Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vettem egy 7 hetes labradort....

Vettem egy 7 hetes labradort. Normális az, hogy a hasa aránytalanul nagy, a testéhez képest? (lenn! )

Figyelt kérdés
Friskies Junior-t ettek eddig(ilyen ropogós kis golyókat)én is azt adtam neki délután.De azóta kb. 3-szor volt széklete.És eddig (7 hetes) 3-szor lettek féregtelenítve.
2010. ápr. 10. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nincs valami állatpatika a környéketeken? Érdemes lenne bemenni, és valami minőségibb tápot szerezni neki, hátha ezzel van a baj. A kölyökkutyusoknak mindig nagy a pocakjuk (legalább is nekem úgy tűnik), de lehet érdemes lenne kipróbálni valamilyen más tápot. Lehet venni közepes árkategóriás kaját is, ami nem túl drága, még is nagyságrendekkel jobb!
2010. ápr. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A puffadt has a férgesség jele. Mindenképpen féregtelenítsd, akkor is ha már volt, mert egy kiskutya nagyon hamar újra férges lehet.
2010. ápr. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A sok széklet tipikusan a gyenge minőségű táptól van,és a felfújódás is.

Kölyöknek úgyis a minőségi táplálékra van szüksége,mindenképpen válts!

Elég igénytelen helyről vetted,ha csak ilyen gyenge minőségű kaját kapott.

2010. ápr. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:és persze mielőbb el kéne vinni egy dokihoz,ő majd tanácsot ad.

Háromszori féregtelenítés után(ha tényleg meg is kapta)nemigen hiszem,hogy férges lenne.

2010. ápr. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
29.000 ft-ér vettem.Győr mellől.És akkor milyen tápot javasoltok?
2010. ápr. 10. 21:43
 6/11 A kérdező kommentje:
Hétfőn(ápr. 12.) viszem állatorvoshoz, mert kapja a 2. oltását.
2010. ápr. 10. 21:52
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos próbálkozni kell,minden kutyánál más jön be.

Jó a Purina Pro PLan(tenyésztő ismerősöm gyönyörű kölyköket nevelt ezzel etetve),a Pro Pac(én ezt etetem),sokan dicsérik a Eukanuba-t.Jó még a Josera,ez barátságosabb áron van.Nagyon sokan Acana-pártiak,ez elfogadható áron jó minőségű,de ennek a jobb változata a tényleg klasszis minőségű Orijen,horror áron.Utóbbi kettő nem tartalmaz gabonát.

Alap,hogy közértben,szupermarketben és hasonló helyeken soha ne vegyél tápot.

2010. ápr. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok ilyen minőségi táp fetisiszta, de egy év alatt szerintem is mindenképpen minőségi kell! Fejlődő szervezetnek a legfontosabb, hogy minden szükséges tápanyagot megkapjon, akkor nem lesz beteges, és később műár előfordulhatsz, hogy keszaladsz a kisboltba sima tápért.


Egyébként tényleg a rossz táp miatt van a sok széklet, mert alig van benne amit hasznosítani tud a szervezete, ezért csak átmegy rajta, tele lesz vele a hasa.


A felnőtt kutyámon is tökéletesen látom, hogy a minőségi tápoktól sötétet, keményet, és kicsit kakál, míg ha úgy alakul, hogy friskiest vagy pedigrét, vagy ilyesmit kap, akkor világos, hatalmas és puha a kaka, meg büdöseket pukizik. Egyébként igaz, hogy drágább sokkal a minőségi táp, de kevesebbet is kell belőle adni.


Menj be a picivel egy fressnapfba, segíteni fognak fajtájának, korának, méretének megfelelő tápot találni. ha nem is prémiumot veszel, 8-10 ezer forintért már lehet kapni olyan 15 kilósat, ami elfogadható minőséget képvisel. De a legjobb tényleg az, ha legalább fél évig, egy évig prémiumot eszik.

2010. ápr. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: persze ettől függetlenül, mindenképpen beszéld ezt meg a dokival, mert lehet, hogy férges is, ennyi idős korban kéthetente féregteleníteni kell!
2010. ápr. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igazából vannak elfogadható minőségű tápok 20 kg/10 ezer ft körüli áron:

GLS Dogs,Barca,Dogland stb.Nem olyan ismert márkák,de jók és nem kell megfizetnie a sok reklámot a vevőnek.

2010. ápr. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!