Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sodrott vagy hidegvérű lovat...

Sodrott vagy hidegvérű lovat lehet nyereg alatt is használni?

Figyelt kérdés

Mármint úgy értem, tudom, hogy be lehet őket lovagolni, de ezek azért elvileg inkább igahúzó, fogat elé befogható lovak; de lehetséges, hogy kizárólag hátaslóként használják őket?

Van egy ismerősöm, régebben sokat lovagolt, már akkor sem volt kis termetű lány, de azóta férjhez ment és lett 2 kisgyereke. Rengeteget hízott, 95 kg körül van most a csaj. Viszont szeretne újra lovagolni, és azt találta ki, hogy sodrott vagy hidegvérű lovat kellene szerezni, ami csak nyereg alatt menne, mert az elbírná őt.


Tudom, hogy ezeket a lovakat is be lehet lovagolni, de szerintem eleve más a testfelépítésük, mint egy hátaslónak, más a terhelésük, és elsősorban nem a lovashoz lettek kitenyésztve, hanem nagyobb súly elhúzására, elvontatására. Ti mit gondoltok erről? Működhet ez az ötlet?



2013. febr. 23. 14:55
 1/6 A kérdező kommentje:
Szóval összességében az lenne a kérdés, hogy lehet-e egy hidegvérű lovat kizárólag hobbi célra venni és hobbilovasként rendesen lovagolni?
2013. febr. 23. 14:56
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy sodrott tökéletesen megfelel hobbi célra, nyugodt és kiegyensúlyozott lovak általában, semmi gond nem lesz vele. Be lehet lovagolni, el fogja bírni, és képességeihez mérten szépen ki is fogja őt szolgálni - jó eséllyel nem nyernek majd nagydíjat, de gondlom, nem is ez a cél.
2013. febr. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Annyit hozzá, hogy a hidegvérű azért túlzás lenne, láttál már pl. belga hidegvérűt?! :D Ismerek olyat, aki hidegvérűt lovagol, de szerintem legyen inkább sodrott, azt már látni kell, hogy könnyebben, vagy jobban sodrott lóra van-e szüksége.
2013. febr. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sodrottal tökéletesen rendben lesz a dolog. Nyugodtak, kellemesek, én is lovagoltam már sodrit, abszolút kényelmes volt és nem utólsó sorban nagyon mutatós a dús, hullámos sörényével, farkával, izmos nyakával. :-)
2013. febr. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet. Tökéletesek hobbi célra, bár inkább a sodrottat mondanám, valaki előttem nagyon jól írta, hogy alkattól függ, hogy "mennyire sodrott" lovat érdemes venni. Nem fognak versenyeket nyerni, de nem is ez a cél :) Általában nagyon nyugodtak, kiegyensúlyozottak, határozottan jó fej lovak.
2013. febr. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. :)

Mindenkinek ment a zöld kéz. ;)

2013. febr. 26. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!