Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek milyen egy hafling...

Szerintetek milyen egy haflingi ló?

Figyelt kérdés
Az edzőm ajánlotta első lónak és nagyon ragaszkodik hozzá. 15 éves vagyok és most kapok nyár előtt első pacit. 165 cm vagyok és 65 kg. Nagyrész izomból áll ez a súly, rengeteget kondizok és lovaglok természetesen. Most egy éve lovaglok rendszeresen heti 2x-3x. Öt éves korom óta nyaranta egy hónapot lovagoltam, azóta meg vagyok őrülve ezért a sportért. A lényeg annyi lenne, hogy nem szeretnék haflingit. Inkább egy furiosot, lipicait, vagy frízt. Az anyagiak nem számítanak annyira, inkább annyi, hogy 1.000.000 alatt legyen. Határozott lovas vagyok. Nagyon nem szeretnék ilyen lovat és nem szeretném, ha rámerőltetnék, mert akkor nem lesz jó vele lovagolni. Szerintetek milyen egy haflingi ló? Kedves, de mozgékony? Valami infóval tudtok szolgálni?

2013. ápr. 26. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Ne fajtát válassz, hanem egyedet. A frízen belül ha jó lovat akarsz, akkor csak olyanban gondolkozol, amelyik tenyészszemlézett, és a szülei is minősítettek... Ilyen lovat nem kapsz millió alatt, a többi meg a fajtán belüli selejt, amik életükben nem láttak még minősítést, és esetleg nem is megfelelően reprezentálják a fajtát...

A lipicai elsősorban fogatos ló, ezt ugye tudod? Jó 400 évig volt a királyi udvar fogatos lova, mielőtt hátassá vált, azóta azonban ismét felkapottá vált, mint a fogatsport egyik remek lova: az ekkorra már barokkos mozgása térölelővé vált. Ma a tenyésztés 8 helyen zajlik, 7 ebből fogatsportra van tenyésztve, 1 hátasnak (őket használják pl. a bécsi spanyol iskolában).

A furioso north star fajtában már érdemesebb gondolkodni, de az se így megy, hogy csak a fajtából legyen, és jónapot. Én mondjuk mindenféle elképzelés nélkül vágtam bele, illetve ez így nem helyes, nyilván voltak elképzeléseim, elvárásaim, de mindegy volt, milyen fajta, és milyen színű, csak elsőre bele tudjak szeretni a jellemébe, a karakterébe... Így a végén ügetőm lett, pedig ügetőben, telivérben kezdetben abszolút nem gondolkoztam. Igaz, ő picit el is lett rontva, idő volt, mire sikerült kipofoznom, de remektárssá vált.


A haflingi egyébként kisló (148 cm alatt), viszonylag széles hátú, mozgásában kicsit más, mint a nagylovak, ugrani nem a legjobb (sőt). Általában nyugodtak és kiegyensúlyozottak, de van bennük makacsság - ettől függetlenül nem véletlenül kerül ki közülük sok terápiás célra is alkalmas egyed (de nem maga a fajta jó rá univerzálisan).

2013. ápr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Általában nyugodt, terápiás lónak is gyakran használják, de határozott lovast igényel, makacs tud lenni. Mokány, nagy súlyt elbír, egy nehezebb, de alacsonyabb lovasnak ideális, viszont komolyabb versenyzésre nem alkalmas, ha ilyen ambícióid vannak, leginkább a furiosot javaslom, de a lipp, se a fríz nem tud nagyon ugrani, díjloviba elmennek, de felfelé mozognak, emiatt kényelmetlenebbek. Én hafit lovagolok, ez a tökéletes ellentéte a fajtaleírásnak, majdnem 160 cm (én 180 körül vagyok, kicsit kicsi nekem) agyas, menős, nagyon okos, de nagoyn makacs. Mindenesetre próbálj ki pár lovat, ne fajtát válassz, hanem egyedet, majd elválik:)
2013. ápr. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Díjloviban pont, hogy kívánatos, hogy barokkosan felfelé mozogjon, nem feltétlenül kényelmetlen, inkább szokatlan, ezért jó rájuk a mélyen ültető díjlovas nyereg.

A lip csak akkor jó díjlovaglásra, ha abból a tenyészetből való, a fogatos fajta komolyabb versenyre nem való... Ugrani valóban nem tud egyik se, egy rajtengedély pályát még átvisznek, aztán jónapot.

2013. ápr. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy érdekelne a lepontozók véleménye is, mert az valahogy nincs itt...
2013. ápr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Szia,

én haflingin lovagolok.

Van az első típus: Úgy indultunk,hogy se íven menni nem tudott,se hajlítani nem tudtuk.Rá egy évre olyan gyönyörűen,száron megy,mintha maga lenne az élő csoda.

Futószáron megszólaltunk,és a lót elkapta a szívroham,most már alíg lehet ostor nélkül beemelni a nagy valagát.

Abszolúte kezdőknek való kis lovacska,teljesen jól vezethető,nem jön rá a hisztiszerep.

1 éve ledobta a lovasát azért,mert fúj a szél,és hozzáért a lábához a fűszál. Mára elvágtázik mellettünk a ló,úgyhogy nem látja,mert fal van,és nem lehet észre venni,és a ló megy tovább.


Második típus: még könnyebben kezelhető,nyugodt kanca,bombát lehetne mellette robbantani,semmi nem érdekli.Kanca


Harmadik típus: nyugodt,viszont néha elkapja a menőkedv,akkor aztán kész,vége mindennek! Én már szálltam le róla a lovaglás kellős közepén,mert nem voltam hajlandó vele szenvedni.Herélt



Negyedik típus: kevésbé nyugodt,mindig van menőkedve,nem mondom azt,hogy nehezen kezelhető,csupán temperamentumos herélt.


Ötödik típus:kanca,nem túl nehéz eset,viszont kiszámíthatatlan.Van mikor tökre jófej,viszont néha elkapja a hiszti szerep.


Már meg ne haragudj,de ez a "nem akarok XY-t" tipikus elkényeztetett,libás viselkedés.

Más örülne neki,ha akármilyen utolsó vágóhídi lovat kapna,te meg még válogatsz.

Jó amúgy a haflingi,de nem érdemled meg.Ilyen mentalizmussal nem érdemelnél lovat.De apucinak van pénze...

Nyugodtan lepontozhattok,akkor is ez a véleményem!

2013. júl. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az utolsóhoz annyit, hogy épp ezért kell egyedet választani, mert ahány ló, annyi természet... Pedig mind egy fajta...

Amúgy nem azzal van a baj, hogy XY fajta lovat akar, én is szeretnék sok mindent, ami nem biztos, hogy meg is lesz, a gond az, hogy a lóvásárlás ennél többről szól.

2013. júl. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jézusom... Mégis mi az, hogy a hafi nem tud ugrani?? [link]

Akik itt írták, hogy nem tud, biztosan értenek hozzá. Első lónak kitűnő, kérdésedre válaszolván. :)

2015. máj. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!