Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyírrothadást hogyan lehet...

Nyírrothadást hogyan lehet megelőzni?

Figyelt kérdés

Van e valami ápoló szer amivel akár meg lehet előzni, elővigyázatosságból használni, mit lehet tenni annak érdekében, hogy ne alakuljon ki ebben a sáros, nyirkos időben?


Hippo sol spray-ről olvastam nyírrothadás kezelésére, illetve írták is, hogy megelőzésre is alkalmas. Viszont nagyon szárít, és nem tudom, hogy lehetne-e használni megelőzésre. A használati utasításban azt írják, hogy alaposan legyen megtisztítva a pata, és úgy ráfújva a spray-t a nyír részre. Egy "oktató videó"-szerűségben viszont csak egyszerűen kikaparták a sarat a patából, de nem mosták ki semmivel sem, hanem a még enyhén saras patába belefújták a spray-t.


Mi lenne a helyes eljárás, használ-e valaki ilyesmit megelőzésre, vagy esetleg tudtok e valami más tanácsot adni? A válaszokat előre is köszönöm!


2013. márc. 18. 19:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ja, és akárki mondhat akármit, az én lovam nem áll sz*rban mégis berohad a nyírja időnként. Az is gondolom merő véletlen hogy mindig akkor amikor ilyen sáros pacsálós idő van. Na és az istállóban egy másik lónak is. Biztosan mindkettő rászokott hogy ha látja hogy sár van a karámban akkor gyorsan keres egy kupac sz*rt és beleáll egész napra, hogy berohadjon a nyírja.
2013. márc. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Valletta ***** válasza:
41%
Pont azt írtam egyébként, hogy NEM kap a sártól nyírrothadást. Ha így lenne, minden lónak nyírrothadása lenne, amit normálisan tartanak (értsd naponta almolnak és sáros karámba is kiengednek). Érdekes, én több, mint 20 lovat lovagoltam, mind rendesen el volt látva, ki volt engedve, naponta kétszer ki volt kaparva a patája, de egynek sem volt nyírrothadása. A linkelt cikkben is olvasható egyébként, hogy sártól NEM alakul ki, ez egy tévhit. Ha valamelyik lónak állandó jelleggel sáros időben előjön ez a probléma, annak a patájával lehet valami gond.
2013. márc. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Sima döngölt talajon áll a lovam, ha már így kérded, betonon még véletlenül se, sem cölöpökön vagy gumin. Nem kerül többe, mint a beton, de kímélőbb, és teljesen mindegy, mit teszel alá... Ha kaki, akkor kaki, nem kell szépíteni, csak azért, mert szerinted én nyilván sz.rom a pénzt. Nyilván. A beton a ló lábának nem egészséges, és ezen nem változtat az a tény se, hogy XY lova is ott áll, vagy nem ott áll, de nyilván remek kifogás...

[link]

2013. márc. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Cölöpös talaj alatt a döngöltet értem, ha már így értesz hozzá. Ugyanis többnyire a döngölt talajban mélyen cölöpök vannak ami az egészet megszilárdítja. Agytröszt. Nos nálunk az istállót elmosná egy eső ha ilyen talajon állnának. SEMMI baja nem lesz a betontól és baromira le tudom sz*rni a lovasok.hu-t mert rengeteg hülyeség van azon az oldalon. Nem kifogásokat keresek, nem vagyok kezdő lovas. Idegesít amikor ilyen kis okosok megmondják hogy milyennek kéne lennie egy istállónak, mert nyilván ANNYIRA értenek hozzá hogy már vezettek is rögtön 5-öt.
2013. márc. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerintem azzal ne foglalkozz, hogy mitől alakul ki, elég, ha meggyógyítod, amikor előjön. Én azt a spray-t nem mindennapos használatra mondtam, hanem amikor berohad neki pár napig be kell fújni és tuti, hogy elmúlik. Nem drága amúgy, ha jól tudom 1000 forint körül van. Azért az annyira nem vészes, ha lóról van szó. Próbáld ki! :)

B.

2013. márc. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Akkor mondom úgy, hogy a döngölt alatt nem _feltétlenül_ cölöpök vannak.

A beton talaj pedig ártalmas, ha nem az, akkor mi a tökömért csinálnak speciális pályákat, ha tök jó a beton is mindenre? Minek hozatnak XY talajt, csináltatják meg a pályát? Betonnal megcsinálják az egészet, oszt' jónapot. Meg mi a ráknak patkoltatnak négy lábra olyan lovat aki csak minimális időt is betonon tölt? Minek, ha úgyse árt neki, sőt, szerintem egyenesen használ, biztos jól megerősödik tőle, mint az ugrósportoktól - és akkor ég bele se mentünk, hogy betonon közlekedő lovak is max lépésben mennek, patkolva... Miért? Ha úgyis tök8, mert nem számít?

Azon kívül persze, hogy mert a zsenialitásod felülír minden mást, kezdve azzal, hogy az nem is lótartó, aki nem vezetett már sikerrel 5 lovardát minimum, természetesen annyi beton felhasználásával, amennyit nem szégyellt...


A beton és más hasonló keménységű talajtípusok nyírják a ló ízületeit, az inaknak és izmoknak sem a legegészségesebb ha tartósan azon áll és/vagy közlekedik, a patáját pedig sajátságos módon koptatja, tehát gyakrabban is kell kovácsnak ránéznie, és könnyen előfordulhatnak nem kívánatos "kopási minták".

2013. márc. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!