Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, ha csak egy...

Mit csináljak, ha csak egy irányba megy futószáron?

Figyelt kérdés
az egyik ismerősöm lova futószárazáskor bal kézre gyönyörűen megy lépésben ügetésben és vágtában is, de jobb kézre egyáltalán nem akar menni. mit tudunk csinálni ez ellen? hogyan tudjuk megtanítani neki, hogy jobb kézre is menjen?

2013. márc. 10. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
olyan nincs, hogy csak egy kézre hajlandó menni
2013. márc. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Látom, jelen voltál a futószárazáskor :)
2013. márc. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kicsit javítok: egyik kézre tökéletesen megy, nem húz kifelé, hajtani se kell nagyon. Másik kézre iszonyatosan húz már ügetésben is, vágtánál pedig szinte lehetetlen tartani.

Ez kötőfékkel a fején nem is gond, visszahúzza az ember, viszont ha már kantározva van, akkor lehetetlenné teszi a munkát, mert kb. áthúzódik a zabla a száján, a ló ideges lesz (én is az lennék), és át akar menni a másik kézre. Gondolkoztunk gumit tenni a zablára, vagy szakállat. Vagy körkarám...

2013. márc. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is találkoztam már ilyennel, amikor a ló nem akart mindkét kézre dolgozni. Kikötéssel próbálkoztál már? A belső kikötőszárat rövidebbre venni, 1-2 lyukkal, mint a külsőt. Mennyire lovagolható már? Mert szerintem nyeregből is orvosolhatóak az ilyen problémák. Mikkel próbálkoztál eddig?

B

2013. márc. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Amíg nem fordul be középre, és ágaskodik rád, addig jó. Az enyém jobb kéznél hirtelen csinált egy röviden hátra arc gyakorlatot, mondhatni, felcsapta a farkát, és vonult mint aki megőrült, ő mondjuk ügető, és 8 éves koráig, amíg hozzám nem került, soha senki nem gondolt rá, hogy neki jobb kézre is csinálnia kéne bármit is.

Tartsátok erősen, nem húzhat el, ha az segít, valaki ráülhet közben, és irányíthatja, a lovaskontroll mindig sokat segít az elrontott lovaknál, de csak akkor, ha biztonságos.

Másfelől mindig legyen elég nagy az a kör, mert főleg a vágta túl kis körön nem tesz jót.

2013. márc. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja igen, ha befele húz, a vállát célozd az ostorral, mármint szegezd rá. Ha nem megy, akkor hátulról előrehajtó segítség, és persze van hangsegítség is. Lehet, hogy egyszer végig kell húzni a seggén az ostort, nem megverni kell, persze. Ha azt érzed, meg akar fordulni, akkor fokozottabb előrehajtás.
2013. márc. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Le volt kötve (most először) úgy, ahogy írtad - egyik rövidebb, másik hosszabb. Majd még hozzá kell szoknia a kikötéshez, de nagyon valószínű, hogy nem az, hanem a zabla volt a baja... meg az, hogy vissza kell szoknia munkába, ugyanis ez most van folyamatban, még nem ülünk rá, a földről kell valamit tenni ellene :)
2013. márc. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Valletta ***** válasza:
36%

Kapicánt nem szeretnétek rátenni? Mert zablával, főleg ha ilyen hiányos a ló kiképzése, elég nagy károkat lehet okozni.


Próbáljátok meg száron vezetni jobb kézen, lépésben, majd egyre hosszabbra engedni a futószárat. Ha húzna, akkor egy-egy rövid rántással kell újra körre vinni, mert ha folyamatosan visszatartjátok egyre jobban fogja húzni a szárat, szóval húzzatok és mindig engedjetek utána. ha ti nem engedtek, a ló sem fog. Én nem tennék rá kikötőt, de kapicánt annál inkább, mert aztán gondok lesznek a szájával. Nem drága.

2013. márc. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nyers még, akkor én sem ajánlom a kikötőt. Tulajdonképpen én nagyon keveset használom ezt a segédeszközt, csak így látatlanba mondtam rá ezt. Én egyébként minden lovat futószáras hevederrel futószárazok két futószárral és ostorral. És soha nem tapasztaltam még ebben hibát, ezt csikónak és mindenkinek ajánlani tudom. De ehhez tapasztalt futószáras ismeret szükséges, nem középen állni és lógó kötélen futtatni...

B

2013. márc. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Valletta ***** válasza:
A hosszúszáras munka tényleg nagyon jó, de nem egyszerű (én legalábbis rendesen megszenvedtem vele), szóval nem árt ha eleinte egy készséges lovon gyakorolja az ember és nem egy ilyen kis zsiványon.
2013. márc. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!