Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok erről a nyeregről?

Mit gondoltok erről a nyeregről?

Figyelt kérdés
[link]
2013. márc. 28. 17:00
 1/6 Móni2000 válasza:
Azt,hogy szerintem ez egy jófajta nyereg :) te lovagolsz?
2013. márc. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ára alapján nekem kicsit gagyinak tűnik, legalábbis élettartamra nem várnék tőle sokat. Félnék megvenni, illetve a kényelmessége is kérdéses azért... Eleve ezeket nem tudod elvinni kipróbálni, jó-e egyáltalán a lovadra.

Igaz, eleve nem vagyok az univerzális nyergek híve, bár találni egy-két jót azok közt is.

2013. márc. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy átlagos, univerzális nyereg. Ez nem jelenti azt, hogy nem lehet jó - kipróbálás után fogod megtudni, kényelmes-e neked, méretre megfelel-e. Gondolom, nem saját lóra szánod, de ha igen, akkor fontos, hogy rá is jó legyen.

Azzal vitatkoznék, hogy az élettartammal gondja lehet. Nyilván nem fog addig tartani, mint a mákásabb nyergek, de tisztességes karbantartás mellett tíz évig is nyereg lehet és a jó hír, hogy ezeket is tudod később tömetni, javíttatni, ha úgy adódik (más kérdés, hogy érdemes-e, mert ha mondjuk 9 ezer egy felrántószíj-csere, egy nyergen meg van belőle hat, már csak ezek cseréje többe van, mint az egész nyereg). Ha hobbilovaglásra kell, akár jó is lehet, de számíts rá, hogy idő, mire kiülöd, ha meg nem vagy nagyon stabil lovas, inkább jobb, ha más üli ki, hasonló testalkatú, mint te, hogy kényelmes is legyen, meg jó helyen is ültessen.

2013. márc. 29. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Felrántószíjat és 1000 ft/db áron cseréltettem tavaly nyáron Miskolcon, díjlovas nyergen... :)
2013. márc. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokta saját lóra lesz
2013. márc. 29. 09:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Saját lóra, tartós használatra én egy márkásabb használt nyerget néznék, ami jól van kiülve, nem ferde, stb.

Nekem Stübben Scandica díjlovas nyergem van, használtan 60 ezer volt, de díjugró nyerget 40-ért már kaptam volna az illetőtől.

2013. márc. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!