Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy ló, amelyik csikó korától...

Egy ló, amelyik csikó korától ridegtartásban volt, az később meg fogja tudni szokni az istállót?

Figyelt kérdés

2011. nov. 18. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha csak úgy egyik napról a másikra bevágod, akkor igen valószínű, hogy minden baja lesz, felvesz rossz szokásokat, a karórágást pl borítékolni lehet. Mint mindenhez, ehhez is szoktatjuk a lovat.
2011. nov. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hogy szoktassam hozzá?
2011. nov. 18. 10:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek. Kérdésedre felelve: fokozatosan :) Legyen kint is, bent is, nem olyan sok idő és hozzászokik.
2011. nov. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Először csak tíz percre vidd be, aztán mehet ki megint a legelőre. Másnap 15 perc, és így tovább.
2011. nov. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Milyen idős ló? Eleinte 1-2 órára hozd be és ügyelj, hogy a szomszéd boxban/állásban legyen ló. Szép lassan a lekötéshez is szoktasd hozzá, mert felénk pl általános probléma, hogy a boxos illetve a szabadon tartott lovakat nem lehet lekötni 1-1 éjszakára.


Aztán szépen növeld a benntöltött időt. Persze amikor már beszokott, akkor se tartsd napokig a bokszban. Nálunk a lovak max éjjel vagy esőben vannak benn, egész nap a legelőn vannak vagy épp dolgoznak, de a munka után is a legelőre mennek, míg világos van.

2011. nov. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát, az enyém nagyon sokáig ridegben volt, megvettem, bevittem az istállóba, majd másnap legelt. :) és semmi rossz szokásst nem vett fel. Mondjuk lehet h az előző gazdája előtti gazdája istállózta, én ezt nem tudom, de megszokta :) (nyilván figyeltünk rá h ne legyen benn gondja :) )
2011. nov. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!