Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálhatja ezt a...

Miért csinálhatja ezt a kutyám, mielőtt elvégezné a dolgát?

Figyelt kérdés
Mai nap megfigyeltem, hogy a kutyám viszonylag sokszor nyalogatja, harapdálja a fenekét, egyszer húzta is maga után a padlón egy kis ideig. Folyamatosan féregtelenítve van. Séta közben észrevettem, hogy az ingere megvan arra, hogy elvégezze a nagy dolgát, de végül valahogy mégsem teszi. Reggeli sétánál még kakilt, most du. a leírtak ellenére már nem. Egyébként semmi baja, eszik, játszik ugyanúgy. Tegnap volt kutyakozmetikusnál, mert már nagyon hosszú volt a szőre, és ahhoz képest eléggé rövidre vágták neki. Már ott észrevettem, hogy odakapdos a fenekéhez és megkérdeztem mitől lehet, mire azt mondták, lehet furcsa neki még, hogy ennyire csupasz lett... Ötletek, vajon mitől lehet ez a probléma tényleg? Ha holnapra nem múlik el, vigyem orvoshoz?
2013. febr. 24. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bűzmirigy. Egyértelmű. Még ilyen hülye kozmetikust....
2013. febr. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És tényleg !
2013. febr. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam, csak azt hittem a teljes körű szolgáltatásukba beletartozik a bűzmirigy tisztítás. Köszi! Holnap megnézetem ill. elvégeztetem akkor a dokijával.
2013. febr. 24. 18:08
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Az hasznlhat, ha adsz neki csontot, mert akkor kakilás útján eltávozik a bűzmirigy tartalma
2013. febr. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha kinyomatod akkor rendszeresen kell majd vinni utána. Adj neki csontot, hogy kemény legyen a széklete, és akkor kiürül magától. Nem kellemes, és nem is egészséges a kutyáknak ha nyomkodják nekik.
2013. febr. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem mindegyik kutyának ürül magától.


A teljes körűbe meg akkor tartozik bele az is, ha szólsz. Bár én mindig rákérdezek, mert sok kutyának nem is kell nyomni.

2013. febr. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet bűzmirigy probléma, de más is. Vidd el orvoshoz!
2013. febr. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet ezen kívül még, hogy túl rövid lett a szőre és szokatlan neki, vagy egy kicsit megsértették a bőrét a géppel.
2013. febr. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Simán lehet amiatt, hogy rövidre vágták a szőrt. De a bűzmirigyét is érdemes megnézetni, viszont azt ne kutyakozmetikussal csináltasd. Az állatorvos tudja szakszerűen kezelni, ha szükséges.

Sajnos tapasztalat, az enyémnek 3 havonta ki kell nyomni, hiába minden próbálkozás. Száraztápot eszik, csontot is szokott kapni, de nem ezen múlik. "Alkati" dolog, a mirigyek úgy helyezkednek el, hogy kakilásnál nem nyomódik ki a tartalmuk.

2013. febr. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!