Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi ez az új divat, hogy...

Mi ez az új divat, hogy mindenki lovat akar tartani? Ilyen olcsó?

Figyelt kérdés

2013. márc. 10. 21:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
180-240 körül már kapsz egy lovat, ha nincsenek különösebb igényeid (azért jó, ha egy-két dologban vannak), eltartani bértartásban is kijöhet akár havi 30-ból is, hogy ez olcsó vagy sok, azt mindenki döntse el ki-ki maga.
2013. márc. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Valletta ***** válasza:
77%
Talán azért, mert ha valaki lovasiskolába jár lovagolni és nem csak hétvégi lovas, akkor sokszor olcsóbban jön ki a bértartás.
2013. márc. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

A ló egy nagyszerű állat,még szép hogy szeretnének egy ilyen csodás

társat aki még el is vihet :-)

Hát akinek van érzéke sokat lealkudhat egy ló árából személyesen,

és akár egy nagy tyúk ólat is át lehet alakítani istállóva,egy kőműves segítségével.Ha van elég területed amit le legelhet a paci akkor

nem is kell olyan sok kaját venni neki.Szerintem ez nem divat kérdése mert egy lovat nem lehet csak úgy divatból tartani mert minden napi ellátást igényel! Persze ezek az otthoni tartásra igazak

2013. márc. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Én is lovat vettem nem autót.
2013. márc. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Igen, ez a divat. Megy a sok lovas sorozat meg rajzfilm a tévében, a sok kislány persze mind lovat szeretne. Amikor a Harry Potter divat lett, akkor mindenki baglyot akart, most a ló van soron. A többségüknek persze nem vesznek a szülei (szerencsére, hiszen nem értenek hozzá), csak elviszik őket egy lovardába lovagolni.
2013. márc. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsót kiegészíteném (más vagyok): nem csak a mesék, a Heartland, A suttogó vagy a Horseland, Mia és én, Én kicsi pónim segít rá, hanem az a töménytelen mennyiségű frissen kiadott ponyva, amiket mostanában látok. Tíz évvel ezelőtt vol 2-3 igényesen megírt lovas könyv/sorozat (pl. Telivérek 79 résszel), ma ha bemész egy könyvesboltba a polcok fele lovas könyvekkel van tele. Valamennyi így kezdődik. "A kislány és a pónija..."
2013. márc. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is szeretnék lovat, de teljesen tisztában vagyok vele, hogy ez nagyon nagy felelősség. Fél éve győzködöm a szüleimet és személy szerint nem sok lovas regényt olvasok. Inkább a szakkönyveket szeretem. És kérdezem én, nekem például miért ne lehetne lovam? Ha van rá pénzünk, van annyi felelősségem, nyaranta csak egy-két hétig nem mennék ki, amíg nyaralok, átnyálaztam már az összes lovakról szóló anatómia és viselkedéstan könyvet. Minden nap mennék lovagolni + az edzőm segítene tovább képezni lóval együtt. Lehet, hogy ebben én vagyok a kivétel. El kell fogadni, hogy manapság a világ tele van elkényeztetett gyerekekkel, akiknek a szülei inkább vesznek egy pónit a gyereknek, minthogy tovább halgassák a fülsüketítő nyavalygását. Nem tudnak gyereket nevelni, ráadásul manapság mindent megkaphat az, akinek van rá pénze. Elég elkeserítő.
2013. márc. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ennyire nem látom sarkítottan a problémát, mint itt sokan.

Tény, hogy vannak olyan lótartók, akik csak presztízsből meg divatból lovagolnak, de ilyenek mindig is voltak, csak esetleg nem volt még internet, hogy tudjunk róluk.

Igen, a lovaglás valamilyen szinten valóban divatos sport lett, de síelni is egyre többen síelnek, a triatlon is népszerűbb, mint húsz éve, a harcművészet is, meg még egy csomó más sportág. Egyszerű az ok: könnyebb az információáramlás, nagyobb a nyugati társadalmak ránk gyakorolt hatása, szélesebb az emberek látóköre. Egészen egyszerűen több ember lát lovat, lovasokat, szaporodnak a versenyek, stb. amelyek kíváncsivá, érdeklődővé teszik a még nem lovas embereket is. Nincs ezzel semmi baj, csak az lenne a jó, ha több valódi szakember szaladgálna az országban, illetve ha a meglévőket hajlandóak lennének megfizetni.

Attól, hogy egy gyereknek van lova, még nem feltétlenül elkényeztetett kis p...csa. Az én gyerekeimnek is van pónija - 4 és fél éves kislány, két és fél éves kisfiú - és lovagolnak is rendszeresen. Ezt nem látom főbenjáró bűnnek. :-)

2013. márc. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én vasárnap kaptam meg az első pónimat, tizenhat éves vagyok, most lett meg a nyelvvizsgám, leginkább ehhez volt kötve a ló. Tizenkét éve folyamatosan lovagolok, nyaranta pedig dolgozom az istállóban, segítek a táborozóknak, stb. Attól, hogy valaki lovat szeretne tartani, nem muszáj divatból tennie. Én nem szerettem, hogy mások is lovagoltak a kedvenc pónimon (nem azzal van a bajom, hogy nem csak én, hanem hogy más, nálam ügyetlenebb gyerekek tépték naphosszat a száját), és szerettem volna (de már elég régóta ez az álmom:D) egy saját lovat. Felelősségteljesnek mondom magam, és nagyon remélem, hogy nem a divatszeretet irányított, amikor kinéztem magamnak a pacit. Lehet, hogy te, kedves kérdező is most szeretnél lovat, ezért tűnik fel, hogy körülötted még mennyien akarnak.
2013. máj. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a lótartás nem divathoz kötött.Nekem sem divatból van lovam.Persze van aki havonta váltogatja a több milliót érő lovait,de van aki 200 körül vesz egy jó kis hobby lovat,és élete végéig vele van a ló..Ez csupán lószeretet,nem divat...
2013. máj. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!