Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hol kaphatnék ingyen lovat?...

Hol kaphatnék ingyen lovat? (hobby célra)

Figyelt kérdés
2013. ápr. 28. 16:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ingyen nagyon sehogy. Amit örökbe lehet fogadni azokon általában nem lehet már lovagolni vagy csak kis megterheléssel nem sokat. Olyat tudok még,h ingyen adják a kancát és két csikót kell majd vissza vinni. A fedeztetést nem te állod.
2013. ápr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk egy csikóztatás mindig kockázat, a csikó és az anya számára is, ráadásul egy frissen elett lovat még gy ideig nem lehet dolgoztatni.


Az ingyen lovak szerintem arra jók, ha van egy pacid otthon, és mivel a ló társas állat, szeretnél mellé egy társat - azt kiteszed legelőre, néha megsimized, leápolod, hogy lásson időnként embert, de dolgoztatni már nem dolgoztatnád.


Egyébként ha mindegy, csak ló legyen és lehessen vele dolgozni, akkor angol telivér vagy ügető pályáról jövet olcsó, bár át kell képezni őket, de még mindig használhatóbbak lesznek, mint egy ingyen ló (ami vagy nagyon öreg, vagy beteg).

2013. ápr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

Ha ingyen lehetne lovat szerezni, lovaglásra - hajajj, minden második embernek már egy komplett ménese lenne!


Próbálkozz vágóhidaknál, talán találsz lovagolható pacit, bár nem túl valószínű, hogy mentálisan egészséges, jól nevelt lovat találsz

2013. ápr. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Sehol!Max. ott találnál ép egészséges lovat amit ingyen adnak ahol megunt és helyhiány/költözés miatt eladó..de ez is nagyon ritka eset... 1 a 10 000-hez hogy találsz!

1 válaszoló pedig:Hol tudsz olyanról hogy majd 2 csikót kell vissza vinni? Én még ilyenről nem hallottam de bizti jó üzlet lehet :)

2013. ápr. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
a vágóhíd se adja oda ingyen a lovat!!! akkor már "vágó áron" lehet lovat kapni, még akár egészségeset is, ha valaki nagy bajban van, vagy sajnálja levágatni, de egyébként meg úgy kell számolni, hogy ha egy lovat otthon tartasz, és van nagy legelő, meg minden, akkor is minimum havi 30.000-et rá kell költeni. ha nem ingyen lovad lesz most, hanem félre teszed a pénzt, amit ráköltenél, akkor 6 hónap alatt lesz 180.000-ed, abból már lehet hobbi lovat kapni. ősszel amúgy is olcsóbb.
2013. ápr. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha netán valamilyen oknál fogva tudnál szerezni egy lovat olcsón, attól függetlenül még etetned is kell, állatorvos, felszerelés, körmölés, féregtelenítés...

Egy ló jó pár évig a társad marad, és amíg nálad van, mindig kell költs rá. (lásd fent)

Ezek mellett az árak mellet egy ló ára semmiség.

2013. ápr. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
előző vagyok, nem olcsón hanem ingyen, bocsánat, elírtam :)
2013. ápr. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekünk 4 pacink is ingyen van... Megunt lovak voltak, nem akaráták őket használni stb. 3 nagy 8-14 évesig, és 1 4éves csikó, amint már belovagoltunk. Mindegyik egészséges, a csikó Colonado apaságú, komoly kis versenylovam. A többi 3 lovon meg oktatunk.

Szóval nem lehetlen találni, csak szemfülesnek kell lenni... mi nem is kerestünk egyáltalán ingyen lovat,csak mert lovas körökben forgunk és tudják hogy nálunk jó helye lesz bármilyen lónak ezért páran megkersenek hogy nincs-e szükségünk lóra.

2013. ápr. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Vágóról kg-ra lehet megvenni egy lovat, de úgy is kb 200 ezerbe kerül egy 500-600 kilós ló, ennyiért pedig már lehet találni egészséges, lovagolható lovat.
2013. ápr. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nekem lenne több ingyen elvihető lovam is.
2013. nov. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!