Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért csinálhatja ezt mostanába?

Miért csinálhatja ezt mostanába?

Figyelt kérdés

A bátyám lován most kezdtem el lovagolni kb 3 hete. Ő egy 6 éves herélt paci. Nagyon okos ló, de elég ijedős, viszont eddig akármitől megijedt mindig csak összerándult, semmi komolyabbat nem csinált. Valamelyik nap viszont elindultunk lovagolni és félúton elkapott minket a nagy szél, és ekkor megijedt valamitől, de úgy, hogy rögtön beugrott vágtába és eszeveszett módon vágtázott. Alig bírtam visszafogni. Azóta ha rajta ülök, és megijed valamitől már rögtön vágtázna. A bátyám azt mondta, hogy szerinte észre vette, hogy nem ő ül a nyeregbe, és hogy nem vagyok olyan erős. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek most már mindig ezt fogja csinálni ha én ülök rajta és megijed? Van valami módszer hogy abba hagyja ezt?

Mostanába ha olyasmi mellett haladunk el amitől úgy gondolom hogy megijedne, mindig beszélek hozzá. Ez segít valamit a helyzeten vagy semmi lényege?



#rhsrz #tdj
2013. márc. 21. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem érzi, hogy be vagy rezelve, mert ha megijed "jajj mi lesz". Egyszer ráhagytad, többet nem kell. Amikor érzem, hogy a ló ki van hegyezve, akkor határozottabban nyúlok a szárhoz és az egész testemen is érződik a magabiztosság. A hangod is legyen nyugodt, ha beszélsz hozzá, de ez a nyugodtság érződjön a teljes lényeden, de közben tartsd teljes kontroll alatt a lovat.

Ha meg is ijed, szedd össze a lehető leghamarabb, ne hagyd menekülni.

Van olyan ló, amelyik rá is játszik, egyszer kétszer hagytad elmenni, majd máskor is megindul.

2013. márc. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ehhez nem feltétlenül erő kell, de az a gond, hogy Te ülsz rajta, igen. Rápróbált elsőre, aztán rájött, hogy csinálhatja, lehet, hogy csak szívózik veled - ne hagyd rá, dolgozz vele tovább, mintha mi sem történt volna!

A másik, ne pánikolj be. Ő egy növényevő, egy zsákmányállat! Te vagy a mindenevő a hátán, ha valamit ő észrevesz, és Te a hátán azt mondod, hogy tejóég, akkor ő mit gondol szerinted? Azt, hogy "Ha ettől még Ő is fél, akkor most tényleg menekülni kell!", ellenben ha Te azt mondod, hogy "engem ez itt nem érdekel", akkor ő is gyorsan megnyugszik, és megy tovább, mert jé, ő azt mondja, ez nem is érdekes.

2013. márc. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Valletta ***** válasza:
Én is inkább azt mondanám, hogy nem kell erősebben hozzányúlni, mert a ló pontosan tudja, hogy ha megmered a lovas, rövidre fogja a szárat, akkor valami következik, feszült lesz, mellesleg erővel úgysem lehet visszafogni egy lovat, ha az igazán menni akar. A kritikus részeken foghatsz rövidebb szárat, de engedd oda a lónak, dőlj jól hátra, lazulj el és készülj fel arra, hogy még azelőtt fel tudd venni, mielőtt megindul, és ha megugrik, azonnal fordítsd határozottan kiskörre. Emellett több iskolázást javasolnék, főleg a felvételekre koncentrálva.
2013. márc. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Megpróbálom felhasználni a tanácsokat, remélem bejön :)
2013. márc. 22. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!