Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Őszinte véleményeket kérek...

Őszinte véleményeket kérek szépen. Mennyit érhet? Megérné megvenni első lónak? Esetleg ismeri valaki?

Figyelt kérdés

[link]


Bértartásban lenne 2 kancával és 1 ménnel.



2013. febr. 19. 07:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen jól lovagolsz, mert csődör hobbilovasnak a legritkább esetben felel meg, főleg ha kancák is vannak az istállóban, szóval a herélést azért vedd számításba, főleg, hogy ahogy a körülményeket elnézem, sanszos, hogy fedezett is már.

Én egyébként kételkedem benne, hogy tisztavérű. Tisztavérűeket papírral 800 ezertől lehet kapni, annál többet semmiképp nem ér, nekem mondjuk egyáltalán nem tetszik a felépítése, mondhatni csúnya, én 500 ezret se adnék érte. Hogy neked mennyit ér meg, mennyire elég a képzettsége, mennyire felel meg az elképzeléseidnek, azt te tudod. Nézd meg, próbáld ki, ellenőrizd a papírjait.

2013. febr. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tisztavérű, de nem írja a felmenőit. Milyen minősítésű az apja, anyja, ő maga? Nem mindegy, fríznél főleg, mert a minősítés alapján kerülheted el, hogy selejt lovat vegyél...

Nekem nem tetszik a felépítése, kiállása, ráadásul mént egyáltalán nem ajánlanék első lónak - de ha herélteted, akkor 1-2 hónapon belül lenyugszik. A tudását is ellenőrizni kéne, mert láttam már úgy "belovagol" lovat, aminél ha istenesen alárúgtál, ment (vagy ráágaskodott...), ha megtépted a száját, megállt, és kész. Ennyi. "Profi" ló, ajánlják díjlovaglásra, díjugratásra. Én ezt a lovat nagyon meggondolnám.

2013. febr. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. Heréltetés ebben a korban még mehet? csak mert úgy hallottam hogy 3-4 éves korig ajánlott...

Mi a baj a felépítésével és a kiállásával?

2013. febr. 19. 12:32
 4/8 anonim ***** válasza:

10 évesen is lehet herélni, nem lesz semmi baja, bár megmarad pár csődis vonás. Nekem ez a fríz kifejezetten nem tetszik, a szügye rémes. Nézz meg pár képet tisztavérű minősített frízekről, sokkal szebbek a vonalaik.

Árat nem írnak, de biztos millió körül kérnek érte. Nem látszik jól a képen, de mintha az első patái töredezettek lennének (vagy csak a szőr miatt látszik úgy... passz).


Első lónak nem ajánlom, meg nem is éri meg. Állítólag a frízek elég érzékeny lelkek, határozott jó lovast igényelnek.

Inkább vegyél 400-600 ezerért egy papíros jól belovagolt félvért, kisbérit vagy sportlovat, bármi mást, és lehetőleg heréltet vagy kancát.

2013. febr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A hirdetés elég kupecgyanús...
2013. febr. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan lehet herélni, főleg ha másik ménnel és kancával lesz együtt tartva (bár gondolom külön karámban gondoltad).

Egyébként megtaláltam egy másik hirdetését, 850-ért szeretné eladni: [link]

Szerintem egyébként ez rablás, a ló nem 170 centis, jó, ha 160 megvan, rémes a nyakillesztése, a fara, a háta, ezenkívül nagyon izomszegény - és akkor még nem is láttunk róla olyan fotót, amin rendesen látszik. Ha neked tetszik, hajrá, de annyira buta ne legyél, hogy ennyit adsz érte, mert jobbat is kapni, kevesebbért.

2013. febr. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Herélni lehet, de 850-ért szerintem jobban belovagolt, és jobban kinéző lovat is kapsz. Nevében fríz, lehet, hogy fajtatiszta, de nem lennék biztos benne, hogy a szülei minősítettek, nem, hogy még ő maga... A szügye borzalmas, a nyaka se tetszik, a fara borzalmas, mivel erősen kupecgyanús, ezért a belovaglásában, tudásában sem lennék teljesen biztos, hogy hobbiló tudása pedig legyen stabil, mert csak akkor tud esetleg tanítani is téged, és biztosan szolgálni. Mént együtt tartani kancákkal eleve bizonytalan, ráadásul bármikor adhat olyan választ, hogy azzal az átlag hobbilovas nem tud mit kezdeni...
2013. febr. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
tényleg attól függ milyen jól lovagolsz. nekem a szügye nagyon nem tetszik. első lónak nem ajánlanám főleg nem frízt. inkább heréltet vagy kancát.
2013. márc. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!