Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Továbbra is olajos a vízfelszí...

Továbbra is olajos a vízfelszínem! Segítséget kérnék! . Vödörrel eltávolítottam a felső vízréteget, és teljesen tiszta lett, de már a második nap újra megjelent ez az olajosság. Szóval a kiváltó ok még mindig nem szűnt meg. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
[link] fentről az ötödik az enyém, Már egy héttel ezelőtt kiderítettük hogy ez az olajos vízfelszín mi lehet.
2013. jan. 7. 11:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hullámozatni kell a vízfelszint,mivel ezek valójában vízfelszínén élő baktérium kolóniák.
2013. jan. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Igen, én is erre gondolnék első sorban. Milyen szűrőd van? Fodrozza a vízfelszínt levegő befújással?
2013. jan. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
két belső szűrőt állítottam csak a hullámoztatásra, rohadtul hullámzik!!:D
2013. jan. 7. 11:35
 4/16 anonim ***** válasza:

De ez összetöredezik mikor halkaját szórsz rá, akkor vedd ki vödörbe a növényeket, sózd meg kicsit a vödör vizet, vizüket, de ne nagyon, hogy széthulljanak a növények tőle. Aztán vedd ki, mosd le csap alatt.


Rakd vissza a vödörbe és nézd meg másnap a vödröt, h olajos e.


Az üres akváriumba meg csinálj nagy vízcserét és nézd meg ott is másnap, hogy olajos lett e.


Hát hogy tudd honnan jön az olaj.

2013. jan. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
most állítottam fel az akváriumot, kb két hete, tuti nem szedem ki belőle a növényeket, túl sok munkám van benne. Tegnap csinálta 50 %-os vízcserét is, de ugyanez lett. AZ újdonság csak annyi, hogy kvarchomokot vettem és most először használtam fel, amúgy minden mást ugyanúgy csináltam mint eddig. Szóval nem értem honnan jöhet..
2013. jan. 7. 11:38
 6/16 anonim ***** válasza:

Mert lehet, hogy a növényekről le tudod írtani egy kis sóval.


Az akváriumba viszont ne szórjál, a halak miatt.

2013. jan. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Hát ha nem szeded ki akkor nem fog eltűnni. Vagy várj, hátha eltűnik, hát nem tudom.
2013. jan. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
hát akkor még pár hetet várok vele, és ha akkor se múlik kiszedek mindent:S
2013. jan. 7. 11:41
 9/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy Sera baktopur, vagy egyéb baktérium írtó szerrel is ki lehetne írtani. Nem tudom, kérdezd meg állatkereskedésben.
2013. jan. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Hello


Egy akvarisztikai oldalról van az idézet.


"A víz felszínén megjelenő vékony hártya - legyen az fehér, barna vagy zöld - egy dolgot jelent: a növényeid kommunikálni próbálnak veled.


Azt mondják, hogy nem elégedettek veled.


A jelenség CO2 befecskendezés nélküli akváriumokban is megjelenhet. A metabolizmus részeként a növények szénhidrátokat és lipideket választanak ki és bocsátanak a vízbe. Ez szerves bomlástermék - minél több a fény és CO2 annál több termelődik belőle. Ha semmilyen felszíni mozgás nem lenne, valamennyi mindig összegyűlne a felszínen. Ha a tápanyag-felvétel gyenge vagy nem megfelelő a növények stesszesek lesznek és egészségkárosodást szenvednek. Ekkor a kiválasztási folyamat kontrollálatlan módon beindul (gondolj a hasmenésre vagy a hányásra).


A lipidek az olajok és zsírok alapanyagai, a megjelenésük tehát egy vékony, olajos réteget eredményez a víz felszínén. A felszíni olajos rétegben megjelenő apró barna szemcséket a növények által kibocsátott szénhidrátok és egyes proteinek okozzák. Mivel szénben gazdag közegről van szó, a benne gyorsan elszaporodó baktériumok tápanyagául szolgálhat. A réteg így saját lebegő világot alkot a víz felszínén.


Az erős szűrés és megfelelő vízforgatás rendkívül fontos - nem csak a felszíni réteg megtörése miatt, hanem a növénytápok és CO2 elosztása miatt is.


A növényeidet jobban kell táplálnod, mint eddig tetted. Több CO2-t kell befecskendezned, mint eddig tetted. A növényeid az intézkedések hatására a normális szintre fogják visszavenni a szerves bomlástermékek kibocsátását és nem lesz szükséged olyan hézagpótló módszerekre, mint a levegőztetés vagy a vízpumpa."


Nekem is ilyen problémám volt kb 3 hete.

Több fényt, több tápot adtam a növényeknek és vettem folyékony carbot.

Megszűnt ez a problémám és még az algáim nagy része is eltűnt, meg hát a növények is szépen nőnek :)

2013. jan. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!