Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Póni Klub-os versenyre hogyan...

Póni Klub-os versenyre hogyan szokás öltözni? Fehér lovaglónadrágot szoktak viselni? A ló sörényét be szokták bogyózni?

Figyelt kérdés

Eddig csak házi versenyeken voltam, olyan beöltözős Mikulás Kupán. "Nem poénos" versenyem ez lesz az első, és nem igazán tudom, hogy jelenjünk meg. A tévében díjlovas versenyeken mind fehér lovaglónadrágban vannak, de azok magasabb rangú versenyek... Szükséges lenne fehér nadrág? (Nekem most van egy kifakult fekete, egy barna-szürke és egy szürke gatyám, valamelyik jól nézne ki?) És felülre mit vegyek fel?


Gondoltam rá, hogy a lovam sörényét bebogyózom, de nem akarok olyan... nem is tudom milyennek látszani, de mondjuk a lovam sörénye elég kócosan áll mindig, ezért gondoltam, hogy talán úgy jobban nézne ki.


(Nem tudom, hogy ez számít-e, de D1 és C1 programot fogok lovagolni.)



2013. ápr. 4. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:

A helyes öltözet nagyban hozzájárul az összképhez, a benyomáshoz, így a Te megítélésedhez is, éppen ezért, ha nem is kötelező, szerintem ajánlott, mert magadról festesz vele egy képet (plusz az a nadrág később is jó lesz).

Díjlovas versenyen lehet kobakot is viselni újabban, azt is ajánlanám, mert hiába nem díjugrató, balesetek azért épp lehetnek.

2013. ápr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor veszek egy fehér nadrágot. Ha felsőnek galléros fehér pólót veszek, az jó? A kobakot is, természetesen.
2013. ápr. 4. 17:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a póni klubos versenyeken is már kötelező a fehér naci. Lábszárvédőt, gumicsizmát sokat láttam, így bőrcsizmára nem kell beruháznod.

Kobak használata is kötelező.

Felsőre fehér blúz jó, nem elvárt a versenying, bár nyilván nem hátrány.

A lovad ápolt legyen, Általában fonva szoktam őket látni.

2013. ápr. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fehér nadrágot kapsz már egész olcsón is, nem fogsz kilógni a sorból, csak jobban mutatsz, rendes lovasnak tűnsz. A lovad sörényét is érdemes bebogyózni, szépnek mutatja a nyakát is, meg szép is. Remélem tudod, hogy rendes díjlovas versenyeket nem lehet fáslizni, ínvédőzni a lovat. Én a fehér izzasztót is jó dolognak tartom, ha tudsz szerezni olcsón, mindenképp szép. :)
2013. ápr. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fásli vagy ínvédő, egyáltalán semmi sem lehet póni klubbos díjlovas versenyeken se a ló lábán egyébként (elkerülendő, hogy pl. söröskupak legyen alatta).

Illetve lehet rá tenni, de annyi büntető jár érte, hogy instant utolsó helyezés.

2013. ápr. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Most a Pony Club díjlovagló szabályzatából fogok idézni:

Öltözék

1.Kobak

-hárompontos biztonsági kobak használata mindenki számára kötelező.

Kobak nélkül vagy nem megfelelően kobakban lovaglókat a vezetőbíró a versenyből kizárhatja.

Amennyiben a feladat lovaglása során a lovas kobakja leesik, rögzítő csatja kinyílik, vagy meglazul, kizárás nélkül folytatható a verseny a kobak helyreigazítás

a után. A kobak megigazításakor a megállás, vagy lóról leszállás nem von maga után büntetést.


2.Nadrág

–sötét nadrág a regionális versenyeken megengedett. Országos versenyen világos nadrág a megengedett. Egyszínű fekete, vagy barna lábszárvédő lovaglócipővel

használható. Rojtos lábszárvédő nem használható.


3.Zakó

–regionális versenyeken nem kötelező. Az országos bajnokságon a feladat lovaglása során zakót kötelező viselni. Megengedett a tweed, kék vagy fekete zakó,

világos inggallérral, vagy nyakkendővel. A bemelegítéskor a zakó viselése nem kötelező, amennyiben a lovas hosszú vagy rövid ujjú és nyaknál zárt inget visel. Nyakkendő vagy gallér viselete az inghez szükséges.


4.Kesztyű

-minden versenyző számára kötelező.


5.

Ékszer

–nem megengedett. Ez a szabály nem csak a díjlovagló versenyekre, hanem minden lovas Póni Klub rendezvényre érvényes. Biztonsági okokból kizárólag jegygyűrű,

karóra és vízszintesen betűzött nyakkendőtű viselhető. A Póni Klub versenyeken és rendezvényeken semmilyen testrészen nem engedélyezett testékszer, mivel lóról esés

esetén komoly sérüléseket okozhat, ezeket a lóra ülés előtt el kell távolítani.


6.Sarkantyú

–Sarkantyú használata a D és C versenyszámokban nem megengedett. A többi versenyszámban kizárólag egyszerű, tompa sarkantyú használható. Amennyiben a

sarkantyú hajlított, a hajlított rész lefelé néz, a sarkantyú szára pedig egyenesen hátrafelé.

A sarkantyú szára nem lehet 3cm-nél hosszabb. Tarajos és éles sarkantyú nem használható.


7.Lábbeli

–Kizárólag szabályos, vékony talpú, könnyű, megfelelő sarokkal rendelkező lovagló cipő lábszárvédővel, vagy lovagló csizma viselhető.


8.Ruházat

-A versenyzők a rendezvény helyszínén a rendezvény teljes időtartama alatt kötelesek tiszta ruhában megjelenni, ami nem kötelezően a verseny öltözék. A díjátadáson eredményhirdetésen akár lóval, akár ló nélkül történik, a lovasoknak a teljes versenyöltözéket viselniük kell.


9.Felelősség

–a versenyzők felelőssége, hogy öltözékük és a lovuk felszerelése a szabályzatnak megfeleljen. Hiányosság kizárást vonhat maga után. Csillogó kiegészítő

kellékek nem kívánatosak.


2)Pálca

1.Használható a versenyprogramok lovaglása alatt.

2.A pálca hossza maximum 75 cm lehet.

3.Amennyiben a feladat lovaglása során a lovas leejti, nem veheti fel újra.

4.Bármelyik kézben használható, de köszönéskor kötelező a szárakat tartó kézben fogni.

5.Amennyiben a bíró szerint a lovas nem megfelelően használja, a lovas kizárható a

versenyből.


[link]

B szintig nem kell fonni, de legyen ápolt hatása, kifésülve.

2013. ápr. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!