdája gyerekei, felesége is szereti, szóval én annyira nem sajnálnám.

Bár a véleményem nekem is az, hogy annak legyen lova, aki tisztességgel törődni tud vele, azért ez a törődés nem jelent elvakultságot és azt, hogy innentől nincs más az életben, mint a ló.... Hiszen dolgozni, élni mindenkinek kell és a ló nem is igényli, hogy egész nap tutjgasd. Örül, ha vele vagy egy kicsit, örül ha lovagolsz rajta, a legtöbb ló szívesen dolgozik, de aztán épp ugyanennyire örül, ha kimehet a legelőre a többi társával és lóként élhet.

2013. márc. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 Emyke031 ***** válasza:
A saját hőn szeretett lovadnál, amit imádsz, nem lehet jobb semmilyen bér-, egyéb ló, még ha csak ritkán látod is. :)
2013. márc. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem az a felfogás, hogy "ha nincs annyi időd, hogy heti 4-5x kijárj, akkor ne tarts lovat" eléggé... beszűkült, és nem reális.

Nyilván egy olyan gyerek/fiatal felnőtt, akinek se munkája, se háztartása, és a suli véget ér neki 2-3 -kor, könnyen beszél. De úgy gondolom, hogy azért, mert valaki családot alapít, munkája lesz (és este ötig robotol), esetleg a kettő együtt, attól még nem kell lemondania a lovaglás és a saját ló élményéről. Aláírom, hogy nem lesz belőle tuti versenyző, de véleményem szerint ahhoz, hogy valaki eltutujgassa a lovát, nem is kell extrém profi lovasnak lenni. Olyan szintű kötődés nyilván nem fog kialakulni, mint egy olyan páros között, akik sülve-főve együtt vannak, de bizonyos árat meg kell fizetni annak érdekében, hogy el is tudd tartani azt a lovat.

És amúgy pont erre találták ki a bértartás intézményét; kifizeted az ellátását, esetleg meg is tudod oldani, hogy segítséged legyen a mozgatásban, amennyit tudsz, annyit kijársz, de nem pusztul el a lovad, ha lebetegszel 2 hétre, vagy nem abból áll a szociális életed, hogy meló, lovarda, beesés az ágyba, meló, lovarda...

Bocsánat, igazából nem pont a kérdésre reagáltam, de már kezdett elúszni a téma, és gondoltam leírom, talán nem kellene pálcát törni azok felett, akik nem tehetik meg, hogy sűrűn kijárjanak. Nyilván nem azért látni őket ritkán, mert hidegen hagyja őket a lovuk sorsa. Legalábbis nagyrészt.

2013. márc. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Sajnálom, de nekem akkor is az a véleményem, hogy akinek lova van, az foglalkozzon vele. Ha egyetem mellett tudta minden nap ellátni a lovat, mégha néha segítséggel is, akkor más is tudja. Csak akarat kérdése. Pintér Tibort talán nem nevezném sztárocskának (én írtam a sztárocska jelzőt, és konkrétan Jordant vettem alapul a hozzászólásomnál [link] )
2013. márc. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
*tudtaM
2013. márc. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Csak az egyetem kvűra nem ugyanaz, mint egy filmforgatás, pl., ahol kimész akár másik országba is 2-6 hónapra, és nem rittyensz haza csak úgy, minden nap, hogy lelovagold a lovad. Ja, hogy segítséggel megoldhatná, hjah nem ,mert neked egyetem mellett lehetett, neki itt nem lehet, mert akkor minek van lova.

Én is szívesebben járok ki saját lóhoz, és sokkal szívesebben járnék ki hozzá akkor is, ha lennének X időszakok, amikor nem érnék rá, mint egy befásult iskolalóhoz, akinek egyfelől nem akkor megyek ki, amikor akarok (!), be kell jelentkezni, és edző mondja meg, mit csináljak, ami még mindig nem lenne gond, de ezekkel a befásult lovakkal sokszor vagy nem lehet adott dolgokat megcsinálni (elrontottak), vagy nem kell csinálni semmit, mert automatán csinálja, elég, ha ülsz a hátsódon. Nagy élmény. Terepre se mehetsz ki csak úgy...

