Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak ha a lovam nem...

Mit csináljak ha a lovam nem akarja a zablát bevenni?

Figyelt kérdés
A csikót még csak-csak de a többit nem.

2013. márc. 13. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne "többi" zabla, ha van csikóz.? Amúgy meg talán kicsit engedj a kezeiden lovaglásnál, lehet hogy ettől fél kicsit, jutalmazd (nem mindig, mert akkor rászokik) Én azt szoktam csinálni azokkal az iskolalovakkal, akik ezt nem szeretik, hogy a szájszegleténél (ahol nincsen foga a lónak) benyúlok kicsit, mert attól automatikusan kinyitja a száját.
2013. márc. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Valletta ***** válasza:
100%

A lovad már a szerszámozásnál ellenáll neked és mivel a ló minden cselekvése egy reakció valamire, alaposan át kellene gondolnod a vele való munkát, kezdve a fogak, a szerszámok ellenőrzésétől a hozzáállásodon át a technikádig és általánosságban a lóval való munkádig.


Ha beteszed az bal hüvelyujjad a szájába a foghíjas részre könnyebben be fogod tudni adni neki a zablát, de inkább azt kellene elérni, hogy ne undorodjon tőle a ló.

2013. márc. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 G3C1 ***** válasza:
kenj rá egy kis mézet.. akkor megtanulja, hogy a zabla jó dolog, de semmiképpen se erőltesd.. lehet hogy egy régi trauma miatt tanulta el ezt a rossz szokást...
2013. márc. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
eskü hogy én miattam nem félhet a zablától, bár simán lehet régi emlék, csak 12 évesen került hozzám :c
2013. márc. 13. 19:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet attól is ha valaki egy kantározásnál gyorsan akarta a szájába adni a zablát és "megütötte" vele a fogait, a mézzel bekenés jó ötlet, vagy adj neki vele almát, egy idő után biztos sikerül.
2013. márc. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!