Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Alma ízű zabláról vélemények?

Alma ízű zabláról vélemények?

Figyelt kérdés
Van egy haflingink, aki nem szereti a kantározást. Tavaly egyáltalán nem volt kantározható, nyárra elértük, hogy egész nyugodtan tűrte, de sajnos nyáron lovastáborokban sokat dolgozott kezdők alatt, nem nagyon akarta bevenni a zablát, akkor meg is értettem. (bár napi 2*20perc futószár, és egy 20 perces vezetett séta, nem terhelte meg) Azóta viszont megint megy a hiszti a kantárra, pedig szeptemberben ült rajta utoljára gyerek, azóta pihenőn van, kéthetente megy velem (könnyű lovas vagyok, finoman lovagolom, felülés után már sosincs baja) egy rövideet terepre, de csak azért is csinálja, mostmár csak hisztiből. Egyre többet hallok az alma ízű zabláról, érdekelne, hogy van-e valakinek ilyen, és bevált-e. Kemény szája van, most réz görgős D-zablája van, de almásból még csak sima csikózablát láttam, van más is? Nem nagy gond, azzal is ellovagolható, csak most más van neki, a fő kérdés az, hogy tényleg jobban szereti-e a ló a szájába venni. Olyat is hallottam, hogy azért jó, mert ezt rágja, ez mennyire igaz? Ő minden zablát rág, azzal nincs gond, rendes paci amúgy, csak a zablát nem szereti.

#alma #zabla #almás zabla #alma ízű zabla
2013. márc. 14. 17:58
 1/9 Valletta ***** válasza:
61%

Ha a ló "nem szereti a zablát" és "kemény a szája" az a szöges ellentéte annak, hogy "felülés után már sosincs baja", tehát a probléma messze túlmutat azon, hogy a ló nem szereti bevenni a zablát és ezen az almás ízesítés nem fog segíteni.


Te is pontosan tudod, mert írtad, hogy az ügyetlen lovasok miatt vált ilyen mértékűvé a probléma, a megoldásához tehát ügyes lovas szükséges. A gond ott kezdődik, hogy a kétheti lovaglás a semmihez közelít.

2013. márc. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Iskolaló volt, szerintem teljesen érthető a viszolygása a zablától, meg a kemény szája. Télen nálunk minden csúszik-lefagy-olvad-sáros-csúszik, így nem tudunk lovagolni, kéthetente is csak azért lovagolom egy rövidet, hogy ne a karámot bontsa le jókedvében. Tavasszal fog elkezdődni vele megint a munka, de nem akarok úgy hozzáállni, hogy futószárazom, lovagolom szerencsétlent, azt akarom, hogy jöjjön rá, hogy az ember nem feltétlenül gonosz. Tényleg nem csak ez a probléma, mindig próbálkozik, rúg az emberre, rosszabb napjain harap is, de haladunk, még ha lassan is. Azt gondolom, hogy ha én szeretettel közeledek felé, előbb-utóbb csak megérti ő is, de tényleg jól lovagolható, nem ezzel van a gond. Köszönöm a tanácsokat, nyárra szeretnék magunk mellé egy jó edzőt is, mert ezek a problémák túlmutatnak azon, hogy kiírjam kérdésben, és látatlanban megtudjam a tutit, annál ő összetettebb lélek :) de most kifejezetten az almás zabla érdekel, hogy van-e valakinek tapasztalata vele.
2013. márc. 14. 18:54
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsiságból amúgy, Valletta, annyiszor találkozok itt újabban a neveddel, általában nagyon okosakat válaszolsz, neked ez a szakmád is, vagy csak hobbi? Biztos vagyok benne, hogy nem 12 éves pónis kislány vagy, a tudásod alapján, de aki meg sokat lovazik, az nem szokott ráérni gyakorikérdésezni :) (mi is többen használjuk ezt a felhasználót, azért vagyunk ennyit, és tűnünk skizofrénnek)
2013. márc. 14. 19:01
 4/9 Valletta ***** válasza:
42%

Csak hobbi. Egyelőre. És mivel szezonálisan dolgozok külföldön, ilyenkor itthon nem sok tennivalóm van, mint feleslegesen tépni a számat a gép előtt, hogy aztán a legnagyobb lovaglómesterek szavait idézve 0-ra lepontozzanak! :D Nagyon elszomorító a helyzet. :(


Nem baj, már nem kell sokáig elviselni, egy hét múlva eltűnök innen. Aki feltétlenül engem akar hallani, az privátban megtalál.

2013. márc. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Pedig tök okosakat mondasz, és 80%alá sose mész:) Az a baj, sokan úgy pontoznak le mindenkit, hogy soha életükben nem láttak még lovat...:/
2013. márc. 14. 21:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az almás és egyéb ízesített zablák igencsak felejtősek. Egyrészt én is azt gondolom, hogy alapvető hibák vannak a ló lovaglásában, képzésében, ezen nem segít semmi különleges zabla. Másrészt elképzelem, hogy mondjuk csokiízű valamivel a számban kell mondjuk futni mennem - jajj. Csorog a nyálam és nyújtsak teljesítményt. Durva.
2013. márc. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem zavaró és fölösleges. Addig oké, hogy a ló így jobban bekapja a zablát de utána? A ló nem tud a munkára koncentrálni megfelelően. A zablát rágja szüntelen, próbálja megenni, de nem tudja. Termelődik a gyomorsava a világba, hogy készüljön a kaja befogadására de nem jön kaja így marja a gyomrát egyre és egyre jobban. A ló szenved, mert már neki is zavaró a sok gyomorsav ami marja. Borzalmasan nyáladzik és teljesen szétesik a lovaglása. Szóval ez egy borzalmas dolog a lónak. Sokkal nagyobb kínzás mint mondjuk egy normálisan használt feszítő szerintem. Mert egy állattal incselkednek a kajával. Ez az egyik legundorítóbb dolog. Szóval inkább megoldom a zabla elleni tiltakozást a saját kútfejemből, minthogy ilyenekkel kínozzam a lovat.
2013. márc. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az utolsóhoz annyit tennék hozzá, hogy a normálisan használt feszítő díjlovagásban szerepel, bizonyos nehézségi szint felett a nagykantár részeként, és amennyiben tényleg normálisan van használva, a kínzó értéke 0...
2013. márc. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó. Ezért is mondom, hogyha az rendesen van használva nem igazán okoz neki fájdalmat. Az hogy papíron mi van az más tészta. De az almás zabla nálam kicsapja a biztosítékot. Ha vki kínozni akarja igazán a lovát akkor tegye a szájába.
2013. márc. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!