Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell használni és felrakn...

Hogy kell használni és felrakni az ágaskodót?

Figyelt kérdés
2013. márc. 31. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Az ágaskodó hullámos részét kell a szó szájába helyezni hasonlóképp a zablához. a félkör alakú ív pedig a ló álla alatt legyen, a karikába a vezetőszárat csatoljuk. :)
2013. márc. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ez mivel ér többet mint egy sima zabla vagy kapicán?
2013. márc. 31. 22:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Sose használtam még ilyet, így lehet, baromság, de én kapásból arra is gondolnék, hogy például nincs megtörve egyszer sem, illetve hullámos mivolta miatt elég kellemetlen lehet a lónak. Én mondjuk csak ésszel, átmeneti megoldásként használnám maximum.
2013. márc. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok, felvezetéshez szokták használni, nálunk pl egy olyan kis pónihoz kell, aki mindenkit elránt vissza a többi lóhoz....:) :/
2013. ápr. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Felvezetéshez én is láttam, hogy használják, de sosem értettem, mitől jobb, mint a rendes zablák. Lovagolni egyáltalán nem szoktak vele?
2013. ápr. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lovagolni nem, lefele húzva hatásos, a benne levő göbület miatt.
2013. ápr. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lovaglásra alkalmatlan is, ha nyereg alatt ágaskodik a lovad, annak más oka van, pl túl erős a zabla, nagyon kapaszkodsz a szájába, korábban be lett tanítva, esetleg töri a hátát a nyereg, rengeteg oka lehet.
2013. ápr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5. vagyok, köszönöm a válaszokat! Így már tiszta, hogy mire is való. Nem tudjátok véletlenül, hogy tenyészszemlén milyen fajtáknál használható?
2013. ápr. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
fedeztetéshez használják.
2013. aug. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak nagyon temperamentumos lovak (elsősorban csődörök) vezetéséhez használják. De például a galoppistállókban alapkellék. :)
2013. aug. 27. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!