Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovakon fehér apró bogarak...

Viki723 kérdése:

A lovakon fehér apró bogarak mászkálnak mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Ismerősömnek vannak lovai,egész nap a legelőn legelnek,este is ott vannak 2 kanca 4 csikó.A két kancába (leginkább az egyikbe)apró fehér bogarak mászkálnak (fekete csíkok vannak rajtuk) rengeteg van belőle a sörényükbe,az egyiknek az egész testén van,rengeteg fehér kis henger alaku pöttyök vannak,ami szerintem a bogarak lárvái.próbáltam ecetes vízzel lemosni és az egy kicsit segitett rajta/rajtuk.de még midig tele vannak velük és a lárvákat (ha azok) azt nem igen tudom kiszedni belőlük.valaki meg tudná mondani mi ez és mit tudnék ellene tenni?:) :/

2013. ápr. 23. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
ha vakaróznak akkor tetű. neostomosan és külső élősködőkre is hatásos féreghajtó, ja és persze állatdoki aki megállapítja hogy igen.ez az
2013. ápr. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Samponnal kéne megmosni őket majd, de még e mellett is mindenképp állatorvos... Ha élősködők élnek bennük, rajtuk, sőt, lárvák fejlődnek ki rajtuk, és eszik őket, egyik sem egészséges, sőt, nagyon súlyos is lehet...
2013. ápr. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Vakarózni még nem láttam őket,de köszönöm a válaszokat! :) :/
2013. ápr. 23. 21:45
 4/7 anonim ***** válasza:

szia!sajnos a lovak tetvesek!

nekünk két hete történt meg az eset hogy ilyen bogarakat vettünk észre a lovakon és az állatorvos is megerősítette hogy tetvesek lettek.2 kezelőkúra után tudtunk csak megszabadulni az élősködöktől és sajnos egyszerre kell lekezelni a lovakat a fürdető szerrel ami a doki adott.

érdemes lenne minél hamarabb intézkedni mert a fertőzöttségnek is vannak szintjei. és nem csak a lovakat de mindent át kell majd mosnotok ami csak érintkezhetett a lovakkal.(kefe,kötőfék,nyereg,kantár)tényleg mindent mert visszafertőzödhet.nekünk a bogarak mellett jellemző tünet volt hogy korpásnak tűnt és foltokban hullott a szőre is.

szerencsére túl vagyunk rajta és sikerült megfékeznünk a kis élősködőket.hívj dokit és kezdjétek el a kezelést főleg ha csikók is vannak .majd írj hogy mit sikerült intézni...

2013. ápr. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
neostomosan-os fürdetés, tetvesek a lovak sajnos.
2013. ápr. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igen,itt is korpásnak tűnnek,és néhány helyen nincs is szőr nekik,renben köszönöm a válaszokat majd írok a fejleméynekről.
2013. ápr. 24. 12:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy orvos is meg kéne vizsgálja őket és majd megmondja, hogy pontosan mit kell ilyenkor tenni.
2013. ápr. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!