Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy 152 cm-es marmagasságú...

Egy 152 cm-es marmagasságú lónak jó a 135-ös lótakaró méret?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy le kellett volna mérni, de ritkán tudok lovasáruházba eljutni, mert a környékünkön nincs, és éppen akciós volt, így az ottani mérettáblázatból kikövetkeztetve vettem egy 135-öset, mert azt írták, hogy az 150-160 cm marmagasságú lovakra jó. Még a lóra sem tudtam rápróbálni. Szerintetek kb. jó neki ez a méret? A nagyobbik méret 145-ös volt, azt 160-170-es lovakhoz írták.
2013. márc. 10. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennyi alapján valószínűleg jó lesz, gyanítom, ha mégse, akkor visszaveszik. Én mondjuk épp ezért már előre lemértem volna a lovat, ha ünnepi alkalom, hogy megyek a boltba... ;) De amúgy általánosságban értendőek ezek az adatok, hiszen minden ló lehet rövidebb-hosszabb is marmagasságtól függetlenül, de szerintem jó lesz.
2013. márc. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
2013. márc. 10. 22:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem 153 cm-es arabom van és neki 125-ös van. Hosszú lesz neki. Másrészt mérd le a hátát. A mar elejétől a farig és úgy, hogy kényelmesen egy kicsit le is lógjon a faráról.
2013. márc. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nagy lesz, hacsak nem nagyon ducika a ló. Igazából nem is a háta hossza számít csak, hanem pl. nagyon fontos, mekkora a takaró a nyaki és szügyi részen. Nekem van 175-ös marmagasságú furioso kancám, aki magas, izmos, de nem valami széles ló, inkább kicsit telivéres jelleg ebből a szempontból, neki is 135-ös takarója van, mert a többinek annyira széles a szügyi része, hogy hátracsúszik az egész.

A német gyártmányú takaróknál jellemző, hogy szélesebb, rámásabb lovakra tervezték. A nagylovasban kapható domingo márka kisebb sokkal elöl, így a vékonykább lovakra sokkal jobban passzol. Legalábbis tapasztalatom szerint.

2013. márc. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!