Ha van pénze, miért ne tehetné meg? Szerinted, a lovarda vezetők minden nap kimennek, és átcsutakolják az összes lovat, és le is lovagolják őket, minimum fél órát mindegyikkel, hogy bemelegítve adják át saját kézből a bérlovasoknak? Nyilván... De még az oktatók se, jó, ha heti 1× felülnek, kicsit korrigálni a lovakat.

Ha van egy iszonyat nagy legelőd, rajta egy kisebb ménes, akkor nem tartasz lovászt, aki esetleg mozgatja is őket (mm nyereg alatt, vagy terep)?

Első lovad Te magad lovagoltad be, hogy biztosan atombiztos kötődés legyen? Mert akkor már azt se kockáztassuk szerintem! Inkább te k..d el, mint más... És akkor még lehetne sorolni.

Ha meg van egy fix véleményed amin nem vagy hajlandó változtatni, minek kérdezed? Ez nem kérdés, hanem a saját elképzelésednek az közép-agresszív rászuszakolása mindenki másra.

2013. márc. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi vagyok hogy mi a véleményetek..:-)
2013. márc. 11. 10:11
 18/31 anonim ***** válasza:

Szerintem az a felfogás, hogy "ha nincs annyi időd, hogy heti 4-5x kijárj, akkor ne tarts lovat" eléggé... beszűkült, és nem reális.



Erre csak annyit, hogy nézz már bele a Facebookon a Lovas csoportba. Mást se lehet már ott olvasni, csak, hogy tartanak lovat, pattognak, ők a profik, az okosak, a tökéletesek, és aztán kiderül, hogy jó, ha egy évben egyszer kimennek a saját lovukhoz. Minek az olyannak ló, akik ki se jár hozzá, nem is foglalkozik vele! A sztárokra pláne igaz! Lehet találni kifogásokat dögivel, hogy ő most egy fontos személy, külföldön forgat, ellepték a rajongók, nem ér rá, mert épp most veszi a 12. Ferráriját, stb. stb. de akkor van ló, csak, hogy legyen, és aztán vágóba, vagy kupechez kerüljön, vagy ki tudja hova? Az ilyenek előbb utóbb mind ráuntak. Magyar színészekről is lehet ezt hallani és külföldiekről is, elég ha csak jobban figyelemmel kíséred a médiát. Tőlem tarthatnak, de egy állat felelősség, egy ló még inkább! A sztárok sem azok a hősök, akiket eljátszanak! HA ilyen példát követtek, akkor nem csodálom, hogy a lovak vágóba kerülnek!

2013. márc. 12. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Kedves utólsó, bocsánat, de tuti nem vagy normális. :-(

Nem tudom, honnan vagy ilyen "jól informált", de ha a médiából, ahogy írod, akkor gratulálok, a bulvársajtó meg az RTL Klub és hasonló szennycsatornák egy mondatnyi igazságot sem mondanak soha. Csak szenzáció legyen, csak valami csámcsognivaló legyen....

Nem állítom, hogy minden sztár és nem sztár lótartó tisztességgel foglalkozik a lovával, de a többség azért igen. A sztárok lovai pedig soha nem kerülnek vágóba, ugyanis ők el bírják tartani akkor is, ha egyáltalán nem lovagolnak. Ilyen esetben van emberük, aki foglalkozik a lovakkal, megfizetik a tisztességes elhelyezést és bánásmódot, hidd el, sok ló szeretne ilyen nemtörődöm sztárgazdihoz kerülni.

