Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló cserénél milyen irat kell?...

Ló cserénél milyen irat kell? (sürgős! )

Figyelt kérdés
Ha elcserélem valakivel a lovamat, akkor milyen papír kell róla, h később bizonyítani is tudjam, h itt cseréről volt szó? Van hozzá hivatalos papír, vagy csak simán szerkesztek magamnak egyet a world-be?
2013. ápr. 17. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Kicserélitek a lóútleveleket és írtok kézzel egy papírt.

Az elég gáz, ha nincs lóútlevél.

2013. ápr. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kell írni egy szerződést.

Az szerint pont nem gáz, ha nincs útlevél, mi a halálnak, mikor az enyémek csak fogják a port a szekrényben, egyszer nem kellett, de az még haggyán, hogy nem nekem nem kell, de a lószállítással foglalkozó barátomtól hogy egyszer nem kérték még el, az is tuti. Egyedól arra van, hoyg legyen mire pénzt beszedni.

2013. ápr. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A lóútlevél 6 hónaposnál idősebb lovaknál kötelező.

Azon persze lehet vitázni, hogy pénzlehúzás-e (szerintem is az), de enélkül még egy normális oltást se kaphat elvileg. Meg így lehetsz biztos benne, hogy nem lopott.

Lóútlevél nélkül lovat venni/cserélni olyan, mint kocsit papírok nélkül.


A csere az olyan, mint két adásvétel.


"Mi a teendő, ha a ló tulajdonosa megváltozik?


A lótulajdonos-változást a lóútlevélben az MgSzH Lóútlevél Iroda vezeti át. A tulajdonos-változást a lóútlevél mellékleteként kiadott lótulajdonos nyilvántartó betétlapon kell bejelentenie az új lótulajdonosnak, a lóútlevél megküldésével egyidejűleg. Amennyiben a betétlap megsemmisült, az utolsó bejegyzett lótulajdonosnak írásban nyilatkoznia kell a megsemmisülés körülményeiről, ez esetben a betétlappal azonos adattartalmú lóvásárlási szerződéssel a tulajdonos-átírás kérelmezésekor a betétlap helyettesíthető. A regisztrált új lótulajdonosnak a kézhez kapott lóútlevélben a neve mellett alá kell írnia (7-9 oldal)."


"Bár a lóútlevél neve azt sugallhatja, hogy csak azon lovak számára kötelező kiváltani, amelyek elhagyják telephelyüket, fontos hangsúlyozni, hogy a 29/2000 (VI.9.) FVM és 64/2003 (VI.16.) FVM rendeletek értelmében a lóútlevél megléte minden 6 hónapnál idősebb ló esetében kötelező. Ez az okmány ugyanis amolyan „személyi igazolványa” az állatnak, amelyet minden hatóság elkérhet a ló azonosításakor, és az esetleges állatorvosi kezeléseket is már csak ebbe a hatósági bizonyítványba lehet bevezetni. A kezelő és hatósági állatorvosnak a lóútlevelet a kérésére át kell adni. A kezelő állatorvosnak a vakcinázásokat, kezeléseket, ellenőrző tesztek eredményeit kötelező a lóútlevélbe bejegyezni. "

Innen: [link]

2013. ápr. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindét ló legyen sütve vagy chippelve! Jó, ha van útlevelük is...

2 példányban töltitek, mindkét lóra külön-külön:


ADÁS-VÉTELI SZERZŐDÉS

mely létrejött egyrészről

Név / Cégnév:

Születési hely, idő / Cégjegyzékszám:

Lakcím / Székhely:

Szem. ig. szám / Adószám:

mint eladó, a továbbiakban: Eladó

másrészről

Név / Cégnév:

Születési hely, idő / Cégjegyzékszám:

Lakcím / Székhely:

Szem. ig. szám / Adószám:

mint vevő, a továbbiakban: Vevő

között alulírott napon az alábbiak szerint:

1. Eladó kizárólagos tulajdonát képezi az alábbi jellemzőkkel meghatározott ló:

Név:

Azonosító:

Születési idő:

Neme:

Szín:

Fajta:

Származás:

2. Az 1. pontban írt jellemzőkkel rendelkező ló kölcsönösen kialkudott vételára ………………………… Ft + ÁFA azaz …………………………………………… forint + ÁFA.

3. Vevő jelen szerződés aláírásával egy időben Eladó részére egyösszegben készpénzben megfizeti a teljes vételárat.

vagy

Vevő …………………………………………. napjáig Eladó részére egyösszegben banki átutalással megfizeti a teljes vételárat.

4. Vevő jelen szerződés aláírásával egyidejűleg veszi birtokba az 1. pontban írt lovat. Ettől az időponttól kezdődően szedi hasznait, viseli terheit és költségeit, valamint viseli a ló tulajdonához kapcsolódó kárveszélyt.

vagy

Vevő a 3. pontban megadott időponttal egyidejüleg veszi birtokba az 1. pontban írt lovat. Ettől az időponttól kezdődően szedi hasznait, viseli terheit és költségeit, valamint viseli a ló tulajdonához kapcsolódó kárveszélyt.

5. Vevő a ló birtokbavételével egyidejűleg átveszi a lóra vonatkozó iratokat, amelyek a következők: …………..…………………………………………………………............... ………………………………………………………………………………………….....

6. Eladó tájékoztatta Vevőt a ló minden jó és rossz tulajdonságáról, egészségügyi állapotáról. Eladó kijelenti, hogy az 1. pontban írt ló nem rendelkezik szavatossági hibával, hiányossággal, betegséggel, sérüléssel. Vevő ezt elismerte. Az egyed megtekintett állapotban került átadásra.

vagy

Eladó tájékoztatta Vevőt a ló minden jó és rossz tulajdonságáról, egészségügyi állapotáról. Eladó kijelenti, hogy az 1. pontban írt ló az alábbi ismert hibákkal rendelkezik: ……………………………………………………………………………… …………………………………………………………………………………………….……………………………………………………………………………………………. Ezeken kívül nem rendelkezik egyéb szavatossági hibával, hiányossággal, betegséggel, sérüléssel. Vevő ezt elismerte. Az egyed megtekintett állapotban került átadásra.

Kelt:


Vevő Eladó

Előttük mint tanúk előtt:


Név: Név:

Szem. ig. sz.: Szem. ig. sz.:

Lakcím: Lakcím:

2013. ápr. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ettől sajnos bonyolultabb a helyzetem. Adott volt nekem egy hucul félvér csikóm, aki most lesz 2 éves áprilisban. Nincs se sütése, se chippelése. Megegyeztem az egyik barátommal, h elcseréljük, és az én csikómért cserébe ő odaadja a nyereghelyen sütött Shagya arab lovát. Ez a csere meg is történt, de semmilyen papírt nem írtunk róla. A Shagyanak sem voltak meg a papírjai, de a lófelügyelő azóta már volt, és elvileg intézés alatt van, h végre az én nevemen legyen a papírja. Szóval most attól tartunk, h ha kiderül h régebben esetleg nem törvényes úton szerezte meg valaki ezt a Shagyat, akkor én szívok vele, és félek nehogy elvegyék tőlem. Ezért lenne jó tudom, h milyen papírokat kéne írni erről a cseréről.
2013. ápr. 18. 21:46
 6/6 A kérdező kommentje:
De mi lovat lóra cseréltünk, semmilyen ráfizetés nem volt. Ezt hogy kéne akkor beleírni a szerződésbe?
2013. ápr. 18. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!