Kezdőoldal » Állatok » Lovak » HELP! Miért nem szeret a...

HELP! Miért nem szeret a lovam? Akarom én ezt?

Figyelt kérdés

Van egy új haflingi lovam. De úgy érzem, hogy nem szeret, és ez nagyon rossz. Csak akkor szeret, ha kaja van nálam.

Apa nem hagy békén, hogy miért kellett ez a ló!? ( mert vannak problémák az istállóval, ki kellett cserélni az ajtót meg ilyenek, és nekem mondja hogy "ma még nem evett, meddig lesz ez így" )

Elegem van. Sírás kerülget, úgy érzem nem szeret senki, ezért bánatomba kimegyek a lovamhoz, aki szintén lesz*r szép szóval )

Minden álmom egy ló volt, de elbizonytalanodtam.

Minden nap kimegyek hozzá a karámba ( ami nem túl nagy ) beszélek hozzá stb. De most egy kicsit megijedtem hogy kell-e ez nekem.:||


Ajj segítsetek.:( Lehet hogy most csak az elején lesz így, vagy nemtudom, de...:(


2013. ápr. 12. 18:01
1 2
 11/16 x) ***** válasza:
100%

Ez általában akkor történik ha valaki úgy vesz lovat, hogy nincs elég tapasztalata... Tényleg nem bántani akarlak, az elején nyilván mindenkinek nehéz, de szerintem azért várhattál volna még a lóvásárlással.

Nem tudom mi újat tudnék ezen kívül mondani, leírtak már mindent előttem. Először is sok időre van szükség, meg kell tanulnod vezetőként viselkedni és irányítani (ami egyébként gyerekként nem olyan könnyű mint amilyennek látszik), magabiztosnak kell lenned és türelmesnek, nem szabad feladni. Ezen kívül szerintem kérhetnél segítséget egy hozzáértőbb, tapasztaltabb személytől.

Amúgy ne ijedj meg amiért nem bújik egyből oda hozzád, vannak lovak akik utálják ha babusgatják őket és nem is igénylik.

2013. ápr. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
próbáld ki a parelli játékot :D
2013. ápr. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 x) ***** válasza:
22%

De felkapott lett a parelli manapság... már komolyan nincs is kedvem csinálni.

Szeretném leszögezni kedves kérdező, hogy a parelli 7 játék nem csodamódszer amitől a lovad egyik napról a másikra megszeret. Sőt, nagyon el lehet cseszni ha nem tudod mit csinálsz. És lovas tapasztalat szükséges hozzá.

2013. ápr. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szerintem az első jó egy hónapban edző, vagy tapasztalt versenyző segítségét kéne kérned (díjlovast ajánlanák, vagy jobb díjugratót, sajna amatőr szinten ismerek olyan ugró sportban versenyzőt, akinél ez úgy megy, hogy ő csak ugráshoz használja a lovat, és az edzője majd idomítja, neki fingja nincs, ezt hogy kell, meg egyáltalán minek), az sokat fog segíteni, ha a paci megtanul tisztességgel közlekedni - alattad. Mert ez a legfontosabb.


Mehet majd gyors, vad vágtákat - ha Te kéred! De nem akkor, amikor épp kitalálja, és így tovább. Ezért fontos az idomítás, hogy megfelelő lovaskontroll legyen, máskülönben a ló válik vezetővé, és abból csúnya balesetek születhetnek, engem egy csikó hagyott egyszer keményen ott terepen (na azt tegyük hozzá, először voltam abban a lovardában, eleve úgy mentem, hogy karámban oktatnak majd, de hát ők most mennek terepre, vagy megyek velük, v le vagyok sz...va, mondom jó, adjanak egy lovat, erre adtak is, azt mondták, szépen megy, semmi gond nem volt vele soha, stb-stb... Miután a terep közepén erőből letett, akkor bökték ki, hogy csikó - 3,5 éves -, meg két hete nem ültek rajta... Ott se jártam többet, bár már az indulásnál se terveztem visszamenni). Nyilván nem is volt megfelelően belovagolva szerintem, amúgy...


Ha a ló el akar vinni, nagykör, a kör mindig remek rendező feladat. Kérj tőle állítást, sőt, hajoljon a kör ívére, és kis tolódásokkal egyre szűkítsd a kört (ezért is jó, ha ezeket a ló ismeri, iskolázni lehet terepen is, csak szemmel kijelölsz magatoknak egy négyszögnyi területet), egy idő után felveszi magát, mert már nem képes nagy sebességgel haladni.

A ló száját sose tépheted, mert vagy érzéketlenné válik a szársegítségre (és utána tehetsz rá feszítőt, csak rosszabb lesz - meg az nem is megoldás), vagy megunja, és letesz félúton.

2013. ápr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Ma voltunk kinnt lovagolni (már háromszor voltunk) és nem olyan a ló, hogy gondol egyet és vágtázik.:)De vissza kell fognom, mert gyorsan menne.:)

Oktatóval megyek!!!!!!

2013. ápr. 13. 19:55
 16/16 G3C1 ***** válasza:
én sokat lovagoltam már haflingin, és bevallom.. az egyik legmakacsabb és legcsökönyösebb lófajta.. nem kevés idődbe fog kerülni, amíg megtöröd :) de kitartás!
2013. ápr. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!