Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A Fríz Lovakon Lovagolni is...

A Fríz Lovakon Lovagolni is lehet?

Figyelt kérdés
11 éves vagyok,nagyon érdekelnek a Lovak. Van egy oldal,ahol vannak ár nélkül eladó Lovak. Sajnos panelban lakok,de érdekelnek nagyon. Láttam 2 _Fríz Lovat,amelyek ár nélkül eladóak. :) Csak érdeklődnék.

2013. ápr. 21. 11:48
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Igen, lehet.
2013. ápr. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, amennyiben:

1. Be van lovagolva

2. Az egészségi állapota ezt megengedi

3. Megfelelő képzettségű, súlyú lovas lovagolja

4. Megfelelő felszerelésed van hozzá


Ingyen nem adnak lovat, pláne nem frízt. Létezik a ló ajándékozása, de nem így, ez biztosan átverés, ne válaszolj nekik, mert rosszul jössz ki belőle, rólad fogják lehúzni a pénzt. Ezt a cikket ajánlom figyelmedbe: [link] Ezen az oldalon sok más ilyen cikk is van, hogy ingyen lóval hogy vernek át naiv embereket. Mindenesetre, a tartásáról is gondokozz. Panelban nem tarthatod, vagy költözöl lovastanyára, aminek gondolom nem örülnének a szüleid, és felcsapsz farmernek, vagy marad a bértartás, ami egy lónak havi 40-100ezer forint, kettőnek értelemszerűen kétszer annyi. Ehhez jönnek az állatorvosi költségek, 6 hetente kovács (6-12ezer forint lovanként) edző költség, hiszen 11 évesen nem tudsz kiképezni, idomítani, de még szinten tartani sem egy lovat, a felszerelés költségei, mert valami mindig elszakad, tönkremegy. Aztán két ló nem is kis idő, van rájuk heti 5-6 napon legalább 4-6 órád? Hiszen ennyi kell ahhoz, hogy leápold, lemozgasd őket, de ha komolyan akarsz velük foglalkozni, több is. Mi van, ha megbetegszenek váratlanul? Egy kólikaműtét ára 100ezer forintnál kezdődik, és ez nem jósolható meg előre. Ha valamelyik lesántul, és élete végéig lovagolhatatlanná válik, nem tudod majd eladni, élete végéig kell tartanod, és fizetni utána a havi 40-100ezer bértartást, kovácsot, orvost. Valamint a kérdésből azt szűröm le, hogy nem vagy nagy lovas szakember, nem bántásból mondom, de csak akkor gondolkozz saját lóban, mikor biztosan ülsz mindhárom jármódban, alapszintű idomítófeladatok, ugrás megy, tudsz bánni a lovakkal, nyergelni, ápolni, futószárazni, alapvető egészségügyi ismereteid vannak, meg hát nem árt némi általános lovas tudás sem, mint hogy ingyen ló nincs, ha még is van, ott valami nem stimmel, pláne ha papíros fríz, valamint, hogy a fríz, mint minden más ló megfelelő képzettséggel lovagolható. Mindenesetre érdekel a hirdetés, ha el tudod nekem küldeni, nagyon megköszönném, csak, hogy utánanézzek a hirdetőnek. (Én is most nézegetek első saját lovat, aztán szeretném tudni, kitől ne vegyek semmiképp) Amit írtam, semmit sem ellened írtam, vagy bántásból, csupán azért, mert egy lehetetlen kérdést tettél fel, és próbáltam megértetni Veled, miért is nem működik, amiben gondolkozol. Még valami: Kevés itt az igazán lóhoz értő válaszoló, jobbára csak lelkes gyerekek, akik úgy gondolják, mindenhez értenek, így ne higyj minden válasznak, üzenetnek, amit kapsz, válogasd meg, mit hiszel el. Sok szerencsét, remélem, csak akkor vállalsz lovat, ha el tudod látni, jó gazdája leszel, és őszintén kívánom, hogy ne legyél átverés áldozata.

2013. ápr. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
22. vagyok, még valami: Ha komolyan saját lóban gondolkozol, nem javaslok frízt. Igaz, hogy szép, de nem használható komolyabb versenyzésre, kezdőnek. Ha vannak ambícióid, szeretnél versenyezni, inkább magyar sportlovat, holseinit, vagy más sportló jellegűt válassz, ha bírsz egy temperamentumosabbal is, akkor gidránt, kisbérit, stb. Mént semmiképp, csak kancát, heréltet. És abba is gondolj bele, hogy nemsokára nyakadon az érettségi, akkor mi lesz a lóval? El fogod tudni látni tanulás mellett, főiskola mellett lesz pénzed eltartani, mikor enni is alig? Ha kollégiumba mész, hova teszed a lovat? Egyáltalán lesz rá időd? Nagyon fontold meg a dolgot mielőtt belevágsz, de általánosságban azt mondom, hogy ha nem lovagolsz legalább 6-8 éve, nem lovas a családod, nincs edzős, aki felügyel rátok, akkor semmiképp. Persze egyre több 12 évesnek van saját lova, de mindig ott egy edző, aki felügyel rájuk, foglalkozik a lóval, amit a gyerek ront, azt visszajavítja, egy ilyen edző, aki elvállal egy lovat gyerekkel, az is pénz, egy hónapra 40ezer Ft körül mozog, legalábbis, ahol én lovagolok, bár ő elég jó edző.
2013. ápr. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az utolsó válaszolónak,meg aki normális válaszokat adott. :)
2013. ápr. 28. 12:31
 25/27 anonim ***** válasza:

szia

hol lakik az eladó és te?

mert szerintem meg is nézhetnéd igaziból azokat a lovakat, természetesen a szüleiddel

és ha rossz állapotban vannak akkor tényleg ne vegyétek meg

de minden képpen érdemes állatorvossal megvizsgáltatni akkor is ha ívülről semmi nem látszik, mert attól még lehetnek bajai

2013. máj. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

ja és még valami

az előző kettőnek igaza van

ezt csak puszba írtam :)

2013. máj. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Nem csak, hogy állatorvos nézze meg a lábaikat, hátukat, de vegyen vért, illetve többször kell ránézni a lovakra, lehetőleg úgy is, hogy előre nem jelentitek be, mert akkor lehet, hogy benyugtatózzák őket, vagy alaposan átfutózzák, stb, de amúgy nem úgy viselkednének, mint, amit elsőre tapasztaltatok.

A másik, hogy két lovat eltartani minimum havi 60-200 ezer közt mozog, a frízre meg halom betegség jellemző.

2013. máj. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!