Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sárlást erősítő/gyengítő...

Sharkbait kérdése:

Sárlást erősítő/gyengítő körülmények!?

Figyelt kérdés

Ételek amit erősítik a sárlást? (azt hallottam lehet csak legenda hogy a sárgarépa erősíti)

Illetve gyógyszerek amik gyengítik?

Mit tudtok ilyenekről?



2013. márc. 18. 19:29
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nem ilyen drasztikus megoldásokra gondoltam hogy teli gyógyszerezni. Lehet hogy pl valamelyik zöldség/gyümölcs/abrak nyomja fel ennyire a sárlás erősségét.


"A PMS-ben, azaz Pre-Menstruációs Szindrómában szenvedő kancák száma rohamosan nő. Sok lovas azonban nem is tudja, hogy kancája időnként felbukkanó ingerlékeny, agresszív, támadó és sokszor undok viselkedését a sárlási időszakot megelőzően hormonok váltják ki.

Más kancák nemcsak a sárlás előtt és alatt ingerlékenyek, hanem szinte mindig "nehezen kezelhetőek", és hangulat függőek. Nem elég legyinteni, hogy "nőből van", főleg akkor nem, ha a lovas testi épségét, netán a versenyen nyújtott teljesítményt kedvezőtlenül befolyásolja a kanca szeszélyessége."

2013. márc. 18. 20:25
 12/14 Valletta ***** válasza:
65%

Én nem csak hogy nem ismerek ilyen praktikát, de még csak nem is keresnék. Nem szeretném a ló hormonrendszerét, ciklusát semmivel sem befolyásolni, sem pedig nyugtatózni a könnyebb lovagolhatóság érdekében.

Inkább tekintsetek erre az időszakra úgy, mint egy kihívásra! :)

2013. márc. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

volt aki hasonló problémákkal küzdött és befedeztette a lovát igaz elég hosszú idő,de lényeg az volt,h a kancát mindha kicserélték volna.

A gyógynövényekben szerintem semmi rossz sincs

2013. márc. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha tavasszal aktiválódnak jobban a petefészkek. Ez a napfénytől és a világosságtól van. A ló érezze jól magát a helyén. Ha nem is mén jelenléte, de az idegen ló szaga is kihozza belőle a sárlást. Viszont ha fedeztetni akarsz, akkor ügyelj arra, hogy jó kondiban legyen a lovad, mert ha túl dagi, akkor el van zsírosodva a petefészke és nem fogja meg a magot

B.

2013. márc. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!