Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A magasiskolai lovaglás nem...

A magasiskolai lovaglás nem rossz a lovaknak?

Figyelt kérdés

2013. márc. 13. 09:51
1 2
 1/11 Valletta ***** válasza:
39%

Nem rossz, sőt, jól végezve ez a legtermészetesebb és legjobb képzés a számukra. A magasiskolai képzés egy nagyon hosszú folyamat, ez nem sport, nincsen időkorlát, nincs siettetés, minden lóval az adott szinten, lépésről lépésre dolgoznak, a ló egyéni adottságait, figyelmének és izomzatának fejlődését, a ló természetes mozgáskultúráját figyelembe véve. Azt mondják, hogy ha olyan mozgást követelnek a lótól, ami számára nem természetes, az nem nevezhető magasiskolának. A hozzáértés, az alázat, a ló tisztelete miatt ez az a képzési ág, amely lehetővé teszi, hogy a lovak közel harminchoz is teljesen egészségesen, könnyeden végrehajthassák a feladatokat.


Mészáros Gyula (talán őt jobban ismeritek, mint egyes magasiskolai kiképzőket) rövid összefoglalóját linkelem a régi mesterek példamutató tevékenyégéről azoknak, akiket érdekel. Nagyon szépen leírja, hogy ez a képzés mennyire közel áll a természetes lóképzéshez: [link]

2013. márc. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi!! :)
2013. márc. 13. 13:08
 3/11 anonim ***** válasza:

az én lovam is magasiskolázott,bemutatóztak vele....A lábait tönkre vágták, idegileg teljesen kivan. Teljesen bepánikol néha minden ok nélkül és csak piaffozik ha ülök rajta vagy csak kivan kötve.....Arról a helyről több ilyen ló is került ki.....Nevet nem szeretnék írni.

Másik ilyen hely,igaz csak videókat láttam de ott a lovak a bemutatókan láthatóan pánikoltak a leendő feladatok előtt...

Szép ez az egész,de ha csinálják ne rokkanjon már bele a ló......

2013. márc. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Valletta ***** válasza:
Én ezt nem nevezném magasiskolának amit írtál. A lényeg ugyanis a ló saját akarata, könnyedsége, elengedettsége. Tudok bőben jó példát mutatni. Esetleg megírnád nekem privátban ennek a helyet, ahonnan a lovad van? Igaz van egy tippem...
2013. márc. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nos.. Én pontosan ezért kérdeztem... mert ismerek pár ilyen lovat :(
2013. márc. 13. 15:31
 6/11 Valletta ***** válasza:

Én meg olyat, amiket természetes lókiképzéssel lesántítottak, amelyiknek a száját véresre rángatták díjlovaglás néven, amelyik távlovat túlhajszolták, amelyik ugrólovat végleg tönkretették, amelyik militaryló kitörte a nyakát, amelyik telivér a pályán pusztult el.

Most akkor ne lovagoljunk, vagy kezdjünk el gondolkozni?

2013. márc. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
az emberek képtelenek gondolkozni :(
2013. márc. 13. 17:05
 8/11 anonim ***** válasza:

Az igazi magasiskolások már csikókorukban nézik a szabadban a lovat, mi az, amit magától is csinál, kedvvel - és az erre a mozgáskultúrára épülő feladatokat tanítják meg neki később - lassan és fokozatosan, nem versenyszerűen, hogy fél év múlva ezt tudnia kell, pont.

A ló nem, hogy nem pánikol előtte, de pont, hogy elengedett és laza, kedvvel dolgozik! Ha helyesen állnak hozzá, és jól csinálják...

2013. márc. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
igen, de ott van az a HA :)
2013. márc. 14. 23:28
 10/11 Valletta ***** válasza:
61%

Kizárólag a te lovaglásodon tudsz közvetlenül változtatni, nem tudod senkinek a lábát kiszedni a lova oldalából, se azon a 20 kilón nem tudsz könnyíteni, amit a zablán fog. Mindig is lesznek kegyetlen lovasok, különösen a sportban és különösen egy olyan sportban, ami a helytelen lovaglást díjazza (lásd modern díjlovaglás).


Sok szakirodalmat kell olvasni, megismerni más képzési módszereket és minél többféle módszert ismersz, annál inkább lesz majd saját véleményed a dolgokról. Nem olyan szinten, mint ami itt megy, hogy fúj magasiskola, éljen a parelli, mert emögött nincsen semmilyen ismeret, hiszen ha lenne, akkor belátná az illető, hogy ezek a dolgok bizony nagyon is hasonlóak mert ugyan az alapjuk. De önmagukban ezek csak üres szavak, minden ismeretet nélkülöznek. És ha már rendelkezel annyi ismerettel, hogy önálló véleményt tudj alkotni a lovaglás helyességéről akár csak egy díjló fotója láttán is, látod, hogy mik a hibák, mik az ellentmondások, átlátod az összefüggéseket, akkor tudsz majd értelmesen más lovasokkal ilyen dolgokról beszélgetni, érvelni, és mindennek lesz egy biztos alapja. És még akkor is megismerhetsz valami olyat, ami teljesen új és felborít mindent. Nyitottnak kell lenni és tanulni, tanulni, tanulni, mert a lovaglás irodalma hatalmas és kevés ismerettel senkit nem lehet meggyőzni a lovaglása helytelenségéről.

2013. márc. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!