Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi lehet a baja? Ideges azt...

Mi lehet a baja? Ideges azt tudom, de miért lehet az?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Miért lehet az, hogyha kiviszem a lovamat karámba és előszőr lefutószárazom majd felülök rá, nem engdelmeskedik.

elentétes irányba megy mindig m int amerre fordítom, és állandóan a karám kijárata felé veszi az irányt és a nyergelőhelynél megáll, miszerint őnagysága ugy gondolja hogy kb 10 perc neki elég volt...


Nem engedelmeskedik nekem, ideges. Már ügetésnél is dobálja magát és lépésnél is rángatja a fejét.


Terepen is minden kis falevéltől megijed és inkább hazafele veszi az irányt. Hiaba probálom visszafordítani inkább megál egyhelyben és onnan egy tapottat sem mozdul..


Köszi előre is a válaszokat :)



2013. ápr. 14. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a lovad abszolút nem tisztel, semmibe vesz, egy nulla vagy a szemében.

Mi is lejátszottuk ezt, egyszer elkentem, mert nem tudott normálisan viselkedni. Tudta nagyon jól, hogy miért kap, most már elég rászólni és csinálja a dolgát.

El kell dönteni, hogy ki a főnök, utána már, ha letisztázódtak a szerepek sokkal könnyebb lesz előre lépni, bizalmat és további tiszteletet kiépíteni.

Sajna a ló nem ért a gügyögésből, egymás közt is keményen szankcionálják, ha nincs kellőképpen lereagálva a ló viselkedése, akkor átveszi a hatalmat.

Gondolom csomó mindent ráhagytál, így úgy gondolta hogy ő a főnök, és mint leírtad az ő akarata érvényesül. Azért ijedezik minden szir-szartól, mert nem bízik benned. Miért is bízna, hisz nem te vagy a vezető, hanem ő.


Nem kell mindig az erőszakhoz nyúlni, de ki kell alakítanod egy skálát a fokozatosság elve alapján, hogy milyen tiszteletlenséget mivel szankcionálsz.

Érdemes lenne egy közeli hozzáértő személyes segítségét kérned, hogy helyre álljon a kapcsolatotok és újra élvezet legyen a lovazás.

2013. ápr. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezek az apro jelek amilet elmondtal arra kovetkeztetnek hogy kettotok kozott nem te vagy a fonok.az hogy fel le razza a fejet es gombolyiti a hatat is arra utal hogy nem tur meg a hatan.nem tudom milyen kapcsolatban lehettek.mar a kezdetektol igy viselkedik?miota lovafolod.

Nem bantani szeretnelek de erosebb nel es hatarozottabbnak kell lennek akarhanyszor is kersz tole barmit.ha nem valtoztatsz csak durvulni fog a helyzet es esetleg meg is serulhetsz.kerj segitseget akar egy tapasztaltabb lovastol es legy kovetkezetes.a lenyeg az egeszben hogy ne buntetessel(palca) erd el amit szeretnel.egy ido utan hidd el hogy nem fog ilyenekkel probalkozni mert tudja hogy nem er el vele semmit.sok sikert a jovoben!

2013. ápr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2010 ota van meg Szonja,

Hetente csak 1-2 alkalommal talalkozok vele sajnos, mivel iskola van de nyaron minden nap kintvagyon nala es akkor jobban is megy. Vannak szebb napjai amikor gond nelkul megcsinal mindet ( gyonyoruen ugrik ).

Le nem akar ledobni azert arra fogyel. Meg ha kicsit is megingok a hatan akkor lassit vagy eppen megall...

2013. ápr. 15. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!