Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan segíthetnék egy beteg...

Hogyan segíthetnék egy beteg lónak?

Figyelt kérdés
Szentes és Hódmezővásárhely között a 34-es és 35-ös km kő között az egyik "tanyánál" fekszik egy csontsovány ló. Felhívtam a lómentőket: [link] Azt mondták, hogy küldjek e-mailt, ők meg kiküldik az illetékes jegyzőt, hogy nézze meg mi a helyzet. Szerintem a jegyző vasárnap nem fog kimenni. Mi van, ha hétfőn már késő lesz?

2012. ápr. 22. 02:13
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Én már kétszer is írtam e-mailt a Bottyán Equus -nak, és még csak válaszra sem méltattak.


Inkább ezt az oldalt nézd meg:

www.zakuszkatanya.hu

Ez a lány igazi lóbarát, nem csak az eszét játssza!

2012. ápr. 22. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Ha hétfőre késő lesz, akkor már ma is késő. Éhezés csalfa dolog, mert a szervezet folyamaosan feláldozza szerveket, és tulajdonképpen egy idő után már csak azért van életben, mert pl a feláldozott bélrendszert nem kell használni. Nem is menthető egy idő után, de még ember se. Ezért mondom, hogyha ma késő, akkor annak már legalább egy hete késő.

Egyébként hasznosabb volna, ha megpróbálnál kis füvet kasználni neki, de csak módjával, nehogy bekólikáztasd.

2012. ápr. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Helyi hatósági állatorvost kell kihívni!
2012. ápr. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Fotót kérünk! Csak így, bemondásra nem fog ugrani egy állatvédő se, láttunk már olyat, hogy valaki elsírta, hogy soványak a lovak, de csak szerinte voltak azok, a saját túlhízott állataihoz képest. Vagy bosszúból is rá szoktak küldeni állatvédőket a nem szeretett szomszédra. Szóval bizonyíték kell, az állatvédők sem szeretnek potyára menni.
2012. ápr. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én Domaszéken lakok és mostanában nem fogok arra menni. Pici lányom van és vele nem olyan egyszerű utazni. Valaki szokott azon a szakaszon autózni? Ha tudna készíteni egy fotót és elküldené nekem, akkor előrébb lennénk és az állatvédők is segítenének.
2012. ápr. 22. 15:17
 6/8 anonim ***** válasza:
A Zakuszka tanya, már csak félgőzzel üzemel, mert aki csinálja nem bírja, de én azt tanácsolom, hogy kérdezd meg Őket facebook-on, fent vannak a Zakuszkások. Talán tudnak segíteni, hogy hova fordulhatnál:(
2012. ápr. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Írtam e-mailt a Zakuszka-Tanyának, de nem válaszoltak :(
2012. ápr. 24. 20:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Én még mindig a hatósági állatorvost mondom, mert ő egyből tudja igazolni a ló állapotát, illetve felmérheti a helyet is. Sajnos itthon nincsenek olyan radikális állatvédelem, hogy a kórosan sovány, esetleg kezeletlen beteg lovakat lefoglalják és elvigyék.
2012. ápr. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!