Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan adjak kukoricadarát a...

Hogyan adjak kukoricadarát a lovamnak?

Figyelt kérdés
Finomra darált kukoricát mennyi vízzel kell felönteni, hogy oda tudjam adni a lovamnak? Vagy milyen állagúnak kell lennie? Már össze kell, hogy álljon, vagy csak épp annyira, hogy nem tudja szétfújni az egészet?
2013. ápr. 8. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt leginkább sehogy, lónak egész vagy max roppantott lehet adni. A finomra darált pont hogy feltapadhat a bélfalra és bekólikáztatja, mint állat, ráadásul így gyorsabban emészti, ami a kukorica nagy szénhidrát tartalma miatt megint káros: kilengeti a vércukorszintjét, fűti vagy hízlalja keményen, ha valami gond van a bélflórájával vagy nincs szoktatva hozzá akkor kaphatja a patairha gyulladást stb. Már az egész kukoricával is igen kell vigyázni...

A kérdésedre válaszolva ugyanúgy, mint a korpát, abszolút bő vízben, folyékony állagúnak kell lennie, és percekig kavargatni, nehogy véletlenül is maradjon benne egy száraz csomó. Jól megszivattad amúgy magad vele, plusz költségen csináltál egy hülyeséget...

2013. ápr. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hizlalás a célom, mivel eléggé sovány a lovam. Nagyon nem csináltam magamnak plusz költséget, mert van saját darálónk, és kukoricánk is, tehát ezért nem fizettem. De ha nem eszi meg mindet a ló, megy majd másik állatnak. Szóval nagyon rosszul nem tudok kijönni belőle. Azért köszönöm szépen a választ!
2013. ápr. 8. 18:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi durvára darált kukoricát adunk neki, felöntjük vízzel, kicsit felázzon, aztán összekeverjük a kajájával, és kapja is.

Hosszú távú tapasztalatot nem tudok mondani, még csak két hete kapják :) De ismerősöm is így adja, és neki bejött.

2013. ápr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kukoricával csak finoman. Inkább vegyél neki lótápot, azzal nem árthatsz. Mi mikor kukoricát adtunk, akkor roppantott zabot felöntöttük vízzel, és szemesen rádobtunk egy jó nagy marékkal vacsorára és reggelire is, de csak 2-3 hétig. Munkában jól megizzatja, alig mozgatod és máris tiszta hab lesz tőle.
2013. ápr. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Csak este kap fél fánglival. Most kezdtem el vele etetni, mert híznia kéne, és mivel kukoricánk van és ettől lehet hízni, ezért ezt adom neki. Kérdeztem barátnőmet is, aki lovassulit végzett, és ő is ezt javasolta. Nincs napi munkára fogva, csak hetente pár alkalommal van lovagolva, bár még most egy is ritkább, mert ilyen rossz időben nem tudunk sehova se menni. :/
2013. ápr. 9. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!