Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lányok miért szeretik...

A lányok miért szeretik enyire a lovakat?

Figyelt kérdés

Nem mondom, hogy a fiuk nem, meg hogy minden lány igen. De én szerintem több lány szereti a lovakat, mint fiu. De nem biztos! Elhiszem, hogy a ló, egy szép gyors kecses állat, de mi olyan nagy szám benne? Lehet rajta lovagolni, szeretgezni, etetni, meg biztos a ló is szereti a gazdáját, de miért pont a ló? Van egy pár lány ismerősőm, és anyira ló mániásak, hogy szerintem előző éleükben lovak voltak. Én is szeretem az állatokat, meg a lovakat, de ha meglátok egyet, nem szaladok oda, hogy jajj de aranyos. Csak ugy jó, ló. És mégis, menyire drága egy olyan. Halottam, hogy több százezer. Hát, tudom, hogy valaki autót vesz millókért, meg házat, de azért, én egy lovat nem vennék, mondjuk lehet, hogy jobban járnék, mint egy autóval. Mégis, a lónak kell oltás, meg kaja, meg csutakolni meg miminden mást, oltás...stb. Gondolom nem pár ezres. De, mégis miért pont a ló? Szerintem egy szarvasmarhát, is ugyan ugy lehet etetni, szeretgetni, ráülni, mint egy lóra. Nem olyan gyors, meg más típus, de azis nagy állat. Mpndták, már nekem, hogy menjek el lovagolni, és megtudom miért jó, a ló. De nem nagyon szeretnék, egyik ismerősőm lovagolt, megugrott a ló, leesetett és megrugta a ló. Hát, 6 törött borda, törött koponya, és orr. Még jó, hogy ránem lépett... Ezek után nem szívesen megyek közelebb egy ilyen jószághoz...

Miért olyan nagyon jó a ló?


2009. szept. 27. 22:27
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
59%
Én lány vagyok és sosem voltam oda értük,igazság szeirnt nem azért met utálom,hanem mert félek tőlük.nem lenne az a pénz,hogy én felüljek egy állat hátára
2009. szept. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim válasza:
63%

Nagyon szép állatnak találom a lovakat, de nem vagyok oda értük mániákusan. Nem kellene ebben a témában is általánosítani. Szerintem a ló is ugyanolyan téma, mint a kutya, vagy a macska. Egyesek imádják őket, másoknak semleges, megint mások utálják/félnek tőlük.

Én egyébként egy időben szívesen lovagoltam volna, de tartottam attól, hogy balesetet szenvedek vele. A ló ugyanis köztudottan az egyik, ha nem a legérzékenyebb állat, a legkisebb rezdülés is felzaklathatja. Nagyon mély és erős bizalomnak kell kialakulnia a ló és a lovas között, ideges lelkiállapotban pedig nem tanácsos felülni rá, mert ilyenkor történnek az olyan balesetek, mint amilyen a te ismerősöddel is történt. Azt kell éreznie, hogy nyugodt vagy, és nincs semmi baj, mert a legkisebb zűrtől is megijed.

Na ezért van az, hogy én nem mentem el lovagolni. Híres vagyok a labilis lelkiállapotomról...

2009. szept. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim válasza:
24%
mert nagy a faszuk:D
2009. szept. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
52%

Egy lónak konkrétan kellenek: istálló, abrak (széna orrvérzésig, aztán lucerna, némi szemes abrak, ilyesmik, amiket nem könnyű olcsón beszerezni, hacsak nem akar valaki saját kezűleg kaszálni az árokparton), víz (elég sokat iszik), oltások (méregdrágán), felszerelés (nyereg, kantár, esetleg lovaglóöltözet), patkolókovács, és még akkor nem beszéltünk a rendszeres ganajozásról-almozásról, meg arról, hogy a lovat mindennap le kell járatni, különben búskomor vagy épp hisztis lesz. Ez rengeteg pénz és energia (egyébként kissé el vagy tévedve, mert egy kitenyésztett, jó vérvonalú, használható ló ára inkább a milliós, mint a százezres kategóriába tartozik). Mindezek mellé még bármikor lesérülhet vagy elpusztulhat (és akkor fuccs az árának), ráadásul ha akarja, ledobhat, megharaphat vagy felrúghat (okos és intelligens állat a ló, de bármelyikükre, főleg a csődörökre vagy heréltekre, rájöhet a bolondóra, és olyankor még a saját gazdája is megjárhatja vele). Úgyhogy én sem értem a lányokat. :)

