Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Haflingi ló és az ugartás?

Haflingi ló és az ugartás?

Figyelt kérdés

Haflingi lóval lehet ugratni... legalább 1m-ert?

Első ló lenne de mindenem a haflingi paci de nem akarom eladni és akarok ugratni is



2013. ápr. 16. 19:16
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
vagy a haflingihoz hasonló fajták
2013. ápr. 16. 19:20
 2/24 anonim válasza:
ugrani lehet, de nem vagyok biztos h 1 métert
2013. ápr. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

:( De akkor most mit válasszak?

Kedvenc paci fajtát vagy olyat amivel díjugratni is tudok

2013. ápr. 16. 19:33
 4/24 A kérdező kommentje:

és a palomino első lónak? + díjugratás?

3 éve lovagolok (mielőtt valaki belekötne az edzőm ajánlotta és régi vágyam is)

2013. ápr. 16. 19:37
 5/24 anonim ***** válasza:
a palomino nem egy fajta, hanem egy szín. szóval olyan színű pl. sportló jó lesz ugrásra is. csak hát elég drágák a fakó lovak és mivel eleve ritka, kevés van, sokkal nehezebb találni egy minden szempontból jót.
2013. ápr. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Haflingi nem tud nagyon ugrani, termetéből adódóan az összetett ugrásokkal is gondjai lesznek, rövidebbeket lép, felépítése miatt sem erre való. Én ugrottam sokat hafival, szerette, de nem tudott. Fél méternél magasabbig sosem jutottam vele, persze biztos vannak tehetségesebb lovasok, lovak. Más fajtából javaslok izabella fakó lovat, ha ez a fontos, bár, ahogyan a mondás is szól, jó lónak nincsen színe. Mindenesetre őt érdemes lehet megnézni: [link] Bár, 3 év tapasztalattal, lehet hogy nem a kisbéri a legjobb választás, és nem egy ötéves, hiszen őt neked kell megtanítanod ugrani. Javaslom, keress egy tapasztaltabb, versenyzői múlttal is rendelkező 10-12 év körüli lovat, aki nagyobb termetű, fogsz találni izabellafakót (palomino) de ők általában drágábbak. Ha díjugrató-versenyzői jövőt képzelsz el, a haflingit felejtsd el.
2013. ápr. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
6. vagyok, esetleg tőlük lehetne még érdemes képet kérni: [link]
2013. ápr. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
120-ig mehet a hafi is, de nagyon jó lovassal csak... Tehát ha nem vagy vérprofi díjugrató, de az akarsz lenni, akkor nem ez a Te választásod, hanem mondjuk gidrán, kisbéri, furioso, magyar félvér, bármilyen sportló (magyar, német, holland, stb), ha meg tudod fizetni, akkor oldenburgi, hannoveri, esetleg ügető vagy telivér (angol, az arab nem a magasság bajnoka, akkor már inkább shagya), nagyon esetlegesen akhal teke, bár az inkább szívósságra, állóképességre van tenyésztve; távlovaglásra való.
2013. ápr. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
A hafi nem ugrásra való. Ha hobbi szinten szeretnél néha ugrándozni vele, azzal még boldogulna, de díjugratni hafival... kínszenvedés lenne. Nem erre találták ki.
2013. ápr. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Értem még meglátom hogy mi legyen
2013. ápr. 17. 13:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!