Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehet egy lovat még...

Hogyan lehet egy lovat még megdicsérni? (nyak veregetést leszámítva)

Figyelt kérdés

2013. márc. 18. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Végig simítod a testét, összevágott répa (jutalomfalat), halkan kedvesen beszélsz hozzá. Egyébként a lovak sem a nyakveregetést szeretik! Hanem a simogatást, vakargatást!
2013. márc. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Valletta ***** válasza:
A jól végzett feladat abbahagyásával, illetve a szárral való engedéssel, simogatással, hanggal.
2013. márc. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha munka közben dicsérem meg a lovat, akkor 1-2 kör laza KÖNNYÍTETT vágta, simogatás. Munka után jutalomfalattal, ápolással, és egy kis vele töltött idővel is szoktam jutalmazni. A fülük tövét szeretik, ha félbehajtják, vakargatják. De tulajdonképpen ha érzi rajtad, hogy örülsz neki, hogy jól dolgozott és megsimogatod simán, neki az lesz az igazi dicséret!

B.

2013. márc. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Pivekla ***** válasza:

A nyakveregetést pont nem használjuk dicséretre. Hiszen ugyanez az impulzus éri ha valami rosszat csinál -> pofont kap, rácsapunk, magyarul "megveregetjük".


Lovaglásnál egy jól végzett feladat után engedhetünk neki a száron, kedvesen szólhatunk hozzá és végigsimíthatunk a sörényéle mentén, nyakán, esetleg farán.


Földről szintén jutalmazhatjuk kedves hangnemben való beszéddel, simogatással, vakarászással, én meg is szoktam puszilni és ölelni őket.

Lovaglás után én a teljesítménytől függetlenül szoktam néhány szem almát vagy répát adni nekik, hiszen nincsen rosszul dolgozó ló, mindennemű teljesítménynek megvan az oka, valamint a relativitása.


A jutalomfalattal való jutalmazást nem tartanám korrekt és egészséges módszernek, teljesen mindegy hogy a zacskót vagy a csemegét etetem meg a lóval, ugyanannyira mű mind a kettő.

Házilag készíthetünk bio jutalomfalatokat ( [link] de a friss almának, répának, gyümölcsöknek a közelébe sem ér vitaminértékében, ha pedig a kellemeset összeköthetjük a hasznossal, akkor miért tömnénk a lovunkat mesterségesen előállított "falatkákkal" az egészséges gyümölcsök és zöldségek helyett?

2013. márc. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!