Kiskoromban egyébként én is nagyon szerettem őket, állandóan lovat rajzoltam, még a suliban is, és mindenféle lovas könyvet meg filmet imádtam, és természetesen én is akartam lovat. Aztán ez elmúlt; a lovakat kedvelem még ugyan, de csak hűvös mértéktartással, és már eszembe sem jutna lóra ülni. Most 26 vagyok, s ha már patás háziállatról van szó, akkor inkább egy jól tejelő riskatehénre vágynék, mert nem igazán tetszik a boltokban kapható tej és tejtermékek. :)

2009. szept. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
71%

Sajnos a kérdésre nem tudok igazán korkrét választ adni, de én pl nem csak a lovakhoz megyek oda, ha lehet, hanem minden más háziállathoz is :)

De lovagolni is szeretek, ez egy egészen különleges élmény minden alkalommal, egészen más a világ lóhátról nézve :) mondjuk én nagyon szeretem a középkori és ősmagyarokkal kapcsolatos dolgokat, lehet, hogy részben a lovaglásért is ezért rajongok...


Egyébként van egy barátnőm, aki lovakkal foglalkozik, saját lótenyészetük van, egy ritka fajtát tenyésztenek. Nha neki a legsúlyosabb sérülése nem lovaglásból, hanem lépcsőn lecsúszásból ered, pedig naponta lovagol. Szóval mint látható, a sima lépcsőzés is lehet veszélyesebb, mint a lovaglás... És attól, hogy rájuk ülni veszélyes kicsit, még megközelíteni meg lehet őket.


Amúgy egy fajtatiszta kutya is kerülhet 1-200ezer forintbe, akkor hogy legyen egy ló olcsó?

2009. szept. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
61%
mert rajtuk jön a szőke herceg :)
2009. szept. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
75%

Én lány vagyok , és lómániás!

Imádom őket megvagyok veszve értük 10 éves korom óta lovagolok már 9 éve! Van is saját lovam , én is estem olyan hogy a farcsontom ripityára tört , és???

Semmi 3 hétig nemtudtam ülni ennyi .

4 hét után újra lovaglás .

Azt nem hallottad még hogy a gyorsasági motorral mekkorát lehet esni ?? És milyen könnyen meg lehet halni ??

És a bmw -vel is fel lehet tekeredni az oszlopra ?? Úgy hogy a hulla szállítok csak kiskanállal tudnak összeszedni ?? Biztos vagyok benne hogy igen . Nos akkor a véleményed??

Ne hasonlítsad inkább marhát a lóhoz.

A ló az ló , gyönyörű és szabad mint a szél !

Tanulj meg lovagolni , menny ki egyedül egy kis terepre és vágtass , tedd szét a két kezed és megtudod mi az hogy repülni !!

A ló drága , ez igaz , minden hozzávaló drága igen , drága hobbi ?? igen !

De ha veszel egy 10 misis kocsit ??

Minden hozzá drága ... ha valami baja lesz , a fenntartása drága?? A súlyadó , a kötelező bizt. ???

Igen mind drága , 15 év múlva a ló öreg lesz , nem sokat ér , a kocsid 15 év múlva hiába volt anno 10 misi ha addigra semmit nem ér majd.

A ló elpusztulhat , igen és elszáll a pénzed , de a kocsi is ugyan úgy elromolhat , úgy hogy az használhatatlan lesz ,és annyi lesz majd a megcsináltatása hogy jobb ha veszel egy másikat !!

Tehát a ló az ló , és gyönyörű imádni való állat!

2009. szept. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Utolsó! Én nem mondtam, hogy a ló, egy haszontalan semmire kellő büdös állat. És azt se, hogy utálom őket. És ezt a kérdést, nem azért tettem fel, hogy megbántsak, vagy lenézzek valakit/valamit. De, ugylátszik te kicsit felkaptad a vizet!
2009. szept. 28. 16:19
 9/36 anonim ***** válasza:
63%

A szarvasmarha és ló összehasonlításán jót röhögtem:D Megnézem mikor ugratsz akadályt egy tehénnel:D

Viccet félretéve, lány vagyok és imádom a lovakat. Oka: beleszülettem, a papámnak mindig volt lova és rengeteget voltam náluk. Van bennük valami varázslatos, valami kecsesség (még az 1 tonnás shire-ben is. Ezt egyszerűen nem tudom megfogalmazni, ezt érezni kell.

Ha téged nem fogta meg első látásra, akkor nincs semmi gond, egyszerűen neked nem való és kész, de ettől még nem kéne így beszélned róluk. Mint írtad ismerősöd balesete is nyomott hagyott benned, és félelmed van a lovak iránt. Aki felül az egyszer leesik, mert igazi lovas, a lovas, ha egyszer sem esik:) Autóval is simán összetörheted magad, és akkor még lehet, nem is te vagy a hibás (ahogy a ló se mindig a hibás).

2009. szept. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
26%
Mert szeretnek Lovagolni xD
2009. szept. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!