Imádom a lovakat, de a ló nem kutya. A lónak ló a társa, nem az ember. Lehetsz te nagyon jóban a lovaddal - az enyémek is jönnek elém, ha meglátnak, bújnak, hozzámdörgölik a fejüket, láthatóan várják a közös munkát, de tökéletesen boldogok, amikor a társaikkal kinn vannak a legelőn és ostoba, aki azt gondolja, hogy a lónak nem erre van szüksége. A lónak bizony elsősorban arra van szüksége, hogy természetes körülményeihez a legközelebb álló tartásban legyen, fajtársaival, nagy legelőn, legyen egy hely, ahová rossz időben behúzódhat, legyen számára megfelelő mennyiségű takarmány. Pont. S ha már dolgozunk vele, tegyük azt szeretettel és hozzáértéssel. Ennyi kell egy boldog lóélethez. Jó, ha a gazda sokat ott tud lenni a lovával, én is erre törekszem, fél életemet úgy éltem le, hogy éjjel-nappal velük voltam, most már amióta családom van, ezt nem feltétlenül tudom megtenni, amíg régebben minden etetést én csináltam, én takarítottam az istállót, én vittem őket a legelőre, én hoztam be onnan minden nap stb., addig most ezen dolgok egy részét másokra vagyok kénytelen bízni. Ez egyébként nem látszik meg a lovaimmal való kapcsolatomon. Pontosan tudják, mire számítsanak tőlem és szeretnek akkor is, ha van olyan nap, amikor nem jutok ki hozzájuk, mert mondjuk beteg valamelyik gyerekem, vagy olyan munkám van, ami miatt egyszerűen nem mehetek ki a lovardába, esetleg annyi a lovasom, mert mondjuk táboroztatunk, hogy a saját lovaimmal annyi a kapcsolatom, hogy látom őket, hogy kinn vannak a legelőn. Nem lesznek emiatt lelki sérültek a lovaim, viszont elég fontos, hogy valami módon el is tudjam tartani őket.

Suli mellett a világ legegyszerűbb dolga volt éjjel-nappal lovazni, munka és család mellett ez nem olyan könnyű már.

2013. márc. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy egy lónak egész nap a boxban a helye? Egy lónak, még a sportlovaknak is kell a többi ló társasága és a terep szintúgy. Nem tudom honnan szedted azt a hülyeséget, hogy nem! A sztárok mivel lennének jobbak? Áruld már el! Akkora butaságot írtál,, hogy az hétszentség! Talán szerinted egy sztár majd leápol egy lovat, vagy kiganézza, vagy kitisztítja a patáját? NA TUDOD MÁR! Rendben, a lovászokra van bízva a ló, ha bértartásban van, de ha arra sem vagy képes, hogy leápolj egy lovat, ami a lóhoz való hozzáértés alapjaiban alapja, akkor minek neked a ló? Az egyetem mellett lovazás csak egy példa volt. Nem kell ahhoz sok iq, hogy rájöjj, hogy aki pl. lakásban lakik, az nem tarthat a 7. emeleten lovat, de ha már megveszed, akkor törődj is vele. Persze vannak időszakok, amikor kevesebb időd van, jó vicc, de akkor sem tartom helyén valónak, hogy valaki megvesz egy lovat, ráun, majd eladja vágóba, vagy kupecnek, vagy ki tudja hova. Neveket ne említsek már! És hogy miért vágóba? Te talán azt hiszed minden sztárocskának annyi pénze van? Ha meg van is, előbb utóbb eljut az agyáig, hogy lóból nincs haszon, és csak dobálja rá ki a pénzt! Te talán egy sztár helyében felülnél egy olyan lóra, amit nem lovagoltak fél évig, és tele van a segge? Megmondom neked, hogy nem, nem fognak felülni rá, és ha majd nem bírnak el vele, akkor jön az eladás, mert ugye az a könnyebbik út, és néha talán jó is, ha a ló rendes helyre kerül. Ott mg nem volna gond, hogy hagyja a többi lóval együtt egy legelőn, mert attól a lónak baja nem lesz, de a baj ott fog kezdődni, amikor majd kijön a kis sztárocska, és lovagolni akar a lovacskáján. Aztán persze elviszi a ló, bakkol, leesik, stb stb. ... a többit már ellehet képzelni. Nem csak sztároknál van így, hanem nagyon sok lovasnál. Megveszik a cuki kis lovacskát, aztán rájönnek, hogy aló egy élőlény, és bizony saját akarattal rendelkezik. Látom Gabka eléggé el vagy tájolva, vagy tuti férjed, rokonod , akárkid valami sztárocska. Normális ésszel belehetne látni a dolgokat!
2013. márc. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!