Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek milyen lovam...

Szerintetek milyen lovam legyen? És milyen magas legyen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 11 éves vagyok és 147 cm magas. Nagyon szeretnék egy lovat, és anyuék megengedték hogy legyen. Hobbi lónak szeretném tartani. Már meg is van a lovarda hogy hol fogom tartani.Gödön a Szálender tanyán. Nem akarok túl nagy lovat. De itt vannak azok a lovak amilyet szeretnék: lipicai, Buckskin welsh cob, morgan, arab telivér. Ha ezek túl nagyok akkor mondatok légyszives olyanlovakat amik nem pónik és nem is olyan nagyok, de nagyon szépek. Írjátok oda a magasságát. Előre is köszönöm!

2013. ápr. 27. 13:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyire tudsz lovagolni.

De korodat és magasságodat tekintve egy sportpónival járnál jól.

2013. ápr. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Én nagyon sokat járok lovagolni és már nem pónin. Tudok vágtázni is de NEM futószáron. Egy csomó versenyen is indultam nagy lóval
2013. ápr. 27. 13:53
 3/20 A kérdező kommentje:
nem szeretnék pónit
2013. ápr. 27. 13:56
 4/20 anonim ***** válasza:

A sportpóni nem póni, hanem kisló valójában, 148 alatti marmagassággal. Nem fajtát, hanem használati típust jelöl, kritériuma, hogy legalább 25%-os póni hányad van benne (ami mondjuk nem túl sok...).


Az arab telivér elég pörgős ló kezdőnek, hatalmas a mozgásigénye, elég agyas is tud lenni, én nem ajánlanám. Főleg, hogy az utóbbi években kiemelten fontos lett, hogy jól nézzen ki, ez kicsit a használhatóság rovására ment... Ezen túl megjegyzendő, hogy nem véletlenül használják távlovaglásra elsődlegesen (ha meg abban gondolkozol, akkor shagya arabot veszel).


Ha rám hallgatsz, akkor mondjuk lipicaiban sem gondolkozol, mivel az elsősorban fogatos ló (8 tenyészet van, ebből 7 fogatsportra megy), lehet használni nyereg alatt, de igazán jó soha nem lesz benne így. A morgan tudtommal rém drága...


Én amúgy nem fajtában, hanem egyedben gondolkoznék - meg kell nézni többet is, mielőtt eldöntenéd, hogy ez vagy az kell. Mivel még nőni fogsz jó eséllyel, én egy kb. 160 centi marmagasságú pacit ajánlanék, hiszen ez a ló még évekig melletted lesz, sőt... Viszont e felettit nem, Te is írtad, nem akarsz akkora pacit, aminek a hátán hegyi levegőt szívhatsz :)

Az meg mit jelent, hogy hobbi ló? Az idomítás az alapja mindennek, ez tény, tehát azt kb. M-es szintig tudni kéne majd a lónak, mikor elhozod, és szinten is kéne tartani, ezen túl meg át kell gondolni ,szeretnél-e majd vele idővel ugrani? Ha igen, a lipicai ismét csak megbukott a kérdésen (idomító lovaglásban jók lehetnek, sőt).

Én megnéznék egy-két furioso-t, haflingit, hucult, magyar félvért (általában ismeretlen származású anya, de fedezési engedélyes mén csikója, ezért elég sokféle lehet, akadnak köztük "hagyjuk" típusúak, de igazán kiemelkedőek is!), esetleg kisbérit vagy gidránt, de ez a kettő elég pörgős, menős paci, figyelni kell rájuk az elején, hogy ne élj vissza a menőkedvükkel, és ők se nőjenek a fejedre - de persze ez is egyed kérdése, ki lehet fogni nyugodtabb példányt.


Ha nagyon jó lovas vagy, és állandóan lesz melletted edző, akkor lehet gondolkodni angol telivérben vagy ügetőben, bár én nem ajánlanám őket kezdőbbnek, hiába rém olcsók pályáról jövet... Nekem ügetőm van, 10 éve lovagolok, ő 2 éve van meg, jó fél-egy évem volt, mire "lovat" csináltam belőle.


A másik, kanca vagy herélt, mént semmiképp se hozz el, ahogyan sütés vagy chip nélküli lovat se, mert csak arra lehet szerződést írni, amelyiknek van egyedi azonosítója. Oltások nélküli lovat egy lovarda sem fogad, tehát szükség lesz arra is, hogy lekérjék a ló útlevelét (a nélkül különben sem szállíthatod hivatalosan sehova).

2013. ápr. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Hobbilónak tökéletesek a Furioso és a Kisbéri félvér.

Velük lehet terepre is járni,idomító munkázni,még ugratni is tudsz velük.

nagyszerű fajta.mind a két fajtához volt már szerencsém az életben.sokáig lovagoltam őket.csak jó tapasztalataim voltak.ezek nem is méregdrága fajták.nézz szét a neten, hogy legyen elképzelésed aztán majd írj mire jutottál

2013. ápr. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
szerintem a lipicait és az arabot felejtsd el, nem gyereknek való. elhiszem, hogy nem vagy kezdő, de nem rossz, ha az első lovaddal nem kell folyton küzdened, ezek pedig nagyon "agyas" fajták. ha méretben hozzád való lovat szeretnél, még mindig választhatsz fjordot, vagy haflingit, vagy ha még több tejbe aprítani valótok van, akkor quartert, vagy appalosát, de szerintem megteszi egy kisebb magyar félvér is, 150-155-ös magassággal és azt kinőni se fogod.
2013. ápr. 28. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Quarter vagy appaloosa elég drága mondjuk, ráadásul western fajta, arra lettek kitalálva, ugrásban nem kimondottan jók, és eleve az angol stílusú lovaglásban sem nyújtanak kiemelkedőt, úgyhogy én nem biztos, hogy ilyenekben gondolkoznék; ha pénzt akar szórni a lóra, azt angol fajtában is megteheti.
2013. ápr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
De előző! Honnan veszed, hogy angol lovas? Ha a Szálenderen akarja tartani, akkor nagy eséllyel westernes. Egy quarter meg valóban drága, de nem drágább, mint egy morgan... És a quarternek fát lehet vágni a hátán, nyugodt, megbízható, és a western versenyekre tökéletes, lobbanékony, fordulékony, de nem hisztis, mint egy arab. Írom ezt úgy, hogy sose vennék quartert, ugyanis én angol stílusban nyomulok.
2013. ápr. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

No de utolsó!

Ha westernes, akkor mi az istent akar egy lipicaitól, welshtől, vagy arab telivértől? :)

2013. ápr. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
hát ez jó kérdés :) bár az arab épp annyira lehet westernes, mint angolos és ismerek lipicait is, amit westernben lovagolnak.
2013. ápr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!