Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most tavasszal a lovam el...

Most tavasszal a lovam el kezdte rángatni a fejét, és ideges lesz. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Lehet hogy a virágpor miatt ??
2011. ápr. 29. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Talán tüzel! Vagy fiú?
2011. ápr. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát.légyszi értelmesebb válaszokat kérnék!!! Kanca és nem tüzel hanem sárlik...9 hónapos vemhes kanca...és ha nem tudod rá a választ akkor ne írj hülyeségeket !!!
2011. ápr. 29. 21:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Az lovaglási, illetve idomítási hiba.

Egyébként meg mi a halálért lenne ideges a virágportól? Vagy fújod a pofájába, mert akkor nem csodálom:D

2011. ápr. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
mert lehet h beszippantja...főleg ha terepen vagyok....de mit csináljak vele hogy ne rángassa a fejét ??
2011. ápr. 29. 23:05
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ilyen idegrendszeri betegség, aminek ez a tünete. Napfény hatására jönnek a tünetek, így nyáron a leggyakoribb. Ne kérdezd pontosan, mi a betegség, pár éve olvastam róla.

Orrhálót szoktak tenni ezekre a lovakra, vagy mi a neve, de most nem találok képet róla...

De inkább hívj ki egy dokit.

2011. máj. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen az utolsó jól mondja, a fejrángatás tavasszal "jön divatba" az idegesebb egyedeknél, a bogarak miatt. Csak a vége az, hogy ha van bogár, ha nincs, folyton vagdalják a fejüket. Ezért van ilyen pici lyukú orrháló, amit ha ráteszel, abbahagyja.

A másik variáció az, hogy túl erős a kezed. Ha nem elég engedő a kéz, akkor is rángathatják a fejüket, így tiltakoznak.

2011. máj. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nemnemnem. Nem a bogaras fejrázásra gondolok. De persze az is lehet.

Ez egy idegrendszeri probléma, elég ritka betegség. Napfény hatására történik valami az agyában.

Erre használnak ilyen felragasztható pillangó formájú tapaszt az orrára. Ha jól emlékszem. De találtam csak az orr védelmére szolgáló hálót is, nem esküszöm meg rá, hogy inkább az az, amit erre szoktak használni. De ha lesz egy kis időm, megkeresem a cikket.

2011. máj. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na, nem hagyott nyugodni a dolog, és nálam okosabb emberek felvilágosítottak, hogy mire is gondolok.


A neve headshaking syndrome. Magyar oldalt nem találtam

:(

[link]


Ez meg a védőke:

[link]

2011. máj. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.amint tudom be is szerzem a hálót :)
2011. máj. 3. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!