Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az emberek tobbsege miert...

Az emberek tobbsege miert iteli el az allasos istallot?

Figyelt kérdés

Nekem otthon a lovak allasvan vannak.

Sokat dolgoznak, a nap tobbireszeben egy 1hektaros legelon vannak egy fedeles alatt. Csak az ejszakat toltik nagy, konnyen szelloztetheto, tag allasokkal, nagy ablakokkal, termesztes anyagokbol, tagas folyosoval rendelkezo istalloban. Aztan reggel hatkor megyunk legelore es dolgozni. Akarmilyen ido van a lovak kint vannak. A kinti fedeles (ami igazabol egy atalakititott istallo) alla allhatnak.


Es akkor ezt miert itelik el?


2013. ápr. 14. 08:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyilván, ez általánosítva van, és ha azt mondják az embernek, hogy állás, akkor máris az jut az eszébe, hogy ki van kötve a ló, nem tud lefeküdni, és egész nap egy falat néz. Legalábbis nekem ez jut eszembe. Amit te csinálsz, az jó, jó hogy legelőn vannak és dolgozna. Viszont, azért ítélik el sokan, mint már fönt említettem, hogy a ló nem tud megfordulni ha szeretne, nem mindig tud lefeküdni, és nem is tud mozogni értelemszerűen.
2013. ápr. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mivel a ló lételeme a mozgás akár csak egy kör megtétele, este kényelmesen lefekvés, így gondolják sokan h nem jó a lónak. Ami igaz is valamilyen téren. Sokkal kényelmesebb egy tágas box. De a ló keveset tölt fekve este, és egy szűk állásban is letud feküdni , amúgy állva pihen az este, és ha sok szén van előtte akkor sokáig majszolni is tudja azt. Nyáron meg célszerű ridegbe tenni őket.

Az más ha nekem itthon lennének a lovaim biztos,hogy boxban lennének.

2013. ápr. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is állásban vannak, és köszönik szépen jól vannak. Nyáron egész nap kint vannak, még éjszaka is, télen meg csak éjszakára vannak benn. Kényelmesen le tudnak feküdni, egymással érintkezni. Mondjuk az én sem szeretem, ha egész nap benn áll a ló, mert akkor felvesz rossz szokásokat, de a boxos lovaknak is az lenne a jó, ha egész nap kint lehetnének.
2013. ápr. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért, mert sok helyen csak akkor hozzák ki a lovat, ha dolgozik 1 órát, egyébként állásban van, és néz ki a fejéből -> elkezd unatkozni, és rossz szokásokat felvenni, pl. karórágás, levegőnyelés, aminek súlyos következményei lehetnek.

Ezen túl nem tud mozogni, ezért egy nagy mozgásigényű lónál szinte minden másnap rodeó parti van, mert végre szabadság, mozgástér, na most akkor gyorsan ki kell adjon magából minden fölös energiát, mert tudja, hogy max. ennyi ideje van... Meg persze jókedvű is lehet.

Az állás ezen kívül előfordulhat, hogy a ló szociális életére is rányomja a bélyegét, amikor egy, vagy akár egy lóval sem tud igazán mindennapos kapcsolatba kerülni, látják egymást, de még összeszagolni sem feltétlenül tudnak.

A ló tud állva is aludni, általában akkor fekszik le, ha biztonságban érzi magát, vagy, ha beteg. Egyes állásokban tényleg nem tud lefeküdni, ez inkább a kikötési technika, mint az állás hibája, és valójában a lehető legkisebb gond. Az ilyen lovak mozgástere annyira minimális, hogy ha egy-két napig nem nézel rájuk, akkor tizenegynehány lónál szinte már biztos, hogy legalább egynél ünnepi betegség fog jelentkezni, ami szintén nem egy vicces dolog...

2013. ápr. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ez igaz, de ha valaki nem tud megfelelő életet biztosítani egy lónak, az ne is tartson lovat! Vagy vigye bértartásba!

Nálunk a ló úgyvan megkötve éjszakára, hogy ne ejtsen se magán, se a mellette lévő állaton, se semmiben se kárt, még is le tud feküdni.

