Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Első tereplovaglás, tanácsok?

Ágicaaaaa kérdése:

Első tereplovaglás, tanácsok?

Figyelt kérdés
tanácsokat kérek hogy ilyenkor mikre kell odafigyelni,a lovak mitől szoktak megilyedni.Ráadásul egy olyan lovon megyek akin 5-ször ha ültem.
2013. ápr. 26. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
háát... "megilyedni" na, ettől biztos megijed majd :D
2013. ápr. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A ló menekülő zsákmányállat, bármitől megijed, amit veszélyforrásnak tekint, lehet ez fácán, őz, reccsenő faág, darab tégla... Függ attól is, hogy a ló rendesen mozgott-e a napokban, ha nem, akkor simán lehet, hogy célzottan keresi, mitől ugorhatna meg, hogy verhesse kicsit a feszkót, ha minden nap le lett mozgatva, terepen is kiegyensúlyozottabb.

Társaságban, "ménesben" minden ló nyugisabb, bár a versenyszellem elfoghatja.


Helyes ülésre kéne ügyelni, és a szármértékre, ezen túl, pl. könnyű ügetésnél kb. 500 méterenként váltsd az ügetést, hogy ne mindig azonos oldali lábpárt terhelj. Vágtánál ha át tudod ugratni másik lábra, az is jó időnként. Mászatásnál felfele dőlj előre, lefele hátra, kb. merőleges legyél a talajra, a lovat pedig ne hagyd elrohanni se felfele, se lefele.

Ezen túl fontos a helyes követési táv, egymás mögött, vagy egymás mellett haladjatok, ha túl közel mész, az előtted levő ló simán felrúgja a tiéd, ha átlóvonalban vagy, akkor is megteheti ezt (ha téged talál el, az durván fog fájni), ha nagyon lemaradtok, a lovad elragadhat, hogy csatlakozzon a többihez (csordaszellem). Az ideális távolság kb. 3 méter, a ló fülei közt látnod kell az előtted haladó ló csánkját.

2013. ápr. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

tudom hogy mar nem aktualis, de azert en is beszamolok. mi is most voltunk terepen 2 egymast koveto nap, 1-1 orat. masodik nap en is egy olyan lovon mentem, akin addig csak lepesben voltam, de ettop fuggetlenul lattam h hogy megy terepen, meg minden es nm volt semmi baj, azt leszamitva h nm vittem magammal kesztyut, mert elfelejtettem es ezert veresre horzsolta a szar a kezem vagtanal, mert hat elegge kellett fogni a lovat.


szoval ez legyen tanulsag masoknak, es mindig vigyetek kesztyut...es ha tobb napra mentek, egy cheps sem art.


terepre csak akkor menj, ha mar tudsz vagtazni, mert attol meg, h az edzovel nm vagtazol, ha a lo megijed es elrohan,megugrik, stb es nm tudsz vagtazni, megfogni se tudod es leesel

2020. szept. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!