Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy Shagya Arab mennyire...

Egy Shagya Arab mennyire alkalmas a western lovaglásra?

Figyelt kérdés

2013. márc. 14. 16:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen :D Mi is weskóban nyomjuk és nagyon jók vagyunk. Egy ló abban jó amiben képzik. Legalább is stílus ügyileg.
2013. márc. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Valletta ***** válasza:
78%
Tökéletesen alkalmas. A western fajták után - véleményem szerint - az arabok a legalkalmasabbak a westernre, hiszen kicsik, fordulékonyak, robbanékonyak, érzékenyek, intelligensek. Külföldön nagyon népszerűek az arabok ebben a stílusban.
2013. márc. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat! Azért kérdezem mert szeretnék stílust váltani angol után western-re, és nekem shagya-m van. Egyenlőre nem tudom hol vállalnak átképzést, de kíváncsi voltam hogy egyáltalán alkalmas -e rá. Igazából valahogy a Western-t lóbarátabbnak, lazábbnak, természetesebb lovaglási stílusnak tartom. Sőt a pacóm is ugyanúgy elmegy kötőfékkel úgy hogy laza száron tartom, és szimplán a kézfejemmel navigálom (szára balra tartom, balra fordul).

Persze természetesen nekem kén megtanulnom magát a stílust, tehát egy saját átképzés is kéne...

2013. márc. 14. 17:42
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
Hát a veszkó zabla se egy barátságos eszköz, de tény, hogy sokkal lazább :D
2013. márc. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Valletta ***** válasza:
100%
A lovas hozzállásán múlik, hogy hogyan bánik a kezével. A feszítő zabla egy éles eszköz, meg kell tanulni helyesen használni és helyesen lovagolni és akkor a lovat is csak segíti és nem bántalmazza, ráadásul a kérdező ettől még elég messze van. Szóval sok sikert! Biztos találsz olyan hiteles trénert, aki együtt képez majd téged is és a lovadat is.
2013. márc. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De úgy tudom nem feltétlen kell a zabla.. tehát van aki kötőfékkel lovagol. nem?
2013. márc. 14. 18:52
 7/11 flóra13 ***** válasza:
100%
Ez egy stílus bármilyen lovat lehet így betanítani, a versenyágakban pedig ugyan úgy mint az angolban mindegyikhez más tulajdonságok a szükségesebbek:-)
2013. márc. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 flóra13 ***** válasza:
100%
Persze van, egy megfelelően betanított és megbízható lovat lehet, de először azért ne menj így terepre, mert zablával könnyebben meg tudod fogni, de mi is szoktunk így és van olyan ló amelyik erre jobban reagál, mint a zablára, de ez sincs a western stílushoz kötve:-)
2013. márc. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Valletta ***** válasza:
100%
Egy tisztességes tréner nem kötőfékkel fog tanítani. Mivel westernben is használnak hackamore-t, bosal-t és egyéb zabla nélkül megoldásokat, biztosan lesz lehetőséged ezek valamelyikével is lovagolni.
2013. márc. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
És esetleg valaki nem tud ajánlani ilyen tisztességes trénert, aki engem és a lovat együtt képezne?
2013. márc. 14. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!