Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljunk? Nagynéném...

Mit csináljunk? Nagynéném majd 40éves, az anyjával élnek ketten egy tanyán. Szegény mamám már alig bír valamit, nagynéném meg lusta, és ha dolgoznia kell mindíg valamijét fájlalja. Pszihésen van baja, mert mindíg ideges.

Figyelt kérdés
Anyám lesz a gyámja ha mamám meghal,tehát most kéne rábírni hogy dolgozzon,főzzön,takarítson amíg lehet. Nem akar eljönni hozzánk,mert nincs kedve, nem akar dolgozni mert hol itt fáj hol ott, de minden eredménye okés. Leszázalékolt és visza lökik majd dolgozni. Mivel bírjuk rá valamire?

2012. febr. 22. 17:27
 1/9 A kérdező kommentje:
Jár pszihológushoz, aki 10percet beszélget vele, jár a pszihiátriára is. És házi gondozó vagyok, vajon még az is jó lenne neki hogy beszélgessen sétáljon vele?
2012. febr. 22. 17:28
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A nagynénéd felnött ember, ha a mamád meghal, akkor majd rájön, hogy ha nem dolgozik, akkor nincs mit ennie.


Felnött embernek nincs gyámja, anyukádnak semmi köze hozzá.

2012. febr. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én nem teljesen értem a kérdést.Kivel kell sétálni meg beszélni?És kit kell rábírni valamire?És kinek van gyámja?És miért?


Egyébként amit kihámoztam belőle az alapján azt gondolom,amit első.Majd rájön,és megcsinálja,amikor már nem csinálja meg helyette senki.Vagy nem.De az már nem a ti problémátok lesz.

2012. febr. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A mi problémánk lesz mert anyám örökbe fogadta őt.
2012. febr. 22. 19:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy negyvenésvest hogyan lehet örökbefogadni????????
2012. febr. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát lehet:) Komolyan. Hivatalosan is már a testvérem pedig én csak 20 vagyok:)
2012. febr. 22. 19:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Gondolom, van valami kis vagyonka, tanya, segély. Ezt most az anya megpróbálja megszerezni, és munkára késztetni a lébecolót. Ha eddig elvolt, ezután gürizhet.
2012. febr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem egyik távoli rokonom ilyen (szintén nő, 56 éves)

A 89 éves édesanyja tartja el a nyugdíjából, mert ez a nő nem akar elmenni dolgozni. Ezt úgy értsd, hogy keres munkát, de mindegyikben talál valami kifogásolnivalót, amiért nem vállalja el.

Ráadásul a lakás, amiben élnek (ők ketten) nem az övék, hanem bérlik. Így, ha az idős néni meghal, akkor Ő baromi könnyen földönfutóvá válhat, ha nem teszi félre a válogatós jellemvonását, és nem vállal azonnal munkát.

Nincs senki semmije, se lakása, megtakarított pénze, se férje. Tehát senkije és semmije, csak az anyukája, meg az a 80 ezer ft-os nyugdíja az anyukának.

Hiába mondják neki, hogy ez így nagyon lesz jó, nem nagyon foglalkozik vele. Azzal takarózik, hogy Ő bizony keres munkát, dehát, ha egyszerűen nincs olyan, ami neki nem megfelelő, akkor mit csináljon?

Szóval, ahelyett, hogy elmenne dolgozni (akárhova) hogy ne nyomorogjanak, Ő úgy érzi, hogy megteheti, hogy válogat munkahelyek között.

Ki érti ezt?

Én személy szerint úgy érzem, hogy nem akar dolgozni. Jó így neki, hogy anyuka eltartja.

2012. febr. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Durva, ami írok, és hidd el, nem vagyok embertelen, de akkor tesztek a nőnek a legjobbat, ha minél kevésbé segítitek.

Nálunk hasonló volt a helyzet.

Anyám öccse masszív alkoholista, nem volt lakása, ivott, züllött, kidobták a munkából, albérletből...

Az egész család körülötte forgott, mindig hozzánk költözött, a család pénzelte, élelmezte, dajkálta, segítette a 40 valahány éves férfit.

Teljesen ráment a családunk.

Minél jobban segítették, annál jobban visszaélt vele, ivott dugiban, aztán nyíltan is, orvoshoz hordták, pszichiáterhez, ő meg ivott, és élte világát.

Hogy miért?

Mert megtehette!

Mindenki segítette, miért kapta volna össze magát?

Hisz így ez tök kényelmes volt neki.

Senki nem állította le, most is ugyanilyen.

Szerencsére nem élek már otthon, és nem látom ezt a lenyúlást, kihasználást, amit csinál.

Ne dajkálgassátok a nagynénit!

Felnőtt nő, nem is beteg testileg, legalább a házimunkát végezze el, ha már dolgozni nem jár!

2012. febr. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!