Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Amikor áll egy ló egy helyben...

Vazsemer kérdése:

Amikor áll egy ló egy helyben és a patáit veri meg hangoskodik, na annak a tevékenységnek mi a neve?

Figyelt kérdés

2013. máj. 2. 20:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Türelmetlenkedés.
2013. máj. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
amit te úgy írsz, hogy "patáit veri" azt kapálásnak hívják.
2013. máj. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kapál, és a tényleg türelmetlenség jele, egyébként rossz szokás. Meg kell tanuljon állni egy helyben, négy lábra zártan, egyenlően terhelve őket.
2013. máj. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
és erre hogy kell megtanítani? csak kérdem! mert az én lovam is ezt csinálja, 180 km-es (3 napos) túra után is amint hazaértünk ezt nyomta, 4 éve megvan, elég sokat száradt már a kikötőnél, de még mindig csinálja, főleg, ha kaját lát...
2013. máj. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez a ló jelleméből is fakad. Van amelyik el is alszik, annyira nyugisan áll. Az enyém is kapál, ilyenkor rászoktam szólni, akkor abba hagyja. Akkor csinálja jobban, mikor egyedül van. Gondolom nem szereti ezt a szituációt és így jelzi a türelmetlenségét. Ehhez még hozzá jön a kaja kérés is. Én nem várom el a lovamtól, hogy díjló módjára mozdulatlanul ácsorogjon, csak ne verje szét se a betont, se a lábát.
2013. máj. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az utolsó kimondta, miért is fontos ez főleg, mert szétveri a lábát is, meg a talajt is.

Azért fontos, hogy négy lábra zártan álljon, és mindet terhelje, mert amelyik rendszerint csak három lábát terheli, főleg, ha mindig ugyanazokat, annál előfordulhat, hogy a kérdéses negyedik nem elég izmos, vagy épp a többi gyorsabban használódik el, stb.


A kaját lát és kapál egy rossz berögződés, főleg, ha pozitív megerősítést kap, és általában ilyenkor hamar mehet is enni. Nyilván belefér, hogy kicsit kopog, aztán egy percen belül leáll.

Rászólsz, ha nem hagyja abba, én hátraléptetem, csikóknál, mikor még csak tanulgatja a dolgot, finoman az orrára koppintok, esetleg összecsippentem az orrán a bőrt, vagy hátraléptetem, ellenben ha nyugodtan áll, akkor simi. Nyilván ki kell bírnia, míg megmosom a lábát, visszaviszem a nyergét, elmegyek wc-re, akármi, és addig nem tépheti ki a kikötő rudat a helyéről, vagy csaphatja szét a patáját a talajon... Száradni én mondjuk általában elviszem legelni közben, így nem kell fél órát állnia és néznie ki a fejéből, bár ha ott vagyok mellette, akkor azt is megcsinálja szó nélkül.

2013. máj. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Azért fontos, hogy négy lábra zártan álljon, és mindet terhelje..."

Ezért írtam, hogy nem várok tőle díjlovas ácsorgást, mert nem ez a cél, csak az, hogy álljon nyugodtan. Nem tudom mennyire figyeled, de a legelőn se 4 lábra terhel a ló, a mieink pl általában spórolnak, hol az egyik, hol a másik hátsóval, amikor csak ácsorognak, és semmi baj nincs a lábukkal. Kikötve se kell 4 lábra terhelniük, csak ne idegelje magát, amíg nincs mellette senki.

2013. máj. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
az szerintem is teljesen normális, hogy egyik lábát pihenteti, ettől még semmi baja nem lesz az izomzatának!
2013. máj. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az teljesen normális, ha pihenteti az egyik lábát, de ismertem olyan lovat, amelyik célzottan mindig az egyik hátsót kímélte, de mondjuk durva mértékben mindig.
2013. máj. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
az talán nem véletlen volt, mert mondjuk fájt neki az a lába...
2013. máj. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!