Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire számítsak ezek után?...

Mire számítsak ezek után? Zabla kérdés

Figyelt kérdés

Egy ideje lovagoltam egy lovat az oktatómnál, aki fél éve került hozzánk.

Előtte feszítőzablával lovagolták terepen (, mert állítólag nem lehetett visszafogni. Én már fél éve csikózablával lovagolom , semmi baja nem volt eddig.

Most újra felült rá a régi tulaj és nem tudom pontosan, de vagy csikózablát használt (és úgy tépte a ló száját), vagy vissza tette a feszítőzablát.

Ezek után én melyiket használjam? Érzékenyebb lehet most a szája?


2013. ápr. 10. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Te csak maradj a csikózablánál :)
2013. ápr. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kicsit bizalmatlanabb lesz valószínűleg a zablával, nehezebben fog támaszkodni.

Szerintem a feszítő zabla csak a westernben, vagy az idomítólovaglás bizonyos szintjei felett fogadható el, csak azért, mert "erős a ló szája", egyszerűen nem. Könyörgöm, el lehet vele törni a ló állkapcsát!

2013. ápr. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A csikózablát. Legfeljebb eleinte egy kicsit küszködnöd kell majd vele, amíg rájön, hogy te nem a "szájtépős bácsi/néni" vagy.
2013. ápr. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!