Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érnek valamit az állatvédő...

Érnek valamit az állatvédő szervezetek vagy csak a pénzt veszik fel?

Figyelt kérdés
Van felénk egy ló, kilátszanak a bordái, vizet is mások visznek neki. Nemrég született egy kiscsikó is, de az anyjának még teje sincsen, és még csoda az is hogy túlélte az első napot. A gazdája kiköti egy rövid kötéllel hogy tudjon valamit legelni, de nem hiszem hogy ezt sokáig bírni fogja:/
2013. ápr. 22. 12:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%
Készíts képeket és értesítsd minél előbb az állatvédőrséget, illetve a Bottyán Equus-t.
2013. ápr. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%

[link]


Vagy itt írj egy rövid bejelentést, másnap kimennek megnézni a lovat és intézkednek! (tapasztalat)

2013. ápr. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A képeket megcsináltam, viszont csak úgy juttatom hozzájuk ha sehogy sem tudják kideríteni hogy én küldtem el!
2013. ápr. 22. 12:40
 4/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat a megfogalmazásért de a rendőr sz@rja le a legnagyobb ívben, tapasztalat!
2013. ápr. 22. 12:41
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

Nem hinném. Épp 3 hete, tettem egy bejelentést és sovány, magára hagyott(a házban) kutya ügyében, másnap kimentek, kihívták a gyepmestert, állatvédőket, kb. 3-4 nap leforgása alatt megírtuk a jegyzőkönyvet, elkobozták a kutyát, állatorvosi ellátásban részesült a kutya, menhelyre került és már örökbefogadója is lett azóta!

Szerintem ne becsüld alá a rendőrök munkáját, nekem minden tisztelem az övék, hogy ennyi pénzért és annyi-annyi feladattal a nyakukon még ilyesmivel is foglalkoznak teljes erőbedobással.

2013. ápr. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér.

Az a baj,hogy mindenki az állatvédőkért sír,ő maga nem mer vagy akar tenni semmit.

Elárulom,hogy egy szervezet csak egyet tehet:képeket készít,értesíti a rendőrséget és a jegyzőt.Ennyi jogkörük van,mint bármely civilnek.

Azt tudják tenni,amit neked kéne.

2013. ápr. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%
Egyébként nyugodtan elpusztulhat a ló és a csikó is csak véletlenül se derüljön ki, hogy te voltál a bejelentő? Nagy állatbarát vagy mondhatom. Tehetsz amúgy névtelen bejelentést is(bár attól, hogy bejelentesz valamit, kétlem hogy megtudná a ló gazdája, mivel magát a feljelentést a rendőrség fogja tenni hivatalból ugye :))
2013. ápr. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Na idefigyeljél! Tisztázzunk valamit:

1. Neked ahhoz semmiközöd nincs, hogy miért nem merem feljelenteni.

2. Örüljél hogy foglalkoznék vele, mert eddig több száz ember haladt el úgy mellette hogy szinte észre sem vette.

3. Ne okoskodj és főleg ne ítélkezz! Neked is megvannak a tapasztalataid a rendőrökkel szemben meg nekem is.

4. Ne utasíts hogy mit csináljak, ha annyira okosok vagytok gyere el a rendőröddel és oldjátok meg ti, de amíg én intézem a dolgokat addig csak tanácsot és tippeket adhatsz!

5. Tartsa mindenki tiszteletben az utóbbi 4 pontot, és csak úgy írjon ha ezeket be is tartja.

6. Ha nem tartjátok be az 5-ös pontban leírtakat, akkor felőlem fel is fordulhat a paci kancástul együtt!

7. Ne szólj le a 6-os pont miatt, ha teljesen komolyan veszed menj vissza első osztályba!

8. Én nem megyek vissza sehova sem, elvégeztem az iskolát elég jó eredménnyel és nincs szükségem rá.

2013. ápr. 22. 13:10
 9/18 anonim ***** válasza:
57%

Írj nekik!

Bottyán Equus-nak és a jegyzőnek is! Lehet tenni névtelen bejelentést is.

Sajnos egyébként megvan kötve a kezük, nagyon sok múlik a hatósági állatorvoson is, hogy ő mit mond.

Sok esetben csak felszólíthatják a gazdát, hogy változtasson a körülményeken, majd ellenőrzik.

Nagyon csúnyán kell kinéznie ahhoz, h a hatósági állatorvosok valóban "partnerek" legyenek a kobzásban :(

Bár, ha lemondana róla a tulaj, már az is nagy szó lenne.

2013. ápr. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%

Itt semmi egyéb lényeg nincs, csak az hogy tegyél bejelentést!És mond meg hogy névtelenül szeretnél. tiszteletben kell tartaniuk, és hallgatni róla.Tényleg ha a rendősrégben nem bízol akkor van egy lómentő alapítvány, ők bárhova, bármikor kimennek!Vedd fel a kapcsolatot velük!

[link]

2162 Őrbottyán, Erkel Ferenc u. 0246/1 Pf.: 21

(+36) 28/369-890; (+36) 20/942-1901; (+36) 20/383-9814


info@bottyanequus.com

2013. ápr. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!