Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idő alatt tanulhatok...

Mennyi idő alatt tanulhatok meg egyedül lovagolni?

Figyelt kérdés
Régebben lovagoltam párszor de csak futószáron.Ezen a nyáron szeretnék rendszeresen lovagolni járni.Kb mennyi alkalom amíg lovagolhatok futószár nélkül,vagy vágtázhatok futószáron?

2013. ápr. 30. 17:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyire érzel rá a dolgokra. Én elég rossz helyen kezdtem, 3 alkalommal voltam futószáron, utána egyedül mentem lépés-ügetésbe pályán. Vágtát abszolút nem tanítottak. Kihagytam 4 hónapot, (előtte 8 hónapot lovagoltam)most 2-3 hete járok más edzőhöz, futószáron tanulom a vágtát, de viszont lépés-ügetésbe egyedül megyek a pályán.

A barátnőm még soha életében nem ült lovon, együtt kezdtünk el járni ehhez az edzőhöz, és ő már a 3. alkalommal vágtázott futószáron, a hétvégén fog egyedül menni pályán. Ő nagyon hamar ráérzett a dolgokra.

2013. ápr. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én 6 hónapja járok lovagolni, kb. 2 hónap után engedtek el egyedül sétálni/ügetni (addig csak futószáron ügettem) és ezután néha ha egy az a ló volt akin kezdők is vágtázhatnak (1 ilyen ló van) akkor futószáron pár kört tettem vágtában. Most egy másik edző tartotta nekem az órát, az edzés végén amikor a közelében nagy körön voltam, szól hogy emeljem be vágtába. Kicsit meglepődtem! :D

Egyébként sikerült, csak a jármód váltás pillanatában volt problémám, mert alapból nem taposom eléggé a kengyelt...

Egyébként ez adottság és edző függő szerintem.

2013. ápr. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Hozzáteszem, a barátnőm irtó hamar rájött a technikára.

De viszont van egy másik ismerősöm, akit ugyan az az edző tanít mint engem, és ő már lassan 3 hónapja futószáron van, és még mindig küszködik.

Szóval nagyon változó.

2013. ápr. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Minél tovább vagy futószáron, annál jobban fogsz boldogulni később. Van, ahol pár alkalom után elengednek egyedül, az ilyen lovasok tudása azonban sosem fog szilárd alapokon állni, merthogy épp az alapozómunka az, ami gyakorlatilag teljes egészében kimarad. Tudom, hogy a futószár nem olyan izgalmas, de az által fejlődsz igazán. Minél jobban elsajátítod az alapokat futószáron, annál könnyebb dolgod lesz később.

Szóval helyfüggő, ha egy kevésbé igényes helyre jársz, lehet, hogy pár alkalom után elengednek. De ennek ne örülj, ha így van, keress másik lovardát.

2013. ápr. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ez függ a lótól, attól, te mennyire vagy ügyes, meg épp attól is, hogy milyen az edző, mert van, aki első pillanattól kivisz terepre, minden jármód had szóljon, ha túléled, akkor hivatalosan is tudsz lovagolni, és a ló megtanított, és hurrá, ha meg levágódsz félúton, akkor van ez így, még jó, hogy aláírtad, hogy saját felelősség...


Egyébként normális oktatás mellett 1-2 hónap szerintem, én nem engednék el senkit futószárról, amíg nem tud magabiztosan ülni lépésben és ügetésben, nem csinál helyes, értékelhető átmeneteket állj-lépés-állj, lépés-ügetés-lépés, illetve állj-ügetés-állj tekintetben, nem tud megfelelően fordulni (fordulat középre és állj), nem független a keze, nem nyomja le megfelelően a sarkát, nem húzza hátra a vállát, stb... Szóval a tipikus üléshibákra is figyelnék, sokan nem teszik meg - én a mai napig szenvedek egy-kettőtől, mert anno rám hagyták, és iszonyat rossz így.

2013. ápr. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, hozzátenném - Olimpikonok is néha futószáron edzenek, mert az remek ülésjavító, az irányításra nem kell figyelniük, adott esetben a tempóra sem, így teljes egészében a tanügetésre, vágtára koncentrálhatnak.
2013. ápr. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Függ:

az ügyességedtől

az edzőtől/oktatótól

a lovaktól amiken tanulsz

a ráfordított időtől

és nem utolsó sorban, hogy mennyi pénzed van rá.

Sajna utóbbi elég nyomós tényező, hacsak nincs valami baromi nagy szerencséd, hogy valaki munkáért cserébe minőségi oktatásban részesítsen. Ha egy-két lovastábor árát ráfordítod egy jó edzőre,aki csak veled foglalkozik és napi szinten kijársz vagy legalább heti 4 alkalommal és az adottságaid is jók, akkor elég hamar eléred, hogy kengyel nélkül biztonságosan fennmaradj mindhárom jármódban és megtanuld az alapvető segítségeket.

2013. ápr. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Fél év, de sokáig egy idióta tanított futószáron. Ijesztgette a lovat, a ló meg elkezdett farolni, velem is kiabált és nem tanított kb semmit csak szidott. Utána egy normális edzőhöz kerültem és ő rögtön el is engedett.
2013. máj. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,ezek szerint pár alkalom nem lesz elég:(
2013. máj. 1. 11:31
 10/14 Laura012 ***** válasza:
Én 5 alkalommal voltam futószáron lépés és ügetésben. Az attól is függ, hogy rögtön ráérzel-e a dolgokra. De attól is függhet, hogy egy héten hányszor jársz lovagolni. Igazából én nem vágtáztam futószáron csak rendesen szabadon tanultam meg. Ez a dolog az edzőtől is függ meg a lótól is.
2013. máj. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!