Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Haflingi ló és az ugartás?

Haflingi ló és az ugartás?

Figyelt kérdés

Haflingi lóval lehet ugratni... legalább 1m-ert?

Első ló lenne de mindenem a haflingi paci de nem akarom eladni és akarok ugratni is



2013. ápr. 16. 19:16
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
csak minden álmom a hafi paci meg a díjugratás de legalább 1m-rt és versenyen
2013. ápr. 17. 13:20
 12/24 A kérdező kommentje:
És hafival a díjlovaglás?
2013. ápr. 17. 13:20
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, a haflingi nem sportló. 3 éves lovas múlttal te kezdő vagy, nem fogsz tudni vele egy métert ugrani. Díjlovaglás az idomítottság kérdése, jól belovagolt haflingit meglehetősen nehéz találni. Meg hát az is kérdéses, mekkora vagy, ugyanis ott azt is nézik, hogy kicsi lóhoz kicsi lovas kell. Én azt javaslom, ha versenyzői ambícióid vannak, tegyél le a haflingikról, vegyél egy rendes sportlovat. Egy magyar sportló szuperül ugrik, és díjlovaglásban is sokkal esélyesebb. Haflingivel sem lehetetlen, csak nehezebb. Meg abba is gondolj bele, hogy meglehet, hogy pár év múlva kinövöd. Nekem haflingim van, díjlovagláshoz nem buta, gyorsan tanul, de nem veszi fel a versenyt a sportlovakkal. Én is itt állok 16 éves fejjel, versenyeznék, tanulnék ugratni, de bekorlátoz a ló, ő nem versenyzésre való, az ügyességi póniversenyeket meg kinőttem már. Fájó szívvel, de egyre inkább az eladása felé hajlok, folyamatosan nézem a hirdetéseket, ha találok egy versenycélra alkalmas lovat jó árban, akkor őt megveszem, és eladom a pónit. Szerintem nem jó ötlet neked a hafi, pár év múlva ugyanitt fogsz állni, és akárhogy is döntesz, szomorú leszel, mert vagy a komolyabb versenyekről kell lemondanod, vagy a lovadról.
2013. ápr. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

A lovamról sohasem mondok le...

12 éves vagyok és 146cm (egyszer mindenki megnő és egy ló sokáig él)

2013. ápr. 17. 15:42
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont javaslom, eleve olyan lovat válassz, aki megfelel a későbbi céljaidnak, ne a ló miatt kelljen lemondanod a versenyzésről. Persze történhetnek váratlan dolgok, ínszalagszakadás és társai, ami miatt le kell mondani a versenyzésről, de egy jó lóval legalább esélyt adsz magadnak. A haflingi aranyos, de nem versenyló. Ha az a cél, hogy aranyos legyen, vegyél kiskutyát. Nem elrettenteni akarlak, ez pusztán az én véleményem, de ne cukiság, meg fajta alapján válassz lovat, menj el, próbálj ki párat, hidd el, ha ott vagy és a hátán ülsz, megszereted, akármilyen fajta, meg fogod találni a társad, de ne az befolyásoljon, hogy szöszi-e a sörénye. Én is beleestem a te hibádba, ezért próbállak lebeszélni róla. Mellesleg láttam, említetted a palomino fajtát, valóban létezik a lófajta, de Magyarországon ne gondolkozz benne, itt nincs.
2013. ápr. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm!
2013. ápr. 17. 19:21
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én első lónak vettem egy eléggé elrontott ügetőt, most ott tartunk vele, hogy díjlovas rajtengedélyre szeretném majd vinni fél éven belül. Szóval semmi sem lehetetlen, a versenyzés se, díjlovaglás pedig főleg - ez csak idomítottság kérdése, de ne feledjük el, hogy nem csak a lóé, hanem az ember tudásszintjéé is. Tudni kell, hogy ezeken a dolgok általában fejben dőlnek el, és persze azt is, hogy az ugrás alapja a díjlovaglás, az idomítás - kb M-es szintig amit kérnekott, azt díjugratáshoz is tudni kell.


A haflingi, fríz, és egyéb ilyen szélesebb hátú, zömökebb pacik nem valóak ugrásra, valamennyit persze átugranak ők is, kidőlt farönköt, miegyéb, illetve kisebb akadályok ugrására meg is taníthatnak, magára a technikára, de soha nem lesznek benne jók.

Amúgy soha ne fajtát nézz - a jó lónak nincs színe, de még fajtája sem!

Említettem, én ügetőt vettem, soha nem gondolkoztam ügetőben, de a jelleme és tanulékonysága elsőre megragadott. A színe meg mindegy - sárga, bár én nem igen szeretem ezt a színt, zsufafakót, esetleg feketét szerettem volna, vagy valami sötét rövid, de világos hosszúszőrű pacit, igaz, egy ilyen lovat sem néztem meg, mikor végül arra került a sor. Majd rájössz, hogy mindig a saját ló a legszebb. :)

2013. ápr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Basszus, lehet ugratni a hafival ennyém 18 éves és 110 et ugrik...
2013. nov. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok:: én 13 éves vagyok, szerintem a hafi tökéletes ugratásra, lehet h nem ugrik 140 et de sztem nem is kell annyit főlleg ha még szinte nem is ugrottál, ha venni szeretnél akkor a hosszú hátú hafikat ajánom!! Főlleg ugratásra. Ittvan róllunk egy kép: [url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link] [link]

2013. nov. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Így utólag köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)

Egy 4 éves herélt hafit kaptam :)

az ugrással kapcsolatban, szabadon ugrik 130-at és még nincs is edzve

2014. jún. 16. 07:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!