Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovamnak aránytalanul nagy,...

Lovamnak aránytalanul nagy, kosfeje van. Mivel tudnám finomabbnak mutatni?

Figyelt kérdés
Fiatal pej magyar sportló, mén, 177 cm, finom, elegáns testfelépítésű, de a testéhez képest nagy a feje, és még kosfeje is van. Valamivel finomabbnak tudom mutatni? Gondolok itt egy speciális fajta kantárra, esetleg vastagabb/vékonyabb szíjak, zabla fajtája, vastagsága. Tenyészszemlére készülünk, kantárral kell felvezetni, ezért vagyok rá kíváncsi. Mivel egyszeri alkalom, ezért nem kell figyelembe venni, hogy milyen a hatása (például, hogy a vékonyabb zabla erősebb) kizárólag küllemre vonatkozik a kérdés. (Bár, nem baj, ha erősebb, mivel más lovakra eléggé lelkesen reagál, és ő az első lovam, első tenyészszemlénk lesz, kevesebb, mint egy éve az enyém, kínos lenne, ha elindulna, és lobognék utána keresztül a lovardán, bár remélem nem történik ilyen) :)
2013. ápr. 17. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Esetleg képet tudnál küldeni? Úgy többet lehet mondani. :)
2013. ápr. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vagyok most otthon, még két hétig nem is leszek, és otthon van a ló is, meg a számítógép is az összes eddigi képpel.(Nagypapám mozgatja addig, ő meg nem tud fényképet küldeni, próbálkozott ma vele) Viszont keresgéltem kicsit az interneten hasonló lovak után, őt találtam, igaz, hogy kanca, de küllemre szinte egyformák, annyi különbséggel, hogy az enyémnek van egy nagy orrfoltja. (Nem ismerem a lovat, nem az enyém!) [link]
2013. ápr. 18. 22:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem ő így nem tűnik olyan durvának. Tudom ez nem a tiéd. Hosszútávú megoldás de mi lenne ha jól megnövesztenéd az üstökét? Ha jó dús neki akkor mégjobban eltakarja a fejét.
2013. ápr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet! Valóban nem annyira durva neki, de azért mégis... Az üstökét régóta szeretném megnöveszteni, de kevés van neki eleve, meg nyáron mindig rám jön a "sörényfodrászkodniakarok" és levágom szegénynek. Na de majd idén :)
2013. ápr. 20. 21:14
 5/7 anonim ***** válasza:

A jól izmolt nyak elvonja a figyelmet a fejről, nem tudom, mennyi idős a lovad, de ha már lovagolod és azt helyesen teszed, rengeteget alakul a nyaka, ami által nem lesz feltűnő a paci feje.

Nem kérdezted, de azért elmondom: hacsak nem vagy csókos valamely nagy tenyésztővel vagy a bíráló bizottságból valakivel, rá se szánd a pénzed a tenyésszemlére. Teljesen felesleges. Mondjuk kisbériben a legrosszabb a helyzet, sportlóéknál normálisabban működik, de sajnos tapasztalat, hogy egyáltalán nem a ló számít, hanem az, ki viszi oda. :-(

2013. ápr. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha izmos a nyaka nem lesz aránytalanul nagy a feje...
2013. ápr. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
3 éves, a rendes munkát nem kezdte még el, futószáron megy, és heti egyszer egy rövid terepre kiviszem, hogy mégse csak az istállót lássa, de az sem erősíti igazából, a rendes munka lovas alatt, rendes belovaglás most fog kezdődni, hogy jó idő van, jó a pálya. Mindenesetre lehet, hogy ha kicsit jobb kondiban lesz, nem lesz ekkora busa feje, az üstökét is próbálom növeszteni, meg most vettem neki egy mexikói kantárt olcsón, ha hazamegyek, rápróbálom, milyen. Szomorúan hallom, hogy így megy a szemle, egy póniszemlén voltam még csak, ott nagyon lepontozták a csikó mozgását, akit vittem, de abban igazuk volt, levert volt egész nap, úgy kellett végigvonszolni a pályán, küllemre pedig jó pontokat kapott, mivel csikó, így nyereg alatt nem ment, az a rész 0 pont lett, de szabadonugróra is egész szép pontokat kaptunk, úgyhogy idén próbálkozok vele még egyszer. A sajátomat, akiről akérdés szól, őt azért viszem el, hogy ha felpontozzák, jónak látják, akkor megtartom ménnek, de ha azt mondják, reménytelen, ne gondolkozzak neki csikóban, akkor kiheréltetem, mindkettőnknek egyszerűbb úgy. Mindenesetre köszönöm a válaszokat :)
2013. ápr. 22. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!