Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyit eszik egy hucul póni?

Sára2000 kérdése:

Mennyit eszik egy hucul póni?

Figyelt kérdés
Egy 25 éves hucul herélt körübelül mennyit eszik? fűnyíróval lenyírt fű jó takarmány? BUNKÓK Kíméljenek!

2013. márc. 30. 09:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

amennyit adsz neki :D

egyébként ez függ attól, hogy már csa nyugdíjas vagy még dolgozó lóról van-e szó

2013. márc. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
És te egy lovat, a fűnyíróval lenyírt fűvel akarsz etetni? Nem értek a lovakhoz túlzottan, de ez rettentő röhejesen hangzik, nem csak "fű" kell a lónak.
2013. márc. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha már nem dolgozik, akkor bőven elég neki a széna, ami azt illeti...

Fűnyírós fű is jó lehet, a rendes széna jobb lenne, vagy ha ő maga legelné le, pontos mennyiséget nem tudok mondani. Át kéne alaposan nézni az egész területet, nincs-e rajta valami olyan, ami ártalmas, vagy mérgező, a lovak sok mindent nem ehetnek meg, de ha "belekevered" a takarmányba, nem veszi észre.

2013. márc. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem nem csak ,,fűnyíróval lenyírt füvet'' akarok adni neki! Igen, nyugdíjas már a kicsikém! annyi hogy lovardából akarom a telkünkre költöztetni ezért tettem fel a kérdést! Amúgy meg ha a póni legelőn lenne tartva kedves 2. kérdező nem kéne neki más és hiába hangzik röhejesül lehet ilyet, csak azt akartam megtudni hogy a gép által való lenyírás nem árt e az ízének! és kapna amúgy még morzsolt kukoricát és egészségkiegészítő tápot is! és ha nem értesz a lovakhoz kérlek haggy békén!
2013. márc. 30. 15:54
 5/12 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Mondom, arra kéne ügyelni, hogy mi kerülhet vele esetleg még, tehát csak fű, vagy esetleg ártalmas növények is? Át kéne nézni a területet nagyon alaposan. Ez az egyik. A másik, hogy a ló társas állat, tehát kéne mellé még egy (akár egy kis shetland, aki lelegeli azt a takarmánymennyiséget, amennyi kell neki), ha ezt nem tudod biztosítani, lehet, jobb neki a lovardában.
2013. márc. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
fűnyíróval lenyírt füvet nehogy adj neki!!!! rövid fűszálak a tüdőbe kerülhetnek!!
2013. márc. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A hucul, midenhol, minden kajával jól érzi magát. A mienk idén télen, csak zabszalmát, és kukorica szecskát evett és mégis olyan hájas, hogy csak na. A rövid fűvel az az egyik gond, hogy igen, tüdőbe mehet, másrészt, olyan apróra vágja a gép, hogy nem lehet rendesen rágni, és én úgy vettem észre, hogy a ló szereti a fogait használni...:)
2013. ápr. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem ajánlanám, nagyon hamar megsavanyodik a levágott fű! Inkább legelje le ő, ha lehet.
2013. ápr. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
És ha hagyom legelni reggel 7-től délután 4-ig, plussz adok neki egy fél vödör kukoricát ( cső nélkül ahogy a nagybátyám ) az úgy megfelelő?
2013. ápr. 6. 09:51
 10/12 anonim ***** válasza:

kukoricát ne, túlpörgetheti az agyacskáját

az oktatóm azért állt le a kukorica adással, mert az összes ló túlpörgött tőle, és egy 25 évesnek nem kéne túlpörögni

2013. ápr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!