Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fedeztetés! Tanácsok/vélemények?

Fedeztetés! Tanácsok/vélemények?

Figyelt kérdés

Üdv! Egy kis segítségre lenne szükségem.


Szeretném fedeztetni 13 éves Pinto kancámat. 150-155 cm közötti marmagas, arab telivér és welsh póni a szülei.


A legjobb az lenne, ha tarka lenne a csikója, de a környéken nincs Pinto fedezőmén. Ezen kívül jó lenne, ha nagyon jó tulajdonságai lennének, pl ezzel a kancával eléggé megszenvedtem az elején, ugyanis nagyon benne van a pónivér(szívódás, makacsság) meg az arabos versengés beütés. Szívós paci, már 7 éve nálam van, nagyon kezes, jófejű, mostmár ugye nincs vele bajom, csak eleinte kicsit harcolni kellett vele.


Na mármost, gondoltam valamilyen sportlóra, mondjuk magyar félvérre, de félek, hogy a "versenyszellem" még erősebben ütne ki rajta. Gondoltam arra is, hogy frízzel befedeztetem(álmaim lova!), de egy kicsit tartok az eredménytől. Ugye nem túl magas ló, "póni"X"hidegvérű"(melegnek is szokták írni a frízt, pontosan nem tudom melyik), vajon mi jöhetne ki belőle? :D A frízek nagyon okosak, de ez a kis póni beütés félek egy makacs, okos lovat eredményezne, lehet nem bírnék vele.


Ti milyen ménnel fedeztetnétek egy ilyen lovat? :D


Köszönöm a véleményeket, tanácsokat, segítséget!



2013. márc. 13. 10:43
 1/5 Valletta ***** válasza:
76%

Arab x welsh-re tökéletes lenne egy paint. Pinto fedezőmént nem nagyon fogsz találni, mert nem fajta, hanem típus, és bár van tenyésztő egyesületük (Amerikában), de oda is felvesznek szinte bármit, csak foltos legyen. Ha esetleg eltekintesz a foltoktól, tehetsz rá quartert vagy appaloosát is, ebből a három fajtából már elég sok mént találni és fajtán kívül nem olyan horribilis az áruk.


A frízt felejtsd el. Egyébként melegvérű.

Én sportlovat nem tennék rá és főleg mert pinto csikót szeretnél, illetve arab is van a lovadban, tökéletes kis csikó tudna születni egy western fajtájú méntől.

2013. márc. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Western fajtában még nem is gondolkodtam, de köszönöm a tanácsot, meg fogom fogadni, szétnézek mén ügyben! :)
2013. márc. 13. 12:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek Vallettával, logikus lenne, én is ezt tenném!
2013. márc. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én csak tudom ,milyen a Fríz hisz van nekem egy kanca.Ha tényleg azt akarod hogy pinto legyen akár szerintem egy normálissal is fedezthetnéd itt gondolok magyar félvér stb...,mert a tarka egy domináns szín mással.A frízt is ajánlanám csak ott már inkább fekete lenne a ló.De ha jó lovat akarsz érdemes megkérdezni mit kell tudni arról a ménről.Vagy az appalosa vagy a paint horse olyan lovak.

Itt van például az én esetem a fríz kancámat befedeztettem ,de nem tudtam sok mindent a ménről csak annyit hogy Premium 1-es és kiderűlt hogy egy kicsit ijedős és ez egy kicsit ráment a csikómra és egy kicsit fél az új vagy szokatlan dolgoktól pl:orrfújás XD

2013. márc. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na most ez így eddig nem fedeztetés, csak szaporítás. A lovad pontos küllemét és kiállását kéne nézni, és azt, hogy egy ettől nagyon eltérő lovat nem tehetsz rá, mert súlyos küllemi hibákat eredményezhet. Ha megvan az ideális küllem, akkor a fajtán belül olyan egyedet kell keresni, ami nyugodt és kiegyensúlyozott.

Általában bármire rá lehet tenni telivért (arab/angol), de ezeknél nagyon meg kell válogatni, hogy fajtán belül milyet, mert a sok haszon mellett rengeteg hátrányt is hozhatnak. Frízt vagy hidegvérűt én nem tennék rá semmiképp, vagy ha mégis, akkor is nagyon pontosan meg kell választani az egyedet...

A western fajtákat át lehet gondolni.

2013. márc. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!