Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar Vizsla számára szeretné...

Magyar Vizsla számára szeretnék egy kennelt. Mennyibe kerül az átlagos ára? Nehéz elkészíteni egy kennelt? Csináltátok már ti saját kezűleg és hogy? Hányszor hány Méteres alapterületű és magas legyen?

Figyelt kérdés
2012. szept. 30. 14:25
 1/8 Jázi&Csenge ***** válasza:
58%
Az új állatvédelmi törvény szerint nagytestűeknek legalább 20 m2-es kennel kell. Csak ennyit tudok mondani :)
2012. szept. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm:) muszáj lesz valamit alkotni és megoldani (ha már nem lett kiképezve a kutya és építkezés alatt jo lenne elzárva lenni a kutyának mert mindig szökik
2012. szept. 30. 14:33
 3/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
77%

Attól függ, hogy mire kell?? Állandó tartásra, vagy napi néhány órára csupán?


A 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról pl kimondja, hogy:


"(5)15 Tilos

a) kistestű ebet 10 m2-nél, közepes testű ebet 15 m2-nél, nagytestű ebet 20 m2-nél kisebb területen tartósan,

b) kistestű ebet 4 m-nél, közepes testű ebet 6 m-nél, nagytestű ebet 8 m-nél rövidebb eszközzel tartósan kikötve,

c) gerinces állatot kör alapú kalitkában vagy gömb alakú akváriumban,

d) gerinces állat kifejlett egyedét 30 liternél kisebb űrtartalmú térben

tartani."


Tehát a vizsládnak, ha a nap nagy részében kennelben lesz, min. 15 négyzetméteres terület van előírva. De ha csak néha akarod bezárni, ha vendég érkezik pl, akkor elég egy 2*2-es is.


Itt van néhány link:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2012. szept. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Jázi&Csenge ***** válasza:

Végülis igaza van Szilvi & Argos-nak is :) Meg még annyi, hogy magasnak mindegy milyen magas, csak mindenképp legyen teteje is, ami védi az esőtől stb. Szerintem (szerintünk) amúgy nem nehéz megcsinálni egy kennel

12 éves ikrek

2012. szept. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
72%

Építkezés, tehát gondolom nincs kerítés, vagy nem kutyabiztos legalábbis.

Tudom, hogy ilyenkor nincs túl sok szabadidőtök, de legalább napi 1 órát kéne a kutyával aktívan sétálni póráz nélkül, labdázni, futtatni bringa mellett (nem betonon!!!), hogy lefáradjon és ne szökjön...

2012. szept. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a ygors válaszokat mindennek utána járok nos az hogy nem volt tanitva a férjem hibája mert agyon tutujgatta és nem tanitgatta alap vezényszavakat tölem tudja csak a kutya,no de nem én vagyok a gazdája. kenelt én szeretnék záros határidön belül mert sajnos ha vendégek jönnek állandoan nyakukba ugrik és nem lehet rászolni. pár órás megoldás kellene . én mint nö érdeklödök mennyire nehéz sajat kezüleg egy ilyet csinalni
2012. szept. 30. 14:45
 7/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Hosszú távon mindenképpen a napi lefárasztást és a nevelést ajánlom, magatoknak könnyítenétek meg a mindennapokat!


Magamból kiindulva nehéz a kennelépítés :D de én kétbalkezes vagyok :)

2012. szept. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Magyar vizslának elég a láthatatlan kerítés is! A kennel fölösleges, mert még jobban meghülyül benne, úgyis másik gazdát kell kerítenetek neki, ha nem bírtok el vele.

Viszont elég lágy kutyák! A párod közreműködése nélkül is simán átveheted a falkavezérséget, csak egész pici következetesség kell hozzá. :)

Elrontott vizsla nincs, csak aktuálisan elhanyagolt. :)

Vannak jó kis könyvek a témáról, pár mozdulatot másképp csinálsz, mélyíted a hangodat, és csodát fogsz látni.

2012. okt. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!