Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vélemények erről a lóról?

Vélemények erről a lóról?

Figyelt kérdés
[link]
2013. márc. 26. 11:26
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

és erről?


[link]

2013. márc. 26. 11:27
 2/12 anonim ***** válasza:

Szépek a lovak, mondjuk én a pintoért sokallom azt az összeget.

A hirdetőkkel inkább van bajom, ha mondhatom ezt így. Számomra, ha hirdetnek egy lovat (vagy bármit) az információ hiánya trehányságra, nem törődömségre utal. Legalább alap dolgokat írjanak le...

Egy példa, mostanában vettem én is lovat (hosszas keresgélés után), sok ilyen hirdetést körbe hívogattam és érdekes mód minden ló vagy nyugdíjas alatt volt, vagy tanár, esetleg doktornéni kedvence (tehát a lehető legnyugodtabb, stb).

Az egyik amelyiket meg megnéztem épp előző este rúgta át az istálló 20 cm vastag tégla falát. :P

2013. márc. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
jahh az nekem is feltűnt h keveset írnak róluk :/
2013. márc. 26. 15:43
 4/12 A kérdező kommentje:
a magyar félvér azért lenne jó mert alkalmas díjugratásra és díjlovaglásra. de szinte semmit nem írnak róla. a pinto-ról sem. :/
2013. márc. 26. 15:46
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem a szürke szimpatikusabb.
2013. márc. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

ez már talán jobb:


[link]

2013. márc. 26. 15:49
 7/12 A kérdező kommentje:

[link]


vélemények róla??

2013. márc. 26. 15:52
 8/12 anonim ***** válasza:

Kezdjük szép sorban. A pinto elvileg csak belovagolva van, de fogatos kantár van rajta, látszik a szemellenző miatt. Ezen a ponton el van felejtve a dolog, mert ez akkor úgy is van belovagolva... Felülsz, és ha alárúgsz, megy, szájfűrészelésre megáll, ha meg megunja, akkor levág a fenébe. Tisztelet a kivételnek, én fel se hívnám őket.

Mylord már jobban hangzik, de egy olyan kép nincs róla, amiben legalább nyereg van rajta, nem, hogy még lovas, a nyaka pedig nem úgy néz ki, mint aki rendszeresen idomító edzéseken venne részt, és megfelelően támaszkodna, stb. - kiállása alapján lehet, hogy alkalmas idomító és ugró lovaglásra is, de ezeket jó eséllyel neked kell megtanítani neki.

Ígéret - mi akarsz egy 2011-es lótól? 3 éves kor a minimum, amikor elkezdheted belovagolni, de inkább 4, addig csak fizeted a tartását. Nem erre van szükséged.

Kisbíró - mindenképpen tudni kéne, hogy volt-e pályán, mert ha futott, vagy akár csak volt galopp tréningben, akkor máris elfelejtheted, nem kezdőnek való. Ráadásul, hogy tényleg nyugodt és könnyen kezelhető legyen, abban is kételkedem, mert angol telivérnél ez 100-ból mondjuk 3 eset.

Az meg, hogy a ló mire alkalmas, szerintem ne nézd, beírnak akármit. Minden ló alkalmas mindenre egy bizonyos szintig, jó edzővel bármi kihozható belőle, amíg nem akarsz Olimpiára menni, megfelelő lesz. Azt kell keresni, hogy helyesen lege belovagolva és ne legye elrontva, szép külleme legyen, a jármódjai tiszták legyenek.

2013. márc. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Sára2000 ***** válasza:
nem tudom.... az arab nekem tényleg nagyon tetszett csak hát, neked kell belovagolnod! kisséelitélem az előző válaszadót mert annyiban azért jó lenne ez a kis arab hogy az az egy két év elegendő arra hogy megtanítsd a futószáazásra pucolásra stb. no meg egymáshoz szokhatok, aztán ugye a te ízlésedre lesz majd belovagolva! na de ki hohy tud lovagolni! a telivér is jó, és nekem is olyan telivérem van aki nyugodt kiegyensúlyozott csak néha megnéz egy.egy kancát mert hát ugye csődör... remek ló! nagyo szeretem! szeintem érdemes megnézni az utolsó kettőt!
2013. márc. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja, van két éve futószáron megtanítani közlekedni? Erre 1 hónap kell, a patáját valószínűleg már adja, mert két évesen már kovács elvileg látta, így vezethetőnek is kéne, hogy legyen. Tehát gyk tényleg csak tartja minimum 1-2 évig, ami azért elég sok, tekintve, hogy ha nem bértartás, akkor is min. 20ezer/hó... Ennyit nem ér, hogy "összeszoknak", mert összeszokhatsz egy 15 éves lóval is pár hét alatt is, ha minden nap kint vagy nála, stb.

A telivért érdemes lehet megnézni, de továbbra is tartom, hogy nem kezdőnek való, aki pedig még itt tesz fel kérdést, hogy erről-arról mit gondolunk, az nem elég tapasztalt hozzá jó eséllyel, és minimum egy nagyon jó edző kellene mellé. Ha pedig tréningben volt, netalántán futott, akkor az ízületei sem teljesen megbízhatók.

Nekem ügetőm van, de ilyen szempontból hasonló...

2013. márc. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!