Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valami beosztás?

Valami beosztás?

Figyelt kérdés

Most nyáron kapok egy lovat... 12 éves vagyok...

Csak nem tudom hogy hogy tudnám beosztani az időmet...


Hétfő és csütörtök lenne csak ilyen nap

reggel: 6:00 meg etetném és akkor sokat kapna ...

délbe: 1* haza jövök akkor rátudok nézni de aztán újra elmegyek..

du.haza érek kb 3-kor fél 4-kor és akkor is kapna kaját akkor tudnám kitakarítani a boxát..

(Reggel a karámban lenne)

__________________________________________________________


MÁSIK VERZIÓ: kedd,szerda,péntek

Reggel: 6:00 kaja és kiengedem a karámba

Dél: Haza érek. kaja,csutakolás,box takarítás

Du: lovaglás...

Este: etetés



Szerintetek így jó a beosztás??? a szombat vasárnapot azt nem írom le mert akkor egyésznap csak vele foglalkozok

Ha valami nem jó akkor szóljatok...(apum kicsit besegít de nem annyira)



2013. ápr. 20. 10:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szerintem ez így jó lenne!hajrá!
2013. ápr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi!!
2013. ápr. 20. 11:16
 3/12 anonim ***** válasza:

szerintem ez jo beosztas. A karam az fuves?mert par nap utan megunhatja ha nem tud szoszmotilni es unatkozni fog es meg rossz szokasokat is felvehet.karoragas,hintazik...

De egyebkent ugyesen megtervetted.es minden jot a pacihoz

2013. ápr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Etetni elég csak reggel meg este, napközbenre csapd ki legelőre, had egyen ha van fű. Akkor se hagyd bent, ha nincs fű, akkor dobj be 1-2 kisbála szénát a karámközepére és azt elszálazgatja. Karámban legyen neki árnyék és mindennap friss víz egy kádban.
2013. ápr. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 x) ***** válasza:
Szerintem nem vészes, nekem is kb ennyi időm volt mikor suliba jártam. Nyilván ennél lehetne sokkal többet is egy lóval tölteni, de az én lovamnak semmi baja nem lett attól, hogy nem töltöttem vele az egész napomat. Szerintem boldogulni fogsz, ha meg véletlenül nincs időd, akkor biztos vagyok benne, hogy apud szívesen segít. De azért gondolj arra is, hogy középsuliban ennél jóval kevesebb időd lesz. Biztos, hogy akkor is akarsz majd lovat?
2013. ápr. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A ló társas állat, amire figyelni kéne, hogy kellene mellé legalább egy shetland póni, neki külön enni sem kell adni, ha nem dolgoztatod, legalábbis nyáron bőven lelegeli, ami kell neki.
2013. ápr. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

persze füves a karám!

Hát egyenlőre nem biztos hogy tudok neki társat biztosítani.. szerintetek kutya vagy ilyesmi nem lehet haverja?

2013. ápr. 20. 17:45
 8/12 anonim ***** válasza:
Kutya nem. Hogy miért? A kutya ragadozó, a ló meg zsákmány állat. Inkább, kecske, bárány, szamár, póni ezek lehet a lónak társai.
2013. ápr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szénát adhatsz úgy, hogy berakod elé reggel és kész, de abrakot nem, mert attól bekólikázhat, ha túl sokat kap egyszerre. Abrakot napi 2, de inkább 3x adj neki, egyszerre csak egy néhány fánglival. (Hogy mennyit, az függ a munka mennyiségétől és intenzitásától, a testtömegtől stb., de átlagosan 3x1,5 fángli abrak adható.)

Szóval jó, amit írtál. Reggel és délben vagy este adj neki abrakot, reggel pedig szénát. Ha reggel óta elfogyott a széna, délután pótolhatod.

2013. ápr. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 x) ***** válasza:
Már nem azért, de a 3x1,5 fángli szerintem nagyon sok egy lónak. A mi lovaink akkor kapnak ennyit ha egész nap mennek (3-4 óra, esetleg terep vagy kocsizás)
2013. ápr. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!