A mieink(öten vannak+egy csíkó, de őt se hanyagoljuk. Neki meg az anyjának egy tágas nagy 5x5-os boxja van, kikötés és kötőfék nélkül.) boldog és egészséges, rossz szokástól mentes, dolgozni szeretőek.

Szerintem meg éjszaka meg jó egy biztonságos hely, ahol nem ijedhetnek meg semmitől sem. És ennek megfelel egy állás, de egy box is.

Ha jól levan mozgatva a ló, fizikailag és szellemileg is fáradt akko a pihenéssel lesz elfoglalva, nem a karórágással.

De ez igaz, de arról hogy az embereknem megfelelően bánnak a lovaikkal nem az állásos istállót kellene okolni. Úgyanúgy egy boxban is vehet fel rossz szokásokat.



Bocsi ha valakit véletlenül megbántott a komment, nem lenézően mondom ezt, hanem szívből. Ezt a komment nem azért írtam le, hogy megbántsalak titeket! :)

2013. ápr. 14. 15:34
 6/10 A kérdező kommentje:
És mindenkinek ment a zöld pacsi! :)
2013. ápr. 14. 15:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia, utolsó vagyok. Nem is azért írtam, mert azzal van gond, ahogy TE tartod a pacikat. De ismerek olyat sajna, és nem egyet, ahol a ló állásban van, néz ki a fejéből, két naponta egyszer dolgozik 1 órát (ebben a bemelegítés és a leléptetés is benne van, bár nem nagyon léptet le, inkább takargatja a lovát, meg nyírja), és mivel a ló ilyenkor nyilván adná ki magából a fölös energiákat, hogy véletlenül se csinálja, leköti a fejét, stb.

Mivel a ló állásban van, ezért még több bemelegítés kell(ene), mint pl. egy karámos lónál... És lehetne még sorolni.

Ott, ahol a ló legelőt, karámot is lát napközben, és csak este van bokszban, állásban, akármiben, általában nincs gond, főleg, ha mellette megfelelő mennyiségű és minőségű (!) a munka és a táplálék egyaránt. Valamiért erről azonban sokan emgfeledkeznek...

2013. ápr. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha csak estére van benn,semmi gond az állásal.

Amúgy a boxban is csak unatkozik,meg néz ki a fejéből,amelyik csak napi 1 órát van kinn,és akkor is csak ha doglozni kell,kb mit amikor egy rabot kivisznek a cellából láncon sétálni.Hát szerintem ez rosszabb mint a karám+ állás...

2013. ápr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én csak azért nem szeretem (az "elítélni" azért erős kifejezés), mert ha ítéletidő van, akkor vagy bent áll a ló akár napokig, és bámulja a falat, vagy odakint ázik, havazódik, fújja a szél, minden.

Szuper, hogy mindig kint vannak a lovaid. Tényleg. Az enyém is kint van, SZINTE mindig. Mert azért ha jön egy hóvihar, vagy egy esősebb hét, akkor azért jobb neki, ha pár napot a boxban tölt.

Az év többi 360 napján, amikor nincs ítéletidő, jó az állás is.

Összességében nincs nagy bajom az állással, mert azt a pár ítéletidős napot át lehet vészelni így is. De azért nagyon nem bánom, hogy nálunk boxok vannak.

2013. ápr. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én csak azt nem értem, hogy minek hozod be és kötöd ki őket éjszakára, ha kint a karámban is van egy fedett hely, ahova majd behúzódhatnak. szerintem kevésbé érzik magukat biztonságban, ha meg vannak kötve, mintha egy nagyobb területen lehetőségük van a menekülésre.

ráadásul télen szerintem nagyon durva, hogy a 10 fokos istállóból kirakják őket a -10-be. az enyém kint van a éjjel-nappal, télen-nyáron, még sose láttam fázni. istállós lovat láttam már remegni kint.


viszont mindez nem az állásra, hanem úgy ahogy van az istállózásra vonatkozik, de hát ez egy ezerszer átrágott téma. :)

2013. ápr. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!