Kezdőoldal » Állatok » Lovak » S. O. S. -ben kérnék segítsége...

S. O. S. -ben kérnék segítséget (! )?

Figyelt kérdés

Adott:

- fiatal kanca, 3 éves, nyers, páros lábbal rúg ( még mindig pedig már lassan két hónapja van az istállóban, megközelíteni életveszély, almozni csak akkor lehet amikor karámban tartózkodik )

- eddig én futószáraztam, különösebb probléma nélkül fel lehetett szerszámozni

Ami történt:

- csajszikám vitte ki, valahogy felszerszámozta ( sajnos nem tudom mi módon ), mondta, hogy neki nem sikerült, hívta a szomszédot. Rá két napra, hogy már ő is alig bírja. Kimentem hát a kis kancához. Meglátta a kantárt már sunnyogott és menekült, emeltem a zablát a szájához fordigatta a fejét és szó szerint lefejeli az embert.

Veszek egy kapicánt ( csak idő míg kiszállítják ) hát ha a zablával lett valami gondja-baja és ezt meg engedi, hogy rá tegyem. Addig is: mivel, hogyan nyugtathatnám meg ( már próbáltam minden tőlem telhetőt ).



2013. máj. 2. 16:27
 1/6 anonim válasza:
100%
Rakd oda a kantárt zablával együtt az etetőjéhez, hátha hozzászokik (persze ez akkor a leghatásosabb, ha szeret enni).
2013. máj. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem rossz ötlet! Kaja vagy unalom közben piszkálna egy régi már nem használt kantárt! Oksi, köszönöm. Jöhet még!
2013. máj. 2. 16:38
 3/6 anonim ***** válasza:
legyen nálad a kantár, mikor zabot adsz neki, először csak legyen ott, aztán próbáld hozzáérinteni, megsimogatni vele a hátát, nyakát, aztán csak a fejét. Kötőféken legyen, hogy ne tudjon elszaladni, ha hisztizik, addig tartsd ott a kantárt, amíg nem hagyja abba, akkor elveheted. Így megtanulja, hogy ha nyugisan tűri, minden rendben van. Ha ez már megy, nem fél tőle, akkor tedd rá zabla nélkül, aztán ha ez is flottul megy, akkor jöhet a zabla. Próbálj a zablás kezedbe szeletelt almát/kockacukrot tenni, a lényeg, hogy kicsi legyen, és finom, és ha meg akarja enni, ki kell nyitnia a száját, akkor csúsztatod be a zablát. Pozitív élmény lesz neki, mert jön mellette a kaja. Utána rögtön le is veheted, ha el akar szaladni, a kötőféknél fogd, ne a zablát húzd. Idő, türelem, és menni fog! Bár, ha alapvetően is rúgós-harapós ló, lehet, hogy nincs baja a kantárral, ez csak hiszti, és nem tiszteli az embert, ilyen esetben fordulj szakértőhöz, vagy tapasztaltabb ismerősödhöz, aki élőben is látja a lovat. Remélem segítettem.
2013. máj. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valójában rossz ötlet, abszolút nem fog működi, mert az agy nem pusztán tárgyakhoz társít. Magyarul, ha kajaközben bedobod neki a zablát akkor kaja közben nem fogja zavarni, egyébként igen. Amúgy a probléma ott indul, hogy alapvetően fogalmakkal sem vagy tisztában, pl feltételes reflex, vagy az, hogy mi az a megerősítés. Habituáció?

Ugyanis adá magát megoldás megfelelő tudás birtokában (amúgy alapszintű idomítási gyakorlat ez az eset), egyszereűn le kell ülni vele, közelíteni a zablát, amíg engedi tolni, majd a határhoz érve nyugtatni, megpróbálni kicsit közelebb tolni, ha nem gedi jutalom, egyébként újra próbálkozás, csakhogy éppen kerüljük a büntetést. Centinként, de biztosan lehet haladni, nem nagy kunszt csak időigényes. Megjegyzem sz.rt se ér az egész, míg mások nem bánnak megfelelően az álattal, mert annak az lesz az eredménye, hogy csak neked fog jól viselkedni, másnak nem és ugyanúgy szét lesz tépve. Ez ugyanis élőlény, nem autó, hogy egyszer beállítom és fut akárki alatt...

2013. máj. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*ha engedi jutalom
2013. máj. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Igen ezt próbáltam én is. Szájáig már engedte, de aztán a csajszi ment ki, megint szólt a szomszédnak akiről annyit kell tudni, hogy nem bánik finom kézzel a lovakkal ( ez annyit tesz, hogy bemegy, ha nem hagyja magát odavág neki nem is egyszer, a ló remegve megáll és beleerőszakolja a zablát a szájába )így nem csodálom, hogy szerencsétlen pára irtózik a dolgoktól. Hiába tépem a szám akár egy órán keresztül is, olyan mintha a füle mellett elengedné a mondottakat, ugyanez vonatkozik a hölgyeményre!
2013. máj. 